EŞİNİ DOLANDIRILMAKTAN KURTARDI

Samsun un Havza İlçesi nde yaşayan 49 yaşındaki Canan İrvan kendisini polis olarak tanıtan telefon dolandırıcılarının tuzağına düşen eşi 50 yaşındaki Sinan İrvan ı kurtarabilmek için 250 kilometre yol kat ederek Ordu ya geldi. Eşinin ihbarı üzerine hareke

EŞİNİ DOLANDIRILMAKTAN KURTARDI
Ordu nun Altınordu İlçesi nde yaşanan olayda, Samsun un Havza İlçesi nde oturan Canan İrvan, ev telefonundan arayarak kendisini polis olarak tanıtan telefon dolandırıcıları, kamyon şoförü olan eşi Sinan İrvan ın cep telefon numarasını istedi. Canan İrvan, bunun üzerine eşinin telefon numarasını kendisini arayan kişilere verdi. Telefonu sürekli meşgul olan eşinin polis tarafından gözaltına alındığını düşünerek paniğe kapılan Canan İrvan hemen yakınlarından destek alarak Havza da polise gitti. Havza da eşinin karakolda gözaltına alınmadığını öğrenen Canan İrvan bu kez 250 kilometre yol kat ederek eşinin bulunduğu Ordu nun Altınordu İlçesi ne geldi. Altınordu Polis Merkezi ne başvuran Canan İrvan buradaki polislere eşinin neden gözaltına alındığını sordu. Polisler Canan İrvan ı panik halinde görünce durumun telefon dolandırıcılığı olduğunu anladı. Sürekli telefon dolandırıcılarıyla telefonda konuşması nedeniyle telefonu meşgul olan Sinan İrvan ın bulunması için kent merkezindeki bütün banka ve ATM lerinin bulunduğu yerlere ekipler sevk edildi. 
DOLANDIRIYORLAR SENİ
Görev alan ekiplere telsizle Sinan İrvan ın eşkali verilirken banka görevlileri de durumdan bilgilendirildi. Arama çalışması sürerken bir bankanın ATM si önünde dolandırıcıların hesabına yatırmak üzere elinde bankamatik kartıyla para çekmek isteyen Sinan İrvan, polis tarafından engellendi. Dolandırıyorlar seni diyen polisleri karşısında gören Sinan İrvan, Telefonda polis olarak tanıttılar. Emniyete gideyim diyorum, yok gitme diyorlar dedi. Yaşadığı olay karşısında şaşkına dönen Sinan İrvan ilk kez böyle bir durumla karşılaştığını dile getirdi.
Altınordu Polis Merkezi ne götürülen Sinan İrvan, burada kendisini bekleyen eşi Canan İrvan ile birlikte memleketi Samsun un Havza İlçesi ne gitti. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.
DHAEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da polis ekiplerine silahlı saldırı!

1 Samsun'da polis ekiplerine silahlı saldırı!

Samsunspor'da Chibuike sürprizi

2 Samsunspor'da Chibuike sürprizi

Şüphelileri kovalayan polis otosu kaza yaptı, 1 polis yaralı

3 Şüphelileri kovalayan polis otosu kaza yaptı, 1 polis yaralı

Samsunspor Teknik Direktörü Engin İpekoğlu: 'Değişik kadroyla çıktım'

4 Samsunspor Teknik Direktörü Engin İpekoğlu: 'Değişik kadroyla çıktım'

Başbakan'dan 'asgari ücret' açıklaması

5 Başbakan'dan 'asgari ücret' açıklaması

Ameliyat sonrası ilk kez görüntülendi

6 Ameliyat sonrası ilk kez görüntülendi

ZMO Samsun Şube Başkanı Hayati Tosun: 'Bu kuruldan hayırlı sonuç çıkmaz'

7 ZMO Samsun Şube Başkanı Hayati Tosun: 'Bu kuruldan hayırlı sonuç çıkmaz'

Samsunspor taraftarı galibiyetin mimarıydı

8 Samsunspor taraftarı galibiyetin mimarıydı

Ahmet Arıman 23 yaşındaki sevgilisi Kader Kaynak ile evlendi

9 Ahmet Arıman 23 yaşındaki sevgilisi Kader Kaynak ile evlendi

Samsun dahil 46 ilde operasyon: 508 gözaltı

10 Samsun dahil 46 ilde operasyon: 508 gözaltı