'İlkadım rekorları yaşıyor'

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, üst bölgelerde kalan mahallelerde kapsamlı çalışmalar sürdürdüklerini belirterek, "İlkadım İlçesi, hizmet anlamında rekorları yaşıyor" dedi

'İlkadım rekorları yaşıyor'

\n  

\n
\n Fatih Mahallesi'nde gerçekleştirilen çalışmaları yakından inceleyen İlkadım Belediye Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, mahalle sakinleriyle de sohbet etti. Belediye çalışmalarında rekor bir düzeye ulaştıklarını belirten  Demirtaş, "Belediyeyi devraldığımızda bize bırakılan borç 40 milyon TL'ydi. Şimdi ise sadece fen işleri için ayrılan yatırım bütçesi 35 milyon TL. Borçlardan yatırımlara uzanan bir süreçte önemli işler başardık" dedi. 
\n
\n  
\n
\n DİĞERLERİNE ÖRNEK OLUYOR 
\n
\n İlçede yolu bozuk sokak kalmasın diye yıl  başında bir planlama yaptıklarını ifade eden Demirtaş, "Bu planlama doğrultusunda bu dönem içerisinde 500 sokağın yenilenmesini hedefledik ve buna yaklaşarak 375 sokağımızı yeniledik. Tek ekiple değil, aynı anda bir kaç ekiple girdiğimiz sokaklarımızın şimdi halleri sadece beğenilmekle kalmıyor, diğer belediyelere örnek de oluyor. Yapılan hizmetlerin rakamsal verilerine bakıldığında da ilçemizde bir rekor yaşandığı görülüyor" diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n 50-100 YILI PLANLIYORUZ
\n
\n Belediyecilikte hizmet ayrımı yapmanın bedelini yıllarca vatandaşın ödediğini de kaydeden Başkan Demirtaş, "Hizmet sadece bir kesime yapılmaz. Şehrin merkezi kesimindeki mahallelerde yapılan hizmetleri hatta daha iyilerini üst kesimde kalan mahallelere de yapmak gerekiyor. Biz bu anlayışla çalışıyoruz ve başarılı işler ortaya koyuyoruz. İlkadım İlçesi'nin önümüzdeki bir kaç yılını değil, gelecek 50 hatta 100 yılını planlayarak hizmet yapıyor, yatırım hazırlıyoruz" dedi.Başkan Demirtaş, Fatih Mahallesi Muhtarı Yaşar Keklik ve mahalle sakinleriyle birlikte çalışma alanlarını da gezdi.
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Sakaryaspor -Samsunspor maçı hangi kanalda, saat kaçta?

1 Sakaryaspor -Samsunspor maçı hangi kanalda, saat kaçta?

Deplasman yolunda kaza

2 Deplasman yolunda kaza

Sakaryaspor-Samsunspor maçı canlı anlatım

3 Sakaryaspor-Samsunspor maçı canlı anlatım

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Samsun'a iki müjde birden

4 Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Samsun'a iki müjde birden

Samsunspor zirve fırsatını kaçırdı

5 Samsunspor zirve fırsatını kaçırdı

Protokol yalnız bırakmayacak... Destek için gittiler

6 Protokol yalnız bırakmayacak... Destek için gittiler

Başkan Zihni Şahin'den 'Siyasi pazarlık' tepkisi

7 Başkan Zihni Şahin'den 'Siyasi pazarlık' tepkisi

Silahlı saldırı: 2 yaralı

8 Silahlı saldırı: 2 yaralı

Samsun'da otomobilde silahlı saldırı

9 Samsun'da otomobilde silahlı saldırı

MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin: 'Anlaşamazsak yarışırız'

10 MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin: 'Anlaşamazsak yarışırız'