Tambi Asaad Rusya da sahne aldı

Suriye den Türkiye ye sığınarak, ailesiyle Bursa ya yerleştikten sonra Türk vatandaşlığına geçen Çerkez asıllı genç piyanist Tambi Asaad Cimuk, Rusya nın St. Petersburg şehrinde sahne aldı.\r\n

Tambi Asaad Rusya da sahne aldı
Suriye den Türkiye ye sığınarak, ailesiyle Bursa ya yerleşen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın imzaladığı kararnameyle Türk vatandaşlığına geçen Çerkez asıllı genç piyanist Tambi Asaad Cimuk, Rusya nın St. Petersburg şehrinde sahne aldı. 

Bazı uzmanların piyano dehası olarak nitelediği Cimuk, St. Petersburg da düzenlenen Uluslararası 6. Şavsinskiy Müzik Yarışması nda jüri karşısında yeteneklerini sergiledi. Cimuk, yaklaşık 10 dakikalık performansında, Bach, Mozart ve Chopin in eserlerini yorumladı.

Genç piyanist Cimuk, bugünkü performansının ardından ikinci turda da sahne alacak. Jürinin değerlendirmesinin ardından cumartesi akşamı sonuçlar açıklanacak. Cimuk, dereceye girmesi durumunda pazar günü ödül töreninde tekrar Rus sanatseverlerin karşısına çıkacak.

Performansının ardından basın mensuplarına değerlendirmelerde bulunan Cimuk, Yarışmada derece alırsam mutlu olacağım. Ben kendim için çaldım ve çok mutlu oldum. Cumartesi günü ikinci turda daha güzel çalacağım. Biraz heyecanlıyım ama her şey daha güzel olacak dedi. 

Tambi Asaad, Türkiye yi temsil ettiği için mutlu ve gururlu olduğunu ifade etti. 

Cimuk un, Bursa da eğitim aldığı müzik firmasının sahibi Rüstem Avcı, Güzel bir performans oldu. İki gün sonraki kategoriyi aşarak yolumuza devam etmeyi düşünüyoruz dedi. Avcı, Sanatta yarışma yoktur, lezzetler vardır. Tambi de bu lezzetlerden biri diye konuştu. 

Tambi Asaad Cimuk a nüfus cüzdanı, Türk vatandaşı olmasına ilişkin kararnamenin Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından imzalamasının ardından Osmangazi Nüfus Müdürlüğü gece saatlerinde açılarak verilmişti. Daha sonra Bursa Emniyet Müdürlüğü Pasaport Şubesine giden genç piyanist pasaport başvurusunda bulunmuştu. Cimuk pasaportunu Ankara da teslim aldıktan sonra, İstanbul aktarmalı Petersburg a hareket etmişti.


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsundaki silahlı saldırıda ölü sayısı arttı

1 Samsun'daki silahlı saldırıda ölü sayısı arttı

Samsunda silahlı saldırı 2 ölü, 2 yaralı

2 Samsun'da silahlı saldırı: 2 ölü, 2 yaralı

Samsunsporda planlar alt üst

3 Samsunspor'da planlar alt üst

Samsunda silahlı saldırı 2 ölü, 2 yaralı

4 Samsun'da silahlı saldırı: 2 ölü, 2 yaralı

Samsunspor Sportif Direktörü Zeren Önceliğimiz yabancılar

5 Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: ''Önceliğimiz yabancılar''

Özalana güven tam

6 Özalan'a güven tam

Samsunsporun rakibi Şanlıurfa

7 Samsunspor'un rakibi Şanlıurfa

 Samsun ekonomisine doping

8 Samsun ekonomisine doping

Çarşamba günü bitiyor

9 Çarşamba günü bitiyor

Eski Samsun Milletvekili İhsan Kalkavan hayatını kaybetti

10 Eski Samsun Milletvekili İhsan Kalkavan hayatını kaybetti