Bu hafta 8 film vizyona girecek

Türkiye sinemalarında bu hafta 4 ü yerli 8 film vizyona girecek.\r\n

Bu hafta 8 film vizyona girecek
Türkiye sinemalarında bu hafta 4 ü yerli 8 film vizyona girecek.

Kırımlı: Aşkta ve Savaşta , 2011 yılında hayatını kaybeden ve eserlerinin tamamında Kırım Tatar kültürünü, Kırım Türklerinin acılarını yansıtan Cengiz Dağcı nın 1956 de yayınlanan ilk romanı Korkunç Yıllar dan yola çıkılarak senaryolaştırıldı.

Yönetmen Burak Cem Arlıel imzası taşıyan filmin senaryosunu, Nil Ünsal ve Atilla Ünsal kaleme aldı. 

Murat Yıldırım, Selma Ergeç, Bülent Alkış ile Gülçin Santırcıoğlu nun oynadığı filmde, 2. Dünya Savaşı sırasında Alman esir kamplarında tutulan Tatar esirlerin çektiği acılar ve yaşanan insanlık dramı anlatılıyor.

Yağmur: Kıyamet Çiçeği

Engin Hepileri, Elena Viunova, Erkan Kolçak Köstendil, Devrim Saltoğlu, Settar Tanrıöğen, Altan Erkekli, Sait Genay, Rıza Sönmez, Hüseyin Avni Danyal ve Ruhi Sarı nın oynadığı Yağmur: Kıyamet Çiçeği adlı filmi, Onur Aydın yönetti.

Dram türündeki filmde, Kazım Koyuncu nun hayatının yanı sıra Çernobil felaketi, Rus kadınları ve Trabzonspor un 1995-1996 da şampiyonluğu kaybedişi ve sonrasında şehirde ilan edilen yas konu ediniliyor.

Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku

Çiğdem Vitrinel in yönettiği Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku filminin oyuncu kadrosunda Erdal Beşikçioğlu, Sezin Akbaşoğulları, Harun Tekin, Derya Alabora ile Hare Sürel rol aldı. 

Filmde, Erdal Beşikçioğlu nun canlandırdığı Arif ile Sezin Akbaşoğulları nın hayat verdiği Müzeyyen karakteri arasında geçen acıklı aşk hikayesi beyaz perdeye aktarılıyor.

48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali nde Geriye Kalan filmiyle En İyi Yönetmen ödülünü alan Çiğdem Vitrinel in ikinci uzun metrajlı filmi, İlhami Algör ün aynı adlı romanından uyarlandı.

Rimolar ve Zimolar: Kasabada Barış

İsmet Kurtuluş ile Nermin Er in yönettiği ve Yekta Kopan, Janset, Ezgi Mola ile Şevket Süha Tezel in seslendirdiği Rimolar ve Zimolar: Kasabada Barış , Türkiye nin ilk kukla çocuk yapımı olarak sinemalarda yer alacak.

Çocukları kuklaların renkli ve eğlenceli dünyasına davet eden filmin teması iki farklı kasabada yaşayan Rimolar ve Zimolar ın dargınlık ve yanlışlıkları üzerine kurulu.

Türkiye genelinde 60 ı aşkın salonda vizyona girecek filmde, birbirinden renkli ve sempatik kahramanların komik ve düşündürücü hikayeleri izlenebilecek.

Exodus: Tanrılar ve Krallar

İngiliz aktör Christian Bale ile Ben Kingsley, Sigourney Weaver, John Turturro ve Aaron Paul un oynadığı Exodus: Tanrılar ve Krallar filminin yönetmenliğini Ridley Scott yaptı.

Hz. Musa nın hayatının önemli dönüm noktalarını konu edinen filmde, Hz. Musa yı Christian Bale canlandırıyor.

