Öğrenci tiyatrosu duygulandırdı

Canik Başarı Üniversitesi öğrencileri, Beni bir kar tanesi vurdu? tiyatro oyunuyla seyredenleri duygulandırdı\r\n

Öğrenci tiyatrosu duygulandırdı
Canik Başarı Üniversitesi, Ayvacık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü nün ortaklığında gerçekleştirilen Gelecek Gençlerle Gelecek projesi kapsamında Beni bir kar tanesi vurdu? tiyatro oyunu üniversitenin Fehmi Yıldız Kongre ve Kültür Merkezi nde sahnelendi. 
30 kişilik oyuncu kadrosuyla 8 aylık çalışmanın neticesinde oyun sahneye hazır hale getirildi. Canik başarı üniversitesi tiyatro kulübü öğrencilerinden Ahmet Azak ve Yaşarcan Benek bu projede genç tiyatro sevdalılarına önce sahne sanatları ve diksiyon alanında teorik bilgiler verdi daha sonra ise sahnelenecek oyunu belirlendi. 
Uzun süren çalışmaların ardından güzel bir oyun sahnelediklerini belirten Canik Başarı Üniversitesi PDR 2. sınıf öğrencisi Yaşarcan Benek, Liseli arkadaşların yoğun çabası ve tiyatroya olan ilgileri sayesinde bu oyun ortaya çıktı. Zaman içerisinde arkadaşlardaki olumlu gelişmeyi gözlemledik ve yılmadan çalışmalarımıza devam ettik?? dedi.
DEVAM EDECEK
Öğrencilerin ortaya koydukları oyunda çok güzel bir performans sergilediğini belirten Yrd.Doç.Dr. Nuri Balta, Oyunu layıkıyla sahnelediler. Öğrencilerimiz proje kapsamında tiyatro çalışmaları başta olmakla birlikte ebru çalışmaları da yaptı. Bunun yanı sıra kütüphane açılışları yaptık ve Ayvacık ilçesinde bir gençlik merkezi faaliyete sunduk. Bu gençlik merkezinde çeşitli kurslar düzenledik. Canik Başarı Üniversitesi olarak benzer projelere devam edeceğiz?? diye konuştu.


EN ÇOK OKUNANLAR

Aracını vermek istemeyince bıçaklandı

1 Aracını vermek istemeyince bıçaklandı

Milletvekilleri Genel Kurulu oturumu bittikten sonra fotoğraf çektirdiler

2 Milletvekilleri Genel Kurulu oturumu bittikten sonra fotoğraf çektirdiler

Başkent'te trafik kazası: 2 yaralı

3 Başkent'te trafik kazası: 2 yaralı