BU BÜTÇE ANTİDEMOKRATİK

KESK Merkez Yönetim Kurulu üyesi İlhan Yiğit, 2015 yılı merkezi yönetim bütçesinin daha öncekiler gibi demokratik katılımcılık esas almadan, antidemokratik bir anlayışla hazırlandığını söyledi\r\n

BU BÜTÇE ANTİDEMOKRATİK
KESK ve bağlı sendika temsilcileri, 2015 yılı bütçe süreci ve bu sürece ilişkin eylem ve etkinlik proggramının hazırlık çalışmaları nedeniyle başlatılan il gezileri kapsamında,  KESK Merkez Yönetim Kurulu üyesi İlhan Yiğit, SES Merkez Yönetim Kurulu üyesi İbrahim Kara, Tüm Bel-Ben Genel Başkanı Salih Erol ile Yapı Yol-Sen Merkez Yönetim Kurulu üyesi Adil Taşdoğan Samsun a geldi. 
SES Samsun Şubesi nde düzenlenen basın toplantısında konuşan KESK Merkez Yönetim Kurulu üyesi İlhan Yiğit, Hepimizin takip ettiği gibi Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu nda 2015 yılı bütçe kanun tasarısı kabul edilerek genel kurula sevk edildi. 2015 Merkez Yönetim Bütçesi daha öncekiler gibi, demokratik katılımcılığı esas almadan, toplumun en geniş kesimlerinin müzakere ve onayına başvurulmadan antidomakratik bir anlayışla hazırlanmıştır dedi. 
Cumhurbaşkanlığı köşkü olan 1,3 milyarlık Aksaray ın, 2,5 milyon kamu emekçisine yüzde 2 daha fazla ek zam demek olduğunu ifade eden Yiğit, Aksaray, 1 milyon 600 bin asgari ücretliğinin aylığıdır. 274 tane tam donanımlı okul, 92 üniversite, 200 tam donanımlı hastane demektir. AK Parti iktidarının siyasi ve ideolojik hedefleri doğrultusunda hazırladığı 2015 yılı bütçesine karşı, savaşa, yoksulluğa, talana karşı halkçı bütçe, demokratik Türkiye şiarıyla başlattığımız eylem ve etkinlik takvimimiz devam etmektedir. 26 Kasım da başlattığımız yurt genelindeki gezilerimize devam edeceğiz diye konuştu.

Bayram OK


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da intihar girişimi!

1 Samsun'da intihar girişimi!

Kıskançlık yüzünden karısını bıçaklayarak öldüren koca tutuklandı

2 Kıskançlık yüzünden karısını bıçaklayarak öldüren koca tutuklandı