Firavun Ramses in şiddetinden kaçmak için Hz. Musa ya güvenen 600 bin kişiyle Hz. Musa nın bin bir türlü engeli aşma çabalarını anlatan film; firavun yönetiminin başına gelen felaketler ve ordusunun denizde yok olması olayına odaklanıyor.

Özgürlük Dansı

Ken Loach ın yönettiği Özgürlük Dansı nın oyuncu kadrosunda Barry Ward, Francis Magee, Aileen Henry ile Simone Kirby gibi isimler rol aldı.

Cannes Film Festivali nde Altın Palmiye adayı olan filmde, Jimmy Gralton un gerçek yaşam hikayesinden esinlenerek adalet ve özgürlük için sanata sarılan bir aktivistin toplumun bakış açısını değiştirme mücadelesi anlatılıyor.

Türkiye de ilk olarak Filmekimi kapsamında izleyiciyle buluşan filmde; Barry Ward ın canlandırdığı İrlandalı aktivist James Gralton un, ABD de geçirdiği 10 yıllık sürgün döneminin ardından memleketine dönüp uzun süredir kapalı bulunan ve insanların şarkı söyleyip, dans etikleri şehir lokalini açmasının ardından toplumda yaşanan gerginlikler anlatılıyor.

Bire Bir

Güney Koreli yönetmen, senarist ve yapımcı Kim Ki Duk un yeni filmi Bire Bir , gerilim meraklılarının ilgisinini çekmeye aday.

Filmin oyuncu kadrosunda Dongseok Ma, Young Min Kim, Yi Kyeong Lee ile Tee Yoo gibi isimler yer alıyor.

Gerilimli olduğu kadar dram sahneleriyle de öne çıkan filmin konusu şöyle: 

Liseli bir kız öldürülür. Kızı öldüren yedi kişiden biri, eğitimli bir askeri tim tarafından kaçırılır. İşkence yapıldıktan sonra cinayeti itiraf eden bir not yazdırılır ve salınır. Bir zamanlar hiçbir şeyden korkmadığını düşünen bu adam şimdi büyük bir korkunun içindedir. Cinayete karışan diğerlerinin de kaçırılıp işkenceye uğradığını ve kimilerinin intihar ettiğini öğrenir. Bunun üzerine bir sonraki kurbanı takibe koyularak onu kaçıranların peşine düşer.

Safari Macerası

Ben Stassen in yönettiği Safari Macerası , seyirciyi üçüncü boyutta gerçek zamanlı bir maceraya davet ediyor.

Namibya nın Pasifik kıyılarından Kilimanjaro Dağları nın zirvesine uzanan yolculukta, doğal güzelliğin ve içerisinde yaşayan onlarca canlının büyüleyici görüntüleri izlenebilecek.


EN ÇOK OKUNANLAR

Haberaks TV canlı yayınlayacak

1 Haberaks TV canlı yayınlayacak

Samsunlular Dernek Başkanı'nın oğlu silahla yaralandı

2 Samsunlular Dernek Başkanı'nın oğlu silahla yaralandı

Samsunpor'a çılgın prim...

3 Samsunpor'a çılgın prim...

Tanju Çolak moral verdi

4 Tanju Çolak moral verdi

Samsun'da şafak operasyonu, çok sayıda gözaltı...

5 Samsun'da şafak operasyonu, çok sayıda gözaltı...

Terme aşkı şair yaptı

6 Terme aşkı şair yaptı

Samsunspor Kayyum Başkanı Karayılmaz: 'Gün birlik olma günü'

7 Samsunspor Kayyum Başkanı Karayılmaz: 'Gün birlik olma günü'

22 Nisan Pazar Samsun hava durumu

8 22 Nisan Pazar Samsun hava durumu

Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş: 'Savaş vereceğiz'

9 Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş: 'Savaş vereceğiz'

Samsunspor - Denizlispor maçı ilk 11'i belli oldu

10 Samsunspor - Denizlispor maçı ilk 11'i belli oldu