CHP li Atalay, manipülasyon iddialarını değerlendirdi

CHP İl Başkanı Mehmet Atalay, milletvekilliği adaylığı ön seçimlerinde oy kullanmaları için partilerine üyeliklerde yoğun bir artış olduğu iddialarının kanıtlanmaya muhtaç olduğunu söyledi. Atalay, CHP liler bu tip manipülasyonlara gelmez. Böyle bir şeye

CHP li Atalay, manipülasyon iddialarını değerlendirdi
Samsun İl Başkanı Mehmet Atalay, CHP lilerin bedel ödeyerek partililiklerini yaşattıklarını, sırf manipülasyon için CHP ye üye olanlar bulunduğu iddialarına inanmasının mümkün olmadığını ve bu tip iddiaların kanıtlanmaya muhtaç olduğunu ifade etti. Atalay, 
İhtimal bile vermek istemiyorum ama CHP’li üyeler bu tip şeylere prim vermez, teveccüh göstermez ve bunun bedelini ödetirler diye konuştu.
ASLA AFFEDİLMEZ
CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Atalay, HaberAKS TV ekranlarında yayınlanan Burcu Düzgün ün sunduğu Haberin Sesi programının canlı yayın konuğu oldu. Birbirinden ilginç açıklamalarda bulunan Atalay, üye manipülasyonu iddialarını reddetti. Atalay, CHP nin 800 bin- 1 milyon üyesi varken, birden nasıl 1,5 milyon üyeye ulaşıldığı konusunda spekülasyonlar yapılıyor.  CHP’liler bu partili olmakla bedel ödüyor dolayısıyla maniple etmek kolay değil, başka partilerle karıştırmamak lazım. Siz CHP’li insanları  başka partilerde olduğu gibi  bir takım maddi veya manevi menfaatlerle, ahbap-çavuş ilişkileriyle maniple edemezsiniz. Bu insanlar zaten bedel ödeyerek yaşıyorlar ve tek bir amaçları var partilerinin başarısı ve partilerinin iktidara gelmesi. Yani bu tür yöntemlere başvurulduğuna yönelik kanıtlanmış bir şey yok. Ama CHP üyeleri o kadar sağduyuludur ki, bu tip yöntemlere başvuran aday adaylarını asla affetmez. Zaten genel merkezimiz ve il örgütü olarak biz de bu tip şeylere izin vermeyiz. İhtimal bile vermek istemiyorum ama CHP’li üyeler bu tip şeylere prim vermez, teveccüh göstermez ve bunun bedelini ödetirler ifadelerini kullandı.
ÖN SEÇİM
Atalay, milletvekilliği adaylığı için partilerinin tüzüğünde 3 yöntem olduğunu hatırlatarak şunları söyledi: Hakim gözetiminde yapılan üyelerin katılımıyla yapılan ön seçimdir. Diğeri aday yoklamasıdır ki bunda sadece kongre delegeleri ve belirli görevlilerin oy kullanarak yaptığı bir seçimdir. Bir de merkez yoklaması var ki bu da genel merkezin adayları belirlemesi daha açık adıyla atamadır. En kötü ön seçim, en iyi merkez yoklamasından iyidir. 15 yıldır siyasetin içindeyim, her konuşmamda bu partide gelinecek her makama ön seçimle gelinmesini söylüyorum. Çünkü ön seçim, kendisini temsil edecek insanları, bu partinin üyelerinin bizzat kendilerince belirlenmesidir. Biz ön seçimi seçilecek adayın partinin oyuna katkısı olsun, ikincisi de tabanın nasıl bir aday seçmeliyim ki Ankara ya gittiğinde CHP ye ve Samsun a katkısı olsun, bizi temsil edebilsin kriterinin cevabıdır.
CHP LİLER BEDEL ÖDÜYOR
Artık iktidar istiyoruz diyen CHP İl Başkanı Atalay şöyle konuştu: Düşünebiliyor musunuz, bir parti 60 yılı aşkın süredir tek başına ve uzun süreli iktidar erkine kavuşamadı. Ama buna karşın bu partiye gönül verenler, milyonlarca insan, hiç bir çıkar beklemeksizin, iktidarla ilgili hiç bir beklentisi olmaksızın ve onun nimetlerinden faydalanmaksızın ama tam da  aksine bunun bedelini ödeyerek; bu ülkede solcu, sosyal demokrat, Atatürkçü ve laik olmak maalesef özetle CHP li olmak çok zordur. Bunu yaşamayan bilmez,  öğretmenseniz, memursanız sürülürsünüz;  öğrenciyseniz cop ve gaz yersiniz, esnaf, işadamı ya da ticaretle uğraşıyorsanız bir çok sıkıntıyla karşılaşırsınız. Yani hayatınız zindan  edilebilir, iş bulamazsınız, anne baba CHP liyse çocuklarınız işe giremez. Buna rağmen bu insanlar hiç bir beklentileri olmadan CHP ye oy veriyorlar. Ama biz de artık iktidar  istiyoruz. Ama başkaları gibi iktidarın nimetlerinden faydalanmak için değil bu ülkeyi yönetmek, insanca, hakça bir düzen kurmak için iktidar istiyoruz.
İSTİFALAR 25 ARALIK A KADAR
Atalay, 15 yıldır siyasette bulunduğunu ve 2,5 yıl partide il başkanlığı yaptığını belirtti. Atalay, milletvekili aday adayı olduğunu tekrarlayarak, Ben bir özveri insanıyım, partimin çıkarı neyse onu her an kabul edebilirim. Ben de partimin yayınladığı genelge doğrultusunda 25 Aralık a kadar istifamı vereceğim. Sadece ben değil, parti teşkilatı yöneticilerinin, ilçe başkanlarının eğer milletvekili adayı olmak istiyorlarsa 25 Aralık 2014 tarihine kadar istifalarını vermeleri gerekiyor. Aslında Yüksek Seçim Kurulu nun takvimi daha geç olmasına karşın partimiz bu tarihi öne çekerek, seçimde görev alacak teşkilatların bir an önce hazır hale gelmelerini ve yapılanmalarını tamamları için böyle bir karar aldı dedi.


EN ÇOK OKUNANLAR

Adana'da ahır yangını

1 Adana'da ahır yangını

Beşiktaş taraftarı takımını meşalelerle karşıladı

2 Beşiktaş taraftarı takımını meşalelerle karşıladı

Fenerbahçe Kulübü: 'Tolga Zengin ve Mustafa Pektemek tahrik etti'

3 Fenerbahçe Kulübü: 'Tolga Zengin ve Mustafa Pektemek tahrik etti'