ONLAR DA DESTEK VERİYOR !

Samsun Tabip Odası Başkanı Doç. Dr. Fatih Özkan, Samsun Aile Hekimleri Derneği (SAHED) Başkanı Dr. Şevki Gülay’ın açıklamalarına destek verdiklerini söyledi. \r\n

ONLAR DA DESTEK VERİYOR !
Aile hekimlerinin birinci basamakta ağır bir performans baskısı altında çalıştıklarını belirten Samsun Tabip Odası Başkanı Doç.Dr. Fatih Özkan, “Aile Hekimleri son olarak açıklanan haftada 6 gün, günde 12, ayda 300 saat çalışmaya itiraz etmektedirler. Aile hekimliğine geçişle birlikte her gün bir yenisi eklenen görevlerini layıkıyla yerine getirmeye çabalayan arkadaşlarımız Sağlık Bakanlığının nasıl bir birinci basamak sağlık hizmeti sunulmak istendiği konusunda günden güne yaptığı değişikliklerle ortaya çıkan belirsizliklerden önünü göremez hale gelmişlerdir” dedi.
SAHED Başkanı Dr. Şevki Gülay’ın dün yaptığı açıklamalara destek verdiklerini ifade eden Özkan, “Herkesin kendi aile hekiminden hizmet alması yerine nöbetçi hekimden hizmet almasının getirilmesi eski sağlık ocağı sistemine dönüşe neden olacağı gibi 20 bini bulan aile hekimiyle beraber aile hekimliği çalışanlarının sistemden kaçışına yol açabileceği ifade edilmektedir. Samsun Aile Hekimleri Derneği (SAHED) Yönetim Kurulu adına bir basın toplantısı düzenleyerek 12 Aralık’ta bir günlük iş bırakma ve 13 Aralık’ta Ankara’da miting yapma kararlarını deklere eden, SAHED Başkanı Dr. Şevki Gülay ve aile hekimi meslektaşlarımızın haklı mücadelelerini Samsun Tabip Odası yönetim kurulu olarak bizler de destekliyoruz” diye konuştu.

İHA


EN ÇOK OKUNANLAR

Türk Kardashian Samsunlu çıktı!

1 Türk Kardashian Samsunlu çıktı!

Samsun'da kar kalınlığı 20 santimetreyi buldu!

2 Samsun'da kar kalınlığı 20 santimetreyi buldu!

Samsunspor'da İpekoğlu şoku!

3 Samsunspor'da İpekoğlu şoku!

Samsunspor'a müjde

4 Samsunspor'a müjde

Samsunspor'a 1 Milyon 175 Bin TL

5 Samsunspor'a 1 Milyon 175 Bin TL

19 Mayıs sözünü tuttu

6 19 Mayıs sözünü tuttu

Kocaeli'nden Samsunspor'a anlamlı bağış

7 Kocaeli'nden Samsunspor'a anlamlı bağış

Valilik açıkladı! Samsunspor'a kimler destek oldu?

8 Valilik açıkladı! Samsunspor'a kimler destek oldu?

Samsunspor'un rakibi Atakum

9 Samsunspor'un rakibi Atakum

Samsunspor için 2 gün daha bekleyecekler

10 Samsunspor için 2 gün daha bekleyecekler