Netanyahu ateşle oynuyor

Hamas Siyasi Büro Şefi Halid Meşal, Mescid-i Aksa Camisi ne yönelik saldırıların Filistinlileri kızdırdığını söyleyerek, Netanyahu ateşle oynuyor dedi.\r\n

Netanyahu ateşle oynuyor
Hamas Siyasi Büro Şefi Halid Meşal, Mescid-i Aksa Camisi ne yönelik saldırıların Filistinlileri kızdırdığını söyleyerek, İsraillerin ölümünden ve olanlardan Netanyahu sorumludur. Netanyahu ateşle oynuyor dedi. 

Meşal, İngiliz Sky haber kanalına yaptığı açıklamada, Kudüs te ve Mescid-i Aksa Camisi nde son aylarda artan şiddet olaylarının anımsatılması üzerine şöyle konuştu:

Her etkiye bir tepki olur. Kudüs ve Filistin deki kutsal yerlerin işgal edilmesi, özellikle bunun Mescid-i Aksa Camisi ne yapılması Filistinlileri kızdırdı. (İsrail Başbakanı Binyamin) Netanyahu, hükümet üyelerinin ve aşırıcıların Mescid-i Aksa Camisi ne saldırmalarına izin verdi, bu çok tehlikelidir. Bizim mücadelemiz ulusal bir mücadeledir ancak Netanyahu nun mücadelesi dini bir mücadeleye dönüyor. Olanların sorumluluğu Netanyahu ya aittir diye konuştu.

4 İsrailli ile bir polis memurunun öldüğü sinagog saldırısıyla ilgili ise Meşal, sinagoga saldırılma nedeninin, duyulan öfke olduğunu dile getirdi.

Meşal, Mescid-i Aksa Camisi Müslümanlar içindir ve Müslümanların buraya girerek dua etmeleri engellenmiştir. Askerlerin, polisin ve sağ kanat aşırıcıların, ayakkabılarıyla camiye girerek saldırmalarına izin verilmiştir. Bu ateşle oynamaktır. İsraillilerin ölümünden Netanyahu sorumludur dedi. 

Filistin halkının kaybedecek bir şeyinin kalmadığını ve umudunu yitirdiğini dile getiren Meşal, verilen tepkilerin kendiliğinden gerçekleştiğini, halkın artık patlama noktasında olduğunu kaydetti. Hamas Siyasi Büro Şefi Meşal, Filistin sorununu çözmede İsrail in inadı ile uluslararası toplumun tepkisizliği birleşince Filistin halkının, kendisinin işgale son vermeye çalıştığını kaydetti. Meşal, Bu da sadece Filistin de değil bölgede kaosa neden olabilir, ortalık kan gölüne dönebilir. Biz Filistin sorununun çözümsüz kalmaması ve Filistin halkının umutsuzluğa sürüklenmemesi gerektiği konusunda daha önce uyarılarda bulunduk ifadelerini kullandı. 

Avrupa Parlamentolarının bazılarında Filistin devletinin tanınmasına ilişkin ise Halid Meşal, bu yeni adımları takdirle karşıladıklarını ve daha fazla destek beklediklerini dile getirdi.


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da intihar girişimi!

1 Samsun'da intihar girişimi!

Samsunspor'da Chibuike bardağı taşırdı

2 Samsunspor'da Chibuike bardağı taşırdı

Samsunspor'da sıra yönetim ve tahtada

3 Samsunspor'da sıra yönetim ve tahtada

On Numara sonuçları açıklandı! Büyük ikramiye Samsun'a çıktı

4 On Numara sonuçları açıklandı! Büyük ikramiye Samsun'a çıktı

Samsun'da camiye giderken kazada hayatını kaybetti

5 Samsun'da camiye giderken kazada hayatını kaybetti

Meteorolojiden Samsun'a uyarı... Önümüzdeki iki güne dikkat!

6 Meteorolojiden Samsun'a uyarı... Önümüzdeki iki güne dikkat!

Ladik Gölü kurtulacak

7 Ladik Gölü kurtulacak

Samsunlular dikkat! Fırtına, sağanak, kar...

8 Samsunlular dikkat! Fırtına, sağanak, kar...

Samsunspor'a ağır fatura

9 Samsunspor'a ağır fatura

İş başvurusunda taciz edildi! Olayı yargıya taşıdı

10 İş başvurusunda taciz edildi! Olayı yargıya taşıdı