Tutuklananlar arasında anne ve oğlu var

Diyarbakır da 6-7 Ekim deki gösterilerde Yasin Börü, Hasan Gökgöz, Hüseyin Dakak ve Riyat Güneş in öldürülmesiyle ilgili tutuklananlar arasında bir anne ve oğlunun da bulunduğu ortaya çıktı.\r\n

Tutuklananlar arasında anne ve oğlu var
Diyarbakır da 6-7 Ekim de IŞİD bahanesiyle düzenlenen gösterilerde Yasin Börü, Hasan Gökgöz, Hüseyin Dakak ve Riyat Güneş in vahşice öldürülmesiyle ilgili tutuklananlar arasında bir anne ve oğlunun da bulunduğu ortaya çıktı.

Kurban Bayramı nda bir dernek tarafından hazırlanan kurban eti paketlerini yoksullara dağıtırken saldırıya uğrayan Börü ve arkadaşlarının öldürülmesine ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alındıktan sonra çıkarıldıkları mahkemece tutuklanan biri çocuk 7 kişi arasında anne Yıldız D ve oğlu Uğur D nin de olduğu belirlendi.

Sevk edildikleri Diyarbakır 2. Sulh Ceza Mahkemesi nde atılı suçlamaları kabul etmeyen anne ve oğul, 4 kişinin öldürülmesiyle ilgilerinin bulunmadığını savundu.

Anne gebertin dedi, oğlu öldürdü iddiası

Mahkemedeki sorguda, soruşturma dosyasındaki gizli tanık ve olaydan yaralı kurtulan Yusur E nin beyanları okundu. Gizli tanık ve yaralı şahsın beyanlarında, şüpheli Uğur D nin, Börü ve arkadaşlarının sığındığı evin balkonuna üst kattan ip sarkıtarak indiği ve üzerindeki silahla ateş ettiği ileri sürüldü.

Şüpheli Uğur D nin 4 kişiyi binadan aşağıya atan grup içerisinde yer aldığı savunulan  ifadelerde, grubun yaralı bir kişiyi sürükleyerek caddeye getirdiği ve üzerinden araçla geçtikten sonra döverek öldürdüğü kaydedildi.

Gizli tanık, ayrıca olayların yaşandığı sırada grup içerisinde yer alan şüpheli Uğur D nin annesi Yıldız D nin de sürekli gebertin bunları diyerek saldırganları kışkırttığını iddia etti.

Şüpheli anne ve oğlu, gizli tanık ifadelerine ilişkin kendilerini, Gizli tanık olan kişi olayı gerçekleştiren kişidir diye savundu.

Stajyer öğretmen de bulunuyor

Yasin Börü ve arkadaşlarının öldürülmesiyle ilgili tutuklanan şahıslar arasında Diyarbakır da bir dershanede stajyer öğretmenlik yapan üniversite öğrencisi Ahmet B de bulunuyor. 

Gizli tanığın dosyadaki beyanında, Ahmet B nin, olay esnasında yüzü koyu renkle kapalı olan ancak burun ve yüzünün bir kısmı açık olan kişi olduğunu ileri sürdü. Gizli tanık, saldırgan grup içerisinde bulunan Ahmet B nin sürekli diğer kişilere Öldürün, gebertin diyerek bağırdığını savundu.

Şüpheli Ahmet B de savunmasında, suçlamayı kabul etmeyerek, Olayla ilgim yok. Eğitimci bir insanım, yapılanlar vahşettir ifadesinde bulundu.

Gizli tanık ve müşteki ifadesi örtüşüyor

Mahkeme, saldırıda yaralanan Yusuf E ile gizli tanık beyanlarının birbiriyle örtüştüğü ve dosyada kuvvetli suç şüphesinin varlığını gösteren somut deliller bulunduğu gerekçesiyle şüphelilerin tutuklanmasını kararlaştırdı.

Soruşturma kapsamında gözaltına alınan 16 kişiden 9 u serbest bırakılmış, biri çocuk 7 kişi de tutuklanmıştı.


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunsporda imzalar an meselesi

1 Samsunspor'da imzalar an meselesi

Samsunspor taraftarından kombine isyanı

2 Samsunspor taraftarından kombine isyanı

Akif Çağatay Kılıçın acı günü

3 Akif Çağatay Kılıç'ın acı günü!

Samsunda feci kaza Yaralılar var

4 Samsun'da feci kaza! Yaralılar var

Samsunda emekli astsubay karısını kafasından bıçakladı

5 Samsun'da emekli astsubay karısını kafasından bıçakladı

Kırmızı ışıkta katliam yapan şoför adliyede

6 Kırmızı ışıkta katliam yapan şoför adliyede!

Samsun için kuvvetli fırtına uyarısı

7 Samsun için kuvvetli fırtına uyarısı!

Samsunsporun son rakibi Giresun

8 Samsunspor'un son rakibi Giresun

Sahadan çekilen İranlıları Bakan Bak ikna etti

9 Sahadan çekilen İranlılar'ı Bakan Bak ikna etti

Samsunda inşaattan düşen işçi hayatını kaybetti

10 Samsun'da inşaattan düşen işçi hayatını kaybetti