Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

AKARYAKITTA İNDİRİM BEKLENTİSİ

Petrol Ürünleri İşverenleri Sendikası (PÜİS) Samsun Şube Başkanı Zafer Güler, “Ham petrol fiyatlarının düşmesi ve doların seyri nedeniyle akaryakıt fiyatları önümüzdeki günlerde 7 ila 10 kuruş daha aşağı inecektir” dedi. \r\n

AKARYAKITTA İNDİRİM BEKLENTİSİ
Araç sahiplerini yakından ilgilendiren akaryakıt konusunda açıklamalar yapan Zafer Güler, yıl başı öncesinde akaryakıt fiyatlarının 7 ila 10 kuruş ineceğini söyledi. Akaryakıtta uygulanması planlanan indirimlerden tüketicinin memnun olacağını dile getiren Güler, “Çünkü Türkiye’de araç sayısı giderek yükseliyor. Akaryakıt da insanların bütçelerinde önemli bir yer ediniyor. Bizim akaryakıt istasyonları bayileri olarak amacımız fiyatların daha düşük olmasıdır. Fiyatların yükselmesinin hiç bir avantajı yok, aksine dezavantajı var. Çünkü fiyatlar yükseldikçe insanlar otomobile binmemeye başlıyorlar. Bu da bizim için ve ülke için bir kayıp demektir. Kabul etmek gerekirse Türkiye’de her şey otomobil üzerinde ve ticaretler de artık mobil üzerinedir. Fiyatların inmesi tüketiciyi çok avantajlı bir hale getirecektir. Ekonomiye katkısı olacaktır diye düşünüyorum” diye konuştu.
“AKARYAKITTAN ALINAN VERGİLER İNDİRİLMELİ”
Akaryakıt fiyatlarının 3.5 liraya inmesi gerektiğini belirten Güler, “Bugün ham petrol fiyatlarına baktığımızda en düşük seviyelerinde. Bence hükümetin de vergilerinden bir parça vazgeçerek bu fiyatları biraz daha aşağıya indirmesi gerekir diye düşünüyorum. Çünkü kış aylarına geldik, kısır bir döngünün içindeyiz. Fiyatların bu derece aşağıya gelmesi tüketiciyi sevindirecektir. Bizler açısında da trafiği daha çok sıkı hale getirecektir. Çalışan insanlar daha çok faydalanacaktır diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.
KAÇAK AKARYAKITA DİKKAT
Vatandaşların akaryakıt alırken kurumsal firmaları tercih etmesi gerektiğini vurgulayan Güler, “Kişi memnun olduğu yerlerden akaryakıtını alsın ve kaç km yaptığını kontrol etsin. Çünkü ucuz gibi gözüken yerlerden alınan akaryakıtın çok fazla km yapmadığını görecektir” açıklamasında bulundu.

İHA


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor 46 farklı isim

1 Samsunspor: 46 farklı isim

Samsunspor Sözleşmesi bitenler görüşme odasına

2 Samsunspor: Sözleşmesi bitenler görüşme odasına

Samsun Haber Samsunda arkadaş kavgası cinayetle bitti

3 Samsun Haber: Samsun'da arkadaş kavgası cinayetle bitti

Samsunspor Samsunspor Başkanı Erkurt Tutu her şeyi açıklayacak

4 Samsunspor: Samsunspor Başkanı Erkurt Tutu her şeyi açıklayacak

Samsunspor Samsun Valisi Şahinden süper istek

5 Samsunspor: Samsun Valisi Şahin'den 'süper' istek

Samsunlu  hemşire 27 yıldır yoğun bakımda

6 Samsunlu hemşire 27 yıldır yoğun bakımda

Samsunspor Samsunsporda olağan kongre haziran sonu

7 Samsunspor: Samsunspor'da olağan kongre haziran sonu

Yem makinesine düşen adam feci şekilde can verdi

8 Yem makinesine düşen adam feci şekilde can verdi

Elazığda Başhekime silahlı saldırı

9 Elazığ'da Başhekime silahlı saldırı

Uyuşturucuya karşı kano ile Karadenize açılan şahıs Samsuna ulaştı

10 Uyuşturucuya karşı kano ile Karadeniz'e açılan şahıs Samsun'a ulaştı