OMÜ’DE KARİYER GÜNÜ

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Mezunlar Koordinatörlüğü ile Samsun Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü işbirliğiyle, “Kariyer Günü” düzenlendi. \r\n

OMÜ’DE KARİYER GÜNÜ
OMÜ Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2.’si düzenlenen etkinliğe; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sevilhan Mennan, Prof. Dr. Bünyamin Şahin, Samsun Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Hasan Kılıçaslan, akademik personel ve öğrenciler katıldı.
Etkinliğin açılış konuşmasını Samsun Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Hasan Kılıçaslan yaptı. Etkinliğin düzenlenmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Kılıçaslan, 1946 yılında kurulmuş olan İş-Kur’ un tarihçesi hakkında bilgi verdi.
“HER GÜN KENDİNİZİ VE BİLGİLERİNİZİ GÜNCELLEYİN”
Kariyer planlamasının erkenden yapılması gerektiğini söyleyen Kılıçaslan, “Yapılan istatistiklere göre mezun olan insanların ancak yüzde 30’u kendi mesleklerini yapabilmektedirler. Bu yüzden daha öğrencilik günleriniz bitmeden sizi yarınlara taşıyacak hedeflerinizi belirleyin. Her gün kendinizi ve bilginizi güncellemeye önem verin ki; hedefe ulaşacak planlamayı şimdiden yapabilesiniz” dedi.
“Gençlerimizin önünde yeni bir sayfa açmak ve yarına daha umutla bakmak adına bu etkinliğin çok verimli olacağını ümit ediyorum” diyen Prof. Dr. Sevilhan Mennan, öğrencilere etkinlikten azami ölçüde yararlanmalarını tavsiye etti.
“BİZİM ÜLKEMİZİN GENÇLERİNİN HEDEFİ YOK”
Prof. Dr. Sevilhan Mennan’ın ardından, Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan “Başarı ve Mutluluk için Hayata Gülümse” başlıklı bir konuşma yaptı.
“Bizim ülkemizin gençlerinin maalesef hedefleri yok” diyerek hedef koyma eksikliğinin hayatta başarı ve mutluluğu yakalamanın önündeki en önemli engellerden biri olduğunu vurgulayan Aslanhan, “Sizin gidecek bir yolunuz ve varmak istediğiniz bir hayaliniz varsa, başarıya ve mutluluğa doğru ön önemli adımı atmışsınız demektir” şeklinde konuştu.
“DEĞERLERİNİZİ VE DEĞERİNİZİ KAYBETMEYİN”
Başarıya ve mutluluğa giden yolda insanın değerlerini kaybetmemesi gerektiğinin de altını çizen Aslanhan, “İnsan sevgiyi, merhameti, ahde vefayı, dostluğu, ahlakı ve onurunu, kaybettiği an kendi değerini de kaybetmiştir. Bu zorlu yolda lütfen değerinizi ve değerlerinizi kaybetmeyin” ifadelerini kullandı.
Etkinlikte ayrıca; İş ve Meslek Danışmanlığı Dairesi Başkanlığından Dr. Pınar Cağlar Kuşçu, Satış ve Pazarlama Direktörü Burçin Sözütok, Eğitim ve Gelişim Yönetimi Danışmanı Şehmuz Şahbaz, İnsan Kaynakları Uzmanı Yasemin İzmirli ile Kariyer, Performans ve Yetenek Müdürü Selim Çakır da kariyer planlaması hakkında birer konuşma yaptılar.
Etkinlik, konuşmaların ardından gerçekleşen plaket töreni ile sona erdi.

İHA


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunsporlu Kevin Brands geri döndü

1 Samsunsporlu Kevin Brands geri döndü

CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz: 'Fındık fiyatı 15 TL olmalıydı'

2 CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz: 'Fındık fiyatı 15 TL olmalıydı'

Samsun'da kanlı gece!

3 Samsun'da kanlı gece!

Samsun'da okul müdürlerine eğitim

4 Samsun'da okul müdürlerine eğitim

Meteorolojiden Samsun için sel uyarısı

5 Meteorolojiden Samsun için sel uyarısı

Samsun'da hayvansever iki kız çocuğuna taciz

6 Samsun'da hayvansever iki kız çocuğuna taciz

Canımızı yolda bulmadık

7 Canımızı yolda bulmadık...

Samsun yolunda can verdi!

8 Samsun yolunda can verdi!

Atakum'da kaza, 2 yaralı

9 Atakum'da kaza, 2 yaralı

Samsunspor'da kaleye geçemeyeceğini anlayınca, 2 Lig'e gitti

10 Samsunspor'da kaleye geçemeyeceğini anlayınca, 2. Lig'e gitti