SUÇLU BEN DEĞİLİM

AK Parti Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş, kendisinin genel merkeze rağmen aday olmadığını belirterek, Genel Merkez adayını belirleyip isteyen yarışa katılabilir açıklamasını yaptı. Genel Merkez yanıltıldığı için belirlediği isimle seçimi kazanacağını düşün

 SUÇLU BEN DEĞİLİM
AK Parti Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş, adayların genel merkez tarafından belirlenmesini eleştirenlerin, kendisinin de genel merkeze rağmen aday olduğunu iddia ettiğini belirterek, Ben genel merkeze rağmen aday olmadım. Yanıltılan genel merkez kendi belirlediği adaya güvenerek seçimi yarışa açtı. Sonra da 3 gün önce aday olan biri geldi seçimi kazandı. Bunun suçlusu ben değilim diye konuştu.
GENEL MERKEZ YANILTILDI
Köktaş, HaberAKS TV de yayınlanan Haberin Sesi programına telefonla bağlanarak açıklamalarda bulundu. Kongreler sürecinde tek adaylı seçimlerle ilgili kendisine Siz de genel merkeze rağmen aday oldunuz denildiğini kaydeden Köktaş şöyle konuştu: Hayır efendim, genel merkez burada tek aday girecek demedi. Genel merkez burada Bizim adayımız şu arkadaşımızdır, siz de aday olabilirsiniz ifadesini kullandı. Ben de o listeye girmeseydim, yine 3 tane aday yarışacaktı. Biri çekildi, ben girdim yine 3 aday yarıştı. Yani genel merkezin kararından sonra ben adaylığımı açıkladım. Eğer genel merkez orada Yok kardeşim hiç kimse yarışamaz, tek liste yarışacak deseydi, ben girmezdim. Ama genel merkez biz adayımızı belirledik, ama siz de yarışabilirsiniz dedi. Genel merkez yarışı serbest bıraktığı için ben aday olarak ortaya çıktım. Genel merkez kendi belirlediği adayına güvenmiştir,   nasıl olsa  bu seçimi kazanacağım diye düşünmüştür. Genel merkeze böyle yanlış bir bilgi verilmiştir, yanlış enforme edilmiştir. İstişare kültürü tamamen çalıştırılmadığı için burada genel merkez yanıltılmıştır.  Yani kazanamayacak bir adaya Benim adayımdır ama siz de yarışabilirsiniz demekle kendine ne kadar güvendiğini, ona  gelen bilgilerin doğruluğuna inandığı için bu kararı vermiştir. Ama maalesef bu arkadaşlarımız da genel merkez arkalarında durmuş olmalarına rağmen, kongreye üç gün kala çıkan bir adaya kaybettiler. Bunun suçlusu ben değilim, bunun suçlusunu, genel merkezi kendisini aday olarak ilan etmiş olmasına rağmen, il koordinatörünün, bölge koordinatörünün kazanması noktası her türlü gayretlerine rağmen üç günde kongreyi kaybeden arkadaşa sormak lazım.  
ENTERESE ETMİYOR
Osman Çetinkaya nın il başkan adaylığının kendisini çok enterese etmediğini kaydeden Köktaş, kongre sürecinin tam bir istişare kültürüyle yürütüldüğünü belirterek, İstişareyi sağlıklı ve tam olarak yaparsanız bunda bir  problem olmaz. Ama istişare yapar gibi yapıp da kısa döngü içinde kalırsanız bu problem oluşturur. Geçen dönemlerde bu böyle olmadı, çok kısa döngü içerisinde bir istişare kültürü yapıldı ve sıkıntılara yol açtı. Samsun un tamamını  kucaklamadığı, ihtiyacına cevap vermediği için, kamuoyu hassasiyetine dikkat edilmediği için, hem ilçelerde, hem de ilde bir aday yarışı ortaya çıktı. Bu dönemde biz teşkilatımızın her kademesinin görüşünü alarak hareket ettik ve hiç bir sıkıntımız olmadı. 17 ilçenin tamamında genel merkezin tespit ettiği adaylarla yola devam ettik. Zaten 3 ilçede çift liste yarıştı, kalanında hep tek liste yarıştı. Çünkü aday tespiti doğruydu. İle de gelince yine aynı yol ve yöntem çalıştırılacak. Genel merkezimiz bunun kararını verecek. Genel merkez şu bizim adayımızdır diye ilan edene kadar biz çalışmalarımıza devam ediyoruz. Aday ilan edildikten sonra biz de arkadaşımızın arkasında durarak kongreyi tamamlayacağız diye konuştu.
O SİZİN PROBLEMİNİZ
Köktaş, parti içindeki kimseye aday olmayın denilemeyeceğini de ifade ederek şunları söyledi: Bu bir siyaset yarışıdır, siyaset yapma isteğidir, arzusudur. Adına ne derseniz deyin herkesin bunu yapma hakkı vardır. Kimseye neden siyaset yapıyorsun, aday oluyorsun demiyoruz, böyle bir derdimizde yok. Şayet bu partinin içerisindeyse siyaset yapma isteğinin normal olduğunu, olmamasının anormal bir durum olduğunu düşünürüm. Ama işleyiş böyle   ben adayım diye ortaya çıkmaktansa, şu kurguyu bir beklemek lazım. Burada genel merkez sağlıklı bir karar mı veriyor, sağlıksız bir karar veriyor. Buna bakıp, ondan sonra hareket etmekte ben biraz daha fayda olduğunu görüyorum. Hem parti lehine hem kişiler açısından. Dolayısıyla arkadaşlar çıkabilirler sorun değil ama şunu unutmamak lazım, siyaset uzun soluklu bir iştir, siyaseti günü birlik yapanlar her zaman kaybetmiştir. Siyaseti duygularıyla, hissiyatıyla yapanlar hep devre dışı kalmışlardır. Siyaseti kendine has kurallarıyla, adalet sistemine dayanarak yapanlar da hep ayakta kalmıştır. Siyasetin geçmişine baktığımızda hep böyledir. Genel merkez aday belirleyecek dediğimizde kimseye aday olmayın demiyoruz. Bizim kriterimiz budur, buna uyarsınız, ya da uymazsınız. O sizin probleminizdir.
YENİ ARKADAŞLAR
AK Parti İl Başkanı Fuat Köktaş, il başkanlığına aday olmayacağını tekrarlayarak, 1 Şubat ta yapılacak olan il kongresinde aday olmayacağımı açıkladım. Ben yaklaşık 7 yılını il başkanlığında dolduran biriyim. Aslında 7 yıl il başkanlığı için çok uzun bir süreç ama Samsun teşkilatlarının buna ihtiyacı olduğu için biz burada ikinci dönemimize geldik. Artık yeni arkadaşlar yetiştirmek, siyasete yeni yeni isimler kazandırmak lazım, çünkü siyasetin malzemesi insan. İnsan yetiştirirseniz dava ayakta kalır, insan yetiştirirseniz projelerinizi hayata geçirirsiniz. İnşallah kongrede yeni arkadaşlar bu bayrağı alacaklar ve daha da iyi yerlere taşıyacaklarına inanıyoruz ifadelerini kullandı.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da asfalt silindiri eve girdi! 1 ölü

1 Samsun'da asfalt silindiri eve girdi! 1 ölü

Samsun'da alkollü mekan yandı

2 Samsun'da alkollü mekan yandı

Samsun'da baltalı ve bıçaklı kavga: 2 yaralı

3 Samsun'da baltalı ve bıçaklı kavga: 2 yaralı

Doğalgaz patlaması sonucu 7 ev kül oldu

4 Doğalgaz patlaması sonucu 7 ev kül oldu

Denize düşen 2 kişi hayatını kaybetti

5 Denize düşen 2 kişi hayatını kaybetti

Yankaya bakalım mı bankaya?..

6 Yankaya bakalım mı bankaya?..

Düğün konvoyunda zincirleme kaza: 22 yaralı

7 Düğün konvoyunda zincirleme kaza: 22 yaralı

Samsun'da kokain sevkiyatına darbe! Narkotik affetmedi...

8 Samsun'da kokain sevkiyatına darbe! Narkotik affetmedi...

Binali Yıldırım'ın yeni görevi belli oldu

9 Binali Yıldırım'ın yeni görevi belli oldu

Elini kıyma makinesine kaptırdı

10 Elini kıyma makinesine kaptırdı