Kafalardaki engeller kalkmalı

AK Parti İl Başkanı Fuat Köktaş, sağlam herkesin birer engelli adayı olduğunu belirterek, Onun için biz zihinsel, bedensel ve görme engelli olabiliriz. Önemli olan sağlam insanların kafasındaki engelleri kaldırmak ve objektif bir bakışla empati yaparak

 Kafalardaki engeller kalkmalı
AK Parti Samsun İl Başkanlığı, ‘Dünya Engelliler Günü’ dolayısıyla engelliler ile kahvaltıda bir araya geldi. Acem Tekkesi’nde düzenlenen kahvaltıya AK Parti Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş, engelli derneklerin başkanları ve çok sayıda engelli vatandaş katıldı. Engellilerle kahvaltı öncesi el sıkışan ve dertlerini dinleyen İl Başkanı Fuat Köktaş, kahvaltının ardından bir konuşma yaptı.
KİMSENİN GARANTİSİ YOK 
AK Parti Samsun İl Başkanlığı’nın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü farklı etkinliklerle kutladığını dile getiren Köktaş, “Engellilerimiz ile bu günün anlam ve önemini anlatan bir takım faaliyetler organizasyonlar yaparak bugüne kadar devam etti. Bugün de istedik ki biz, tüm engeliler derneklerinin başkanlarıyla yöneticileriyle bir araya gelelim, daha samimi ortamda daha sıcak ortamda, sorunların dinlenildiği, anlatıldığı, buna göre bir çıkış yolunun da arandığı bir organizasyon olsun diyorum. Şuradan çıktığımızda hiç bir kimsenin evine sağ salim gideceği, iş yerine sağ salim gideceğine hiç bir garanti yoktur dedi. 
ÖNEMLİ İCRAATLAR YAPILDI
Sağlam herkesin birer engelli adayı olduğunu ifade eden Köktaş, Onun için biz zihinsel engelli olabiliriz, bedensel engelli olabiliriz, görme engelli olabiliriz, farklı engellilerden olabiliriz. Önemli olan sağlam insanların kafasındaki engelleri kaldırmak ve objektif bir bakışla empati yaparak sorunlara çözüm aramaktır. AK Parti olarak hamdolsun engellilerimize yönelik çeşitli farklı zamanlarda önemli değişiklikler, önemli icraatlar yapıldı. Bir anlamda engellilerimiz evlerinden kamusal alana doğru çıkmaya başladılar, hayata katma değer sağlamaya başladılar, iş ortamına girmeye başladılar. Bu ülkede Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı AK Parti iktidarı döneminde faaliyet göstererek bir anlamda fakirimize, fukaramıza, dul ve yetimlerimize, engellerimize de koruma altına aldı. Onları geliştiren bir bakanlık olarak bugün ülkemizde bu alanda hizmet vermektedir” diye konuştu.

İHA


EN ÇOK OKUNANLAR

Sulama kanalına düşen çocuk boğuldu

1 Sulama kanalına düşen çocuk boğuldu

Marsilya, tura göz kırptı

2 Marsilya, tura göz kırptı

Başkan Memiş: 'Üniversitelerin Sağlık Bakanlığında ki gibi sağlık çalışanlarına

3 Başkan Memiş: 'Üniversitelerin Sağlık Bakanlığında ki gibi sağlık çalışanlarına

Bar sahibinin katili yanında çalışan kişi çıktı

4 Bar sahibinin katili yanında çalışan kişi çıktı

Ankara'da genç emlakçının sır ölümü

5 Ankara'da genç emlakçının sır ölümü

İki küçük çobanın cesetleri su kuyusunda bulundu

6 İki küçük çobanın cesetleri su kuyusunda bulundu

Arsenal, 10 kişi kalan Atletico Madrid'e diş geçiremedi

7 Arsenal, 10 kişi kalan Atletico Madrid'e diş geçiremedi

Otomobille traktör çarpıştı: 3 yaralı

8 Otomobille traktör çarpıştı: 3 yaralı

Toplantı salonuna kurulan dev LED ekranlar böyle devrildi

9 Toplantı salonuna kurulan dev LED ekranlar böyle devrildi