TARTIŞMALI DANS GÖSTERİSİ YAPILDI

Samsun Anadolu Lisesi’nin kuruluş yıldönümü gösterileri için hazırlanan, önce iptal edildiği iddia edilen ve daha sonra öğrencilerin tepkisi üzerine iptalden vazgeçildiği söylenen modern dans gösteri gerçekleştirildi.\r\n

TARTIŞMALI DANS GÖSTERİSİ YAPILDI
Cuma günü Samsun Anadolu Lisesi’ndeki öğrenciler, okullarının 59. kuruluş yıldönümü gösterileri için hazırladıkları kızlı-erkekli modern dans gösterisinin, İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından iptal edildiği iddiası üzerine okul önünde toplanarak tepki gösterip İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne yürümek istemişlerdi. Bu sırada İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden gelen açıklamada dansın iptal edilmediğinin belirtilmesi üzerine öğrenciler yürüyüşten vazgeçip dağılmışlardı.
Tartışmaya neden olan dans gösterisi bugün gerçekleştirildi. Samsun Anadolu Lisesi Spor Salonu’nda yapılan etkinliğe, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Raci Evren, Okul Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, Okul Aile Birliği Başkanı Emine Tosun, eski mezunlar, veliler ve öğrenciler katıldı.
Programın açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, “Son 59 yılda Samsun’un yükselen bir değeri olarak öne çıkan son derece köklü, öncü ve lider bir kurum olma özelliğini muhafaza etmiş sosyal, sportif, kültürel ve akademik anlamda çok önemli çalışmalara imza atmış, Avrupa Birliği ve TÜBİTAK projeleriyle Samsun’un ve bölgenin medarı iftiharı olmuş, bugüne denk yaklaşık 10 bine yakın nitelikli mezun vererek, Samsun’un ekonomisine ve işgücüne büyük katkıda bulunmuş lisemizde sizlerle birlikte olmaktan mutluyum” dedi.
Okul Aile Birliği Başkanı Emine Tosun’un konuşmasından sonra öğrenciler ve okulun Müzik Öğretmeni Yener Şahin tarafından hazırlanan gösteriler sunuldu. Gösterilerde öğrenciler şarkılar söyledi, horonlar tepti ve zeybek oynadı. Daha sonra okul öğrencileri tarafından programda bulunan ‘salsa ve rock and rool’ modern dans gösterisi izleyicilere sunuldu. Dans gösterisini izleyen öğretmenler, veliler ve öğrenciler cep telefonlarıyla gösteriyi kaydettiler. 
Dansı gerçekleştiren öğrenciler, dans gösterilerini sergiledikleri için mutlu olduklarını belirtiler.

İHA


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da ustalıktan 58 ülkeye ihracat yapan firma patronluğuna

1 Samsun'da ustalıktan 58 ülkeye ihracat yapan firma patronluğuna

Samsun'daki yasak aşk intiharında flaş gelişme! 33 gün önce söylemişti...

2 Samsun'daki yasak aşk intiharında flaş gelişme! 33 gün önce söylemişti...

Samsun'da üniversite öğrencisinin şüpheli ölümü

3 Samsun'da üniversite öğrencisinin şüpheli ölümü

Samsun'da Demet öğretmene vefa

4 Samsun'da Demet öğretmene vefa

Samsun'da tavuk hırsızlığı

5 Samsun'da tavuk hırsızlığı

Ufuk Budak Almanya'da

6 Ufuk Budak Almanya'da

Samsunspor'da personele 1 ay maaş

7 Samsunspor'da personele 1 ay maaş

 İlkel ulaşım Meclis'te

8 İlkel ulaşım Meclis'te

Samsunspor ile Boluspor 59. randevuda

9 Samsunspor ile Boluspor 59. randevuda

Gözler Beşir'de

10 Gözler Beşir'de