GAYRİMENKULÜN AÇIK ARTIRMA İLANI T.C. KAVAK / SAMSUN

SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

GAYRİMENKULÜN AÇIK ARTIRMA İLANI T.C. KAVAK / SAMSUN

\n  

\n

\n Sayı: 2012 / 6.- Satış

\n

\n GAYRİMENKULÜN AÇIK ARTIRMA İLANI

\n

\n Satılmasına karar verilen gayrimenkulün cinsi, kıymeti, evsafı, adedi, evsafı :

\n

\n Samsun ili Kavak ilçesi Soğuksu Mahallesi 15 ada 2 parselde kayıtlı 200.00 m2 Ahşap iki katlı ev ve arsasıdır. Binanın üst katı ev alt katı depodur. Binada % 71 oranında yıpranma ( eskime) % 50 oranında eksik imalatlıdır. Taşınmazın bir kısmı imar planı yolda kalmaktadır. Gayrimenkulün toplam değeri 19.378,00.- TL’dir.

\n

\n SATIŞ ŞARTLARI

\n

\n 1- Samsun ili Kavak ilçesi Soğuksu Mahallesi 15 ada 2 parselde kayıtlı taşınmazın birinci satışının 02.11.2012 tarihinde Kavak Hükümet Konağı önünde saat 10.30 – 10.40 arasında açık artırma suretiyle yapılacaktır. Bu artırmada tahmin edilen kıymetin % 60’ını ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacağı ve satış masraflarını geçmek şartı ile ihale olunur. Böyle bir bedelle alıcı çıkmazsa en çok artıranın taahhüdü baki kalmak şartı ile 12.11.2012 tarihinde aynı yer ve aynı saatlerde ikinci açık artırmaya çıkartılacaktır. Bu artırmada da bu miktar elde edilememişse gayrimenkul en çok artıranın taahhüdü saklı kalmak kaydı ile artırma ilanında gösterilen müddet sonunda en çok artırana ihale edilecektir. Şu kadarki artırma bedelinin malın tahmin edilen kıymetin % 40’ını bulması ve satış isteyenin alacağına rüçhanı olan alacakların toplamından fazla olması ve bundan başka paraya çevirme ve paylaştırma masraflarını geçmesi lazımdır. Böyle fazla bir bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

\n

\n 2-  Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen kıymetin % 20’si nispetinde pey akçesi veya bu miktar kadar mili bir bankanın teminat mektubunu vermeleri lazımdır.  Satış peşin para iledir, alıcı istediğinde 10 günü geçmemek üzere mehil verilebilir. İhale pulu, tapu harç ve masrafları alıcıya aittir. Birikmiş vergiler satış bedelinden ödenir. KDV ve Damga Vergisi alıcıya aittir.

\n

\n 3-  İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını hususiyle faiz ve masrafa dair olan iddialarının dayanağı belgeleri ile onbeş gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır. Aksi takdirde hakları tapu sicili ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaklardır.

\n

\n 4-  İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak suretiyle ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilin mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizde tahsil olunacak bu fark varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

\n

\n 5-  Şartname ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup, masrafı verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

\n

\n 6-  Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2012/6 Satış sayılı dosya numarası ile başvurmaları ilan olunur. 07.09.2012

\n

\n (İc. İf. K. 126.)

\n

\n (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

\n

\n Yönetmelik örnek no: 27

\n

\n BASIN : 1976  www.bik.gov.tr   RESMİ İLANLAR: wwwilan.gov.tr  de

\n

\n  

\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Gaye Coşkun oldu

1 Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Gaye Coşkun oldu

Otomobil Toprak Yığınına Çarptı: 1 Yaralı

2 Otomobil Toprak Yığınına Çarptı: 1 Yaralı

Bahçelievler'de park halinde otomobil alev alev yandı

3 Bahçelievler'de park halinde otomobil alev alev yandı

Malatyaspor Kulübü Binasına silahlı saldırı

4 Malatyaspor Kulübü Binasına silahlı saldırı

E.Y. Malatyaspor Kulübü Binasına silahlı saldırı

5 E.Y. Malatyaspor Kulübü Binasına silahlı saldırı