Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

AKARYAKITTA İNDİRİM BEKLENTİSİ

Petrol Ürünleri İşverenleri Sendikası (PÜİS) Samsun Şube Başkanı Zafer Güler, “Ham petrol fiyatlarının düşmesi ve doların seyri nedeniyle akaryakıt fiyatları önümüzdeki günlerde 7 ila 10 kuruş daha aşağı inecektir” dedi. \r\n

AKARYAKITTA İNDİRİM BEKLENTİSİ
Araç sahiplerini yakından ilgilendiren akaryakıt konusunda açıklamalar yapan Zafer Güler, yıl başı öncesinde akaryakıt fiyatlarının 7 ila 10 kuruş ineceğini söyledi. Akaryakıtta uygulanması planlanan indirimlerden tüketicinin memnun olacağını dile getiren Güler, “Çünkü Türkiye’de araç sayısı giderek yükseliyor. Akaryakıt da insanların bütçelerinde önemli bir yer ediniyor. Bizim akaryakıt istasyonları bayileri olarak amacımız fiyatların daha düşük olmasıdır. Fiyatların yükselmesinin hiç bir avantajı yok, aksine dezavantajı var. Çünkü fiyatlar yükseldikçe insanlar otomobile binmemeye başlıyorlar. Bu da bizim için ve ülke için bir kayıp demektir. Kabul etmek gerekirse Türkiye’de her şey otomobil üzerinde ve ticaretler de artık mobil üzerinedir. Fiyatların inmesi tüketiciyi çok avantajlı bir hale getirecektir. Ekonomiye katkısı olacaktır diye düşünüyorum” diye konuştu.
“AKARYAKITTAN ALINAN VERGİLER İNDİRİLMELİ”
Akaryakıt fiyatlarının 3.5 liraya inmesi gerektiğini belirten Güler, “Bugün ham petrol fiyatlarına baktığımızda en düşük seviyelerinde. Bence hükümetin de vergilerinden bir parça vazgeçerek bu fiyatları biraz daha aşağıya indirmesi gerekir diye düşünüyorum. Çünkü kış aylarına geldik, kısır bir döngünün içindeyiz. Fiyatların bu derece aşağıya gelmesi tüketiciyi sevindirecektir. Bizler açısında da trafiği daha çok sıkı hale getirecektir. Çalışan insanlar daha çok faydalanacaktır diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.
KAÇAK AKARYAKITA DİKKAT
Vatandaşların akaryakıt alırken kurumsal firmaları tercih etmesi gerektiğini vurgulayan Güler, “Kişi memnun olduğu yerlerden akaryakıtını alsın ve kaç km yaptığını kontrol etsin. Çünkü ucuz gibi gözüken yerlerden alınan akaryakıtın çok fazla km yapmadığını görecektir” açıklamasında bulundu.

İHA


EN ÇOK OKUNANLAR

SORUN PARA DEĞİL

1 SORUN PARA DEĞİL

Samsundaki fırıncı cinayeti katil zanlısından itiraf

2 Samsun'daki fırıncı cinayeti katil zanlısından itiraf...

Veee Samsunspordan resmi açıklama

3 Veee... Samsunspor'dan resmi açıklama

Samsunda raylı sistem yarın 1200-1800 saatleri arası ücretsiz

4 Samsun'da raylı sistem yarın 12.00-18.00 saatleri arası ücretsiz

Karadenizin ciğerleri yandı

5 Karadeniz'in ciğerleri yandı!

Samsun Cumhurbaşkanı Erdoğana hazırlanıyor

6 Samsun Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hazırlanıyor

Samsunda Marksist Leninist Komünist Partisi operasyonu 6 gözaltı

7 Samsun'da Marksist Leninist Komünist Partisi operasyonu: 6 gözaltı

İyi seyirler

8 İyi seyirler...

Samsundaki fırıncı cinayetinde flaş gelişme

9 Samsun'daki fırıncı cinayetinde flaş gelişme!

Samsunspordan gollü prova

10 Samsunspor'dan gollü prova