Tambi Asaad Rusya da sahne aldı

Suriye den Türkiye ye sığınarak, ailesiyle Bursa ya yerleştikten sonra Türk vatandaşlığına geçen Çerkez asıllı genç piyanist Tambi Asaad Cimuk, Rusya nın St. Petersburg şehrinde sahne aldı.\r\n

Tambi Asaad Rusya da sahne aldı
Suriye den Türkiye ye sığınarak, ailesiyle Bursa ya yerleşen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın imzaladığı kararnameyle Türk vatandaşlığına geçen Çerkez asıllı genç piyanist Tambi Asaad Cimuk, Rusya nın St. Petersburg şehrinde sahne aldı. 

Bazı uzmanların piyano dehası olarak nitelediği Cimuk, St. Petersburg da düzenlenen Uluslararası 6. Şavsinskiy Müzik Yarışması nda jüri karşısında yeteneklerini sergiledi. Cimuk, yaklaşık 10 dakikalık performansında, Bach, Mozart ve Chopin in eserlerini yorumladı.

Genç piyanist Cimuk, bugünkü performansının ardından ikinci turda da sahne alacak. Jürinin değerlendirmesinin ardından cumartesi akşamı sonuçlar açıklanacak. Cimuk, dereceye girmesi durumunda pazar günü ödül töreninde tekrar Rus sanatseverlerin karşısına çıkacak.

Performansının ardından basın mensuplarına değerlendirmelerde bulunan Cimuk, Yarışmada derece alırsam mutlu olacağım. Ben kendim için çaldım ve çok mutlu oldum. Cumartesi günü ikinci turda daha güzel çalacağım. Biraz heyecanlıyım ama her şey daha güzel olacak dedi. 

Tambi Asaad, Türkiye yi temsil ettiği için mutlu ve gururlu olduğunu ifade etti. 

Cimuk un, Bursa da eğitim aldığı müzik firmasının sahibi Rüstem Avcı, Güzel bir performans oldu. İki gün sonraki kategoriyi aşarak yolumuza devam etmeyi düşünüyoruz dedi. Avcı, Sanatta yarışma yoktur, lezzetler vardır. Tambi de bu lezzetlerden biri diye konuştu. 

Tambi Asaad Cimuk a nüfus cüzdanı, Türk vatandaşı olmasına ilişkin kararnamenin Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından imzalamasının ardından Osmangazi Nüfus Müdürlüğü gece saatlerinde açılarak verilmişti. Daha sonra Bursa Emniyet Müdürlüğü Pasaport Şubesine giden genç piyanist pasaport başvurusunda bulunmuştu. Cimuk pasaportunu Ankara da teslim aldıktan sonra, İstanbul aktarmalı Petersburg a hareket etmişti.


EN ÇOK OKUNANLAR

TAHTA AÇILDI, ŞOV BAŞLADI

1 TAHTA AÇILDI, ŞOV BAŞLADI

Samsun'da feci kaza, 1'i ağır 2 yaralı

2 Samsun'da feci kaza, 1'i ağır 2 yaralı

Zonguldak'tan iki isme kanca

3 Zonguldak'tan iki isme kanca

Otoparka yeni düzenleme yolda

4 Otoparka yeni düzenleme yolda

Samsunspor'da durmak yok

5 Samsunspor'da durmak yok

Oy için gittiler

6 Oy için gittiler

İbrahim Özyer son yolculuğuna uğurlanıyor

7 İbrahim Özyer son yolculuğuna uğurlanıyor

Samsun'da Ketenci'ye son görev

8 Samsun'da Ketenci'ye son görev

Kazada ölen İbrahim Özyer Samsun'da defnedildi

9 Kazada ölen İbrahim Özyer Samsun'da defnedildi

Samsun'da 'yol verme' kavgası kanlı bitti: 1 yaralı

10 Samsun'da 'yol verme' kavgası kanlı bitti: 1 yaralı