Çocukların umudu oldular

Genel Merkezi Almanya da bulunan Umudum Ol Derneği, Samsun da 400 çocuğa mont yardımında bulundu\r\n

Çocukların umudu oldular
Genel Merkezi Almanya da bulunan Umudum Ol Derneği, Atakum Belediyesi ile Atakum Kent Konseyi nin Yalı Kafe de düzenlediği etkinlikte ihtiyaç sahibi 400 çocuğa mont hediye etti. 
Törende konuşan Omudum Ol Derneği Genel Başkanı Öznur Yücetaş, Yardım köprüsünü kurmak için Samsun a geldik. Misafi perverliğiniz için teşekkür ediyoruz. Programımızı  Samsun un Atakum İlçesi nden başlatıyoruz. Bundan sonra ülkemizin her yerine ulaşmaya çalışacağız dedi. 
UMUTLA GELEN ŞEFKAT
Atakum Kent Konseyi Başkanlarından Doç. Dr. Bekir Şişman ise, Kent Konseyi olarak umutla gelen şefkat projesini Samsun dan başlatıyoruz. Kendileri daha sonra bu projeyi diğer illerde devam etirecekler. Dernek yetkilileri 300 çocuğa yardım yapılacağını söyledi. Bizim ricamız ile bu rakam 400 e çıktı. Bu çocuklarımızı Atakum Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Danışma Vakfı nda kayıtlı olan ailelerden tespit ettik diye konuştu.
ATAKUMLU OLMAK AYRICALIK
Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı ise yaptığı konuşmada, 30 Mart seçimleri sonrası sosyal belediyecilikte Atakum da ciddi atılımlar başlattık. Mahallelerimizde hayır çarşıları  açıyoruz. Sosyal faliyet yürüten bir kuruluş olduk. İhtiyaç fazlası olan vatandaşlarımızdan ürünleri alıp, ihtiyacı olanlara taşıyoruz. Yılın belli bir zamanlarında sosyal hizmet formatında ihtiyaçı olan vatandaşlarımızın yanında olmaya devam ediyoruz. Atakum ilçesini sadece Samsun un değil Türkiye nin hiçbir ilçesine benzetmiyoruz. Karadeniz de bir numara olmaya aday bir ilçeyiz. En hızlı büyüyen ve yılda 10 bin nüfus alan bir ilçeyiz. Bu marka şehirde yapılacak hizmletlerde, Atakum olarak en önde olmamız gerekiyor. Atakumlu olmak bir ayrıcalıktır. Yatırımlarımızda bunları ortaya koyacağız dedi.
Konuşmaların ardından Umudum Ol Derneği Genel Başkanı Öznur Yücetaş, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı ile Atakum Kent Konseyi Başkanlarından Doç. Dr. Bekir Şişman, birbirlerine plaket takdim ederek teşekkür etti. Daha monra 400 çocuğa montları teslim edildi.

Bayram OK


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da sevindiren gelişme

1 Samsunspor'da sevindiren gelişme

Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren son noktayı koydu

2 Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren son noktayı koydu

Samsunspor ve Gazişehir'in şartları eşit

3 Samsunspor ve Gazişehir'in şartları eşit

Aynur Aydın: Aleyna Tilki evime geldiğinde sütyen giyiyorum

4 Aynur Aydın: Aleyna Tilki evime geldiğinde sütyen giyiyorum

Engin İpekoğlu'nun amacı ne?

5 Engin İpekoğlu'nun amacı ne?

Türk Eğitim-Sen Samsun Şube Başkanı: Müdür odaları vali odası gibi

6 Türk Eğitim-Sen Samsun Şube Başkanı: Müdür odaları vali odası gibi

Pistten çıkan uçağı çıkaracak vinçler Samsun'dan gitti

7 Pistten çıkan uçağı çıkaracak vinçler Samsun'dan gitti

Fotoğraf flu...

8 Fotoğraf flu...

Samsunspor'un rakibi moralli

9 Samsunspor'un rakibi moralli

Samsunspor'a Uğur'lu yardım

10 Samsunspor'a Uğur'lu yardım