GÖREVE HAZIR

Manisaspor maçından iki gün önce Mehmet Pank ile görüşme yaptığını belirten Başkan Köktaş, Mehmet Pank a Manisaspor maçı sonrası istifa etmesi gerektiğini söyledim. O da tamam diyerek gereğini yapacağını söyledi dedi. Köktaş, Erkut Tutu ile de görüştüğü

GÖREVE HAZIR
SAMİMİ AÇIKLAMALAR 
AK Parti İl Başkanı Fuat Köktaş, Haberaks Tv de katıldığı Samsun un Nabzı programında Samsunspor la ilgili önemli açıklamalar yaptı. Samsunspor a her zaman destek olan Köktaş, son dönemde kulübe sağlanan kaynakların hoyratça kullanıldığını söyledi. Köktaş, ayrıca, Mehmet Pank a istifa etmesini söylediğini, Erkut Tutu nun da kendisine göreve hazır olduğunu ifade ettiğini vurguladı. 
BEN BAŞLATTIM TUTU GERÇEKLEŞTİRDİ 
Samsunspor un borçlanarak hayatını sürdürmemesi gerektiğini daha önce dile getirdiğini ifade eden Fuat Köktaş, Samsunspor, bir kaç yıl bulunduğu yerde kalarak borç yükünü azaltmalı. Daha sonra takım hüviyetiyle Süper Lig e çıkmalı demiştim. Benim başlattığım süreçti ve Erkut Tutu başkan ekibiyle bunu gerçekleştirmiştir. Fakat daha sonra Samsunspor, Süper Lig deyken hem borcu 25 milyon liralardan 44 milyon liralara, kulüp yöneticilerinin telaffuzuna göre de 52 milyon lira borçla maalesef takım küme düşürülmüştür dedi.  
KAYNAKLAR HOYRATÇA KULLANILDI 
Emin Kar ın başkanlık yaptığı dönemde kulübe sağlanan kaynaklarla ilgilide açıklamalarda bulunan Fuat Köktaş, şunları söyledi: Yönetici arkadaşlara şunu söyledim. Kaynaklar sınırsız değildir. Bu kaynaklar bir gün gelecek bitecektir. Bu paraları yerli yerinde kullanmamız gerektiğini belirttim. 19 milyon lira destek verildi. Bunun 13 milyonun üzerindeki rakamı dışarıdan destektir. Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç, eski bakanımız Suat kılıç, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve bizim desteğimizdir. Herkes elini taşın altına koydu.
EN UFAK PROBLEM YAŞANMADI 
Bu süreçte Samsunspor parasal anlamda en ufak problem yaşamamıştır. Samsunspor tarihinde görmediği bir para geldi geçen yıl. Fakat yerli yerinde tasarruflu kullanılamamışıtır. Hoyratça kullanılmıştır. Dışarıdan gelen paranın sınırsız olmadığını arkadaşlara anlatamadık. Samsunspor, final oynadığı maçta dahil olmak üzere parasal anlamda en ufak bir problem yaşamamıştır. Biz iki yıl bu yükü taşımaya çalıştık.  
BIRAKACAĞIM DEDİ BIRAKMADI 
Mersin İdmanyurdu maçının ardından Emin Kar la istişare görüşmesi yaptık. Emin Kar a bu kulübe yönetici olarak herhangi kimse liste veriyorsa siz aday olmayın. Çünkü iki dönem yaptınız hedefi tutturamadınız. Artık bu şehirde bir güven bunalımının olacağı aşikar. Siz aday olmayın çekilin dedim. Kendiside bana Başkanım doğru söylüyorsunuz, bırakacağım dedi. Fakat sonradan ne gelişti bilmiyoruz. Kongreye girdiler, aldılar.  
YÖNETİCİLER KİMSE BİZE GÜVENMİYOR DEDİ
Yönetici arkadaşların kendi ifadelerini size tekrarlıyorum. Farklı platformlarda net olarak ifade ettikleri. Biz esnafa, sanayiciye gidiyoruz reklam, para alamıyoruz. Bize kimse güvenmiyor sözlerini kendileri söylediler. Bunları biz söylemedik. Bunun üzerine Gençlik ve Spor Bakanımız, bir güven bunalımı varsa bunu da siz kendiniz ifade ediyorsanız o zaman bir güven tazelemek gerekir dedi.  
KAR BIRAKINCA ONLARDA BIRAKMALIYDI 
En iyisi yenilenmektir. Ben burada arkadaşların Samsunspor a katkı sağlama niyetlerinden en ufak bir şüphem yok. Ama usuldür. Eğer bir yeni seçilen listede başkanı bu görevi bırakırsa üyeleride bırakacakır. Her geçen gün iş işten geçiyor. Her geçen gün Samsunspor a zarar veriyor. Bir il başkanı olarak şu gitsin bu gelsin diyemem.  
KİMSE SAMSUNSPOR UN KAPISINDAN GEÇMİYORDU 
Bizden öncede bu şehirde bakanlar, milletvekilleri vