Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

TARTIŞMALI DANS GÖSTERİSİ YAPILDI

Samsun Anadolu Lisesi’nin kuruluş yıldönümü gösterileri için hazırlanan, önce iptal edildiği iddia edilen ve daha sonra öğrencilerin tepkisi üzerine iptalden vazgeçildiği söylenen modern dans gösteri gerçekleştirildi.\r\n

TARTIŞMALI DANS GÖSTERİSİ YAPILDI
Cuma günü Samsun Anadolu Lisesi’ndeki öğrenciler, okullarının 59. kuruluş yıldönümü gösterileri için hazırladıkları kızlı-erkekli modern dans gösterisinin, İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından iptal edildiği iddiası üzerine okul önünde toplanarak tepki gösterip İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne yürümek istemişlerdi. Bu sırada İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden gelen açıklamada dansın iptal edilmediğinin belirtilmesi üzerine öğrenciler yürüyüşten vazgeçip dağılmışlardı.
Tartışmaya neden olan dans gösterisi bugün gerçekleştirildi. Samsun Anadolu Lisesi Spor Salonu’nda yapılan etkinliğe, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Raci Evren, Okul Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, Okul Aile Birliği Başkanı Emine Tosun, eski mezunlar, veliler ve öğrenciler katıldı.
Programın açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, “Son 59 yılda Samsun’un yükselen bir değeri olarak öne çıkan son derece köklü, öncü ve lider bir kurum olma özelliğini muhafaza etmiş sosyal, sportif, kültürel ve akademik anlamda çok önemli çalışmalara imza atmış, Avrupa Birliği ve TÜBİTAK projeleriyle Samsun’un ve bölgenin medarı iftiharı olmuş, bugüne denk yaklaşık 10 bine yakın nitelikli mezun vererek, Samsun’un ekonomisine ve işgücüne büyük katkıda bulunmuş lisemizde sizlerle birlikte olmaktan mutluyum” dedi.
Okul Aile Birliği Başkanı Emine Tosun’un konuşmasından sonra öğrenciler ve okulun Müzik Öğretmeni Yener Şahin tarafından hazırlanan gösteriler sunuldu. Gösterilerde öğrenciler şarkılar söyledi, horonlar tepti ve zeybek oynadı. Daha sonra okul öğrencileri tarafından programda bulunan ‘salsa ve rock and rool’ modern dans gösterisi izleyicilere sunuldu. Dans gösterisini izleyen öğretmenler, veliler ve öğrenciler cep telefonlarıyla gösteriyi kaydettiler. 
Dansı gerçekleştiren öğrenciler, dans gösterilerini sergiledikleri için mutlu olduklarını belirtiler.

İHA


EN ÇOK OKUNANLAR

SORUN PARA DEĞİL

1 SORUN PARA DEĞİL

Veee Samsunspordan resmi açıklama

2 Veee... Samsunspor'dan resmi açıklama

Samsunspordan gollü prova

3 Samsunspor'dan gollü prova

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok Hesap verecekleri gün yakındır

4 İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok: 'Hesap verecekleri gün yakındır'

Samsunda raylı sistem yarın 1200-1800 saatleri arası ücretsiz

5 Samsun'da raylı sistem yarın 12.00-18.00 saatleri arası ücretsiz

Yönetim Kalparla görüştü mü

6 Yönetim Kalpar'la görüştü mü?

İyi seyirler

7 İyi seyirler...

Samsun Cumhurbaşkanı Erdoğana hazırlanıyor

8 Samsun Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hazırlanıyor

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz Samsunlular her şeyin farkında

9 CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz: 'Samsunlular her şeyin farkında'

Fuar amacına ulaştı

10 Fuar amacına ulaştı