CENAZELERİMİZDE AĞLAMAK İSTİYORUZ

Muhasebeciler iş yükünün ağırlığından dert yandı. SSMMMO Başkanı Kayar ve Ankara YMMO Başkanı Başağaç, beyanname dönemlerinde cenazelerinde ağlamaya bile vakit bulamadıklarını söyledi\r\n

CENAZELERİMİZDE AĞLAMAK İSTİYORUZ
SSMMMO Başkanı Hayrul Kayar ve  Ankara YMM Odası Başkanı Halil Başağaç, muhasebeci ve mali müşavirlerin iş yükünün ağırlından, üzüntülerini ve sevinçlerini yaşayamadıklarını belirtti.
ÇÖZÜM İSTİYORUZ
Samsun Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (SSMMMO) ile Ankara Yeminli Mali Müşavirler Odası (AYMMO) tarafından, e-Defter ve Kayıt Saklama Gereksinimleri konulu seminer düzenlendi. SSMMMO Konferans Salonu ndaki seminerde konuşan SSMMMO Başkanı Hayrul Kayar,  iş yükünün ağırlığından yakındı. Kayar, Meslek olarak, hastalığımız da yatamıyoruz, cenazemiz olduğunda yasını tutamıyoruz. Cenazemizi toprağa verip ağlayamadan,  düğünümüzü yapıp sevinemeden beyannemizi vermeye gitmek zorundayız. Biz hastalığımızda yatmak, cenazemizde ağlamak ve düğünümüzde ise oynamak istiyoruz.  Buna bir çözüm bulunması gerekiyor. Beyanname dönemine denk geldiğinde meslektaşımızın cenazesi olduğunda veya hastalandığı zaman rapor sunarak bunu çözmesi gerekiyor. Ancak maalesef şuanda bu mümkün değil dedi. 
İKİ GÜN GECİKSE NE OLUR?
Ankara YMM Odası Başkanı Halil Başağaç ise, Hayrul Kayar ın dile getirdiği sorunların hepsine katıldığını ifade ederek, Hayrul Kayar başkanının söylediği sorunların altına ben de imzamı atarım. Biz de sorunlarla ilgili elimizden yapacağız. İsteğimiz insança, insan onuruna yakışır şekilde mesleği sürdürmek. Çok sorunlarımız var. Bunları biranda çözülmesi mümkün değil. Bu yıllardır söylenir. Cenazeniz var, beyanneme gününe geldi. Bunun herhangi bir belgelendirilemeyecek bir yönü var mı? Devletin alacağı birgün veya iki gün geçikse ne olur ama bunu anlatamıyoruz diye konuştu. 
Konuşmaların ardından Devlet Muhasebat Daira Başkan Vekili ve Baş Müfettiş Arif Yıldırım, e-Defter ve Kayıt Saklama Gereksinimleri konusundaki seminer verdi. Seminere Samsun Vergi Dairesi Başkanı Zeki Yanbul, çok sayıda mali müşavir ve muhasebeci katıldı. 

Bayram OK EN ÇOK OKUNANLAR

Aracıyla seyir halindeyken intihar etti

1 Aracıyla seyir halindeyken intihar etti

Araçtan inen 3 kişi evi kurşun yağmuruna tuttu: 1 kişi öldü

2 Araçtan inen 3 kişi evi kurşun yağmuruna tuttu: 1 kişi öldü

Elektrikli battaniye ölüm getirdi

3 Elektrikli battaniye ölüm getirdi

Elektrikli şofben yangın çıkarttı

4 Elektrikli şofben yangın çıkarttı

Silahlı, bıçaklı kavgada bir kişi ağır yaralandı

5 Silahlı, bıçaklı kavgada bir kişi ağır yaralandı

Hakkari merkezli 8 ilde FETÖ operasyonu: 15 gözaltı

6 Hakkari merkezli 8 ilde FETÖ operasyonu: 15 gözaltı

Akaryakıt tankeri küçükbaş hayvan sürüsüne daldı

7 Akaryakıt tankeri küçükbaş hayvan sürüsüne daldı

Maden ocağında göçük: 1 işçi yaşamını yitirdi

8 Maden ocağında göçük: 1 işçi yaşamını yitirdi

Adana'da bir otomobil takla attı: 1 yaralı

9 Adana'da bir otomobil takla attı: 1 yaralı

Maltepe'de kaza yapan kadın sürücü şoka girdi

10 Maltepe'de kaza yapan kadın sürücü şoka girdi