BU BÜTÇE ANTİDEMOKRATİK

KESK Merkez Yönetim Kurulu üyesi İlhan Yiğit, 2015 yılı merkezi yönetim bütçesinin daha öncekiler gibi demokratik katılımcılık esas almadan, antidemokratik bir anlayışla hazırlandığını söyledi\r\n

BU BÜTÇE ANTİDEMOKRATİK
KESK ve bağlı sendika temsilcileri, 2015 yılı bütçe süreci ve bu sürece ilişkin eylem ve etkinlik proggramının hazırlık çalışmaları nedeniyle başlatılan il gezileri kapsamında,  KESK Merkez Yönetim Kurulu üyesi İlhan Yiğit, SES Merkez Yönetim Kurulu üyesi İbrahim Kara, Tüm Bel-Ben Genel Başkanı Salih Erol ile Yapı Yol-Sen Merkez Yönetim Kurulu üyesi Adil Taşdoğan Samsun a geldi. 
SES Samsun Şubesi nde düzenlenen basın toplantısında konuşan KESK Merkez Yönetim Kurulu üyesi İlhan Yiğit, Hepimizin takip ettiği gibi Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu nda 2015 yılı bütçe kanun tasarısı kabul edilerek genel kurula sevk edildi. 2015 Merkez Yönetim Bütçesi daha öncekiler gibi, demokratik katılımcılığı esas almadan, toplumun en geniş kesimlerinin müzakere ve onayına başvurulmadan antidomakratik bir anlayışla hazırlanmıştır dedi. 
Cumhurbaşkanlığı köşkü olan 1,3 milyarlık Aksaray ın, 2,5 milyon kamu emekçisine yüzde 2 daha fazla ek zam demek olduğunu ifade eden Yiğit, Aksaray, 1 milyon 600 bin asgari ücretliğinin aylığıdır. 274 tane tam donanımlı okul, 92 üniversite, 200 tam donanımlı hastane demektir. AK Parti iktidarının siyasi ve ideolojik hedefleri doğrultusunda hazırladığı 2015 yılı bütçesine karşı, savaşa, yoksulluğa, talana karşı halkçı bütçe, demokratik Türkiye şiarıyla başlattığımız eylem ve etkinlik takvimimiz devam etmektedir. 26 Kasım da başlattığımız yurt genelindeki gezilerimize devam edeceğiz diye konuştu.

Bayram OK


EN ÇOK OKUNANLAR

Fenerbahçe Kulübü: 'Tolga Zengin ve Mustafa Pektemek tahrik etti'

1 Fenerbahçe Kulübü: 'Tolga Zengin ve Mustafa Pektemek tahrik etti'

Adana'da ahır yangını

2 Adana'da ahır yangını

Derbi, Avrupa basınında manşetlerde

3 Derbi, Avrupa basınında manşetlerde

Tolga Zengin: 'Sürekli anneme küfür ettiler'

4 Tolga Zengin: 'Sürekli anneme küfür ettiler'

(ÖZEL) Şenol Güneş'i yaralayan kişi gözaltına alındı

5 (ÖZEL) Şenol Güneş'i yaralayan kişi gözaltına alındı

Mezun adayları Atatürk'ün huzuruna çıktı

6 Mezun adayları Atatürk'ün huzuruna çıktı

Yörükler Anadolu'ya girişin bininci yılı için yola çıktı

7 Yörükler Anadolu'ya girişin bininci yılı için yola çıktı

Kırıkkale'de öğrenci apartında yangın

8 Kırıkkale'de öğrenci apartında yangın

Beşiktaş taraftarı takımını meşalelerle karşıladı

9 Beşiktaş taraftarı takımını meşalelerle karşıladı

Denizli'de trafik kazası: 3 ölü, 9 yaralı

10 Denizli'de trafik kazası: 3 ölü, 9 yaralı