Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

EŞİNİ DOLANDIRILMAKTAN KURTARDI

Samsun un Havza İlçesi nde yaşayan 49 yaşındaki Canan İrvan kendisini polis olarak tanıtan telefon dolandırıcılarının tuzağına düşen eşi 50 yaşındaki Sinan İrvan ı kurtarabilmek için 250 kilometre yol kat ederek Ordu ya geldi. Eşinin ihbarı üzerine hareke

EŞİNİ DOLANDIRILMAKTAN KURTARDI
Ordu nun Altınordu İlçesi nde yaşanan olayda, Samsun un Havza İlçesi nde oturan Canan İrvan, ev telefonundan arayarak kendisini polis olarak tanıtan telefon dolandırıcıları, kamyon şoförü olan eşi Sinan İrvan ın cep telefon numarasını istedi. Canan İrvan, bunun üzerine eşinin telefon numarasını kendisini arayan kişilere verdi. Telefonu sürekli meşgul olan eşinin polis tarafından gözaltına alındığını düşünerek paniğe kapılan Canan İrvan hemen yakınlarından destek alarak Havza da polise gitti. Havza da eşinin karakolda gözaltına alınmadığını öğrenen Canan İrvan bu kez 250 kilometre yol kat ederek eşinin bulunduğu Ordu nun Altınordu İlçesi ne geldi. Altınordu Polis Merkezi ne başvuran Canan İrvan buradaki polislere eşinin neden gözaltına alındığını sordu. Polisler Canan İrvan ı panik halinde görünce durumun telefon dolandırıcılığı olduğunu anladı. Sürekli telefon dolandırıcılarıyla telefonda konuşması nedeniyle telefonu meşgul olan Sinan İrvan ın bulunması için kent merkezindeki bütün banka ve ATM lerinin bulunduğu yerlere ekipler sevk edildi. 
DOLANDIRIYORLAR SENİ
Görev alan ekiplere telsizle Sinan İrvan ın eşkali verilirken banka görevlileri de durumdan bilgilendirildi. Arama çalışması sürerken bir bankanın ATM si önünde dolandırıcıların hesabına yatırmak üzere elinde bankamatik kartıyla para çekmek isteyen Sinan İrvan, polis tarafından engellendi. Dolandırıyorlar seni diyen polisleri karşısında gören Sinan İrvan, Telefonda polis olarak tanıttılar. Emniyete gideyim diyorum, yok gitme diyorlar dedi. Yaşadığı olay karşısında şaşkına dönen Sinan İrvan ilk kez böyle bir durumla karşılaştığını dile getirdi.
Altınordu Polis Merkezi ne götürülen Sinan İrvan, burada kendisini bekleyen eşi Canan İrvan ile birlikte memleketi Samsun un Havza İlçesi ne gitti. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.
DHAEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun Haber Samsunlu şehidin evinde yas var

1 Samsun Haber: Samsunlu şehidin evinde yas var!

Şehit özel harekat polisinin evine ateş düştü

2 Şehit özel harekat polisinin evine ateş düştü

Teröristler yol kesip araç yaktı İşte o anlar

3 Teröristler yol kesip araç yaktı! İşte o anlar...

Avrupa Ligi Şampiyonu Manchester United

4 Avrupa Ligi Şampiyonu Manchester United

Kayınpeder ile damadın kavgası cinayetle bitti

5 Kayınpeder ile damadın kavgası cinayetle bitti

RİZE Rize Çayeli ilçesinde yangın 3 ahşap ev kullanılmaz hale geldi

6 (RİZE) Rize Çayeli ilçesinde yangın... 3 ahşap ev kullanılmaz hale geldi

İzmirde Huzur, Güven 6 uygulaması sona erdi

7 İzmir'de ''Huzur, Güven 6'' uygulaması sona erdi

Öyle kolay olmadı

8 Öyle kolay olmadı...

AK Parti İl Başkanı Mustafa Kendirli Milli İrade İle Ak Partideki Recep Tayyi

9 AK Parti İl Başkanı Mustafa Kendirli: 'Milli İrade İle Ak Parti'deki Recep Tayyi

 Ceza bugün açıklanacak

10 Ceza bugün açıklanacak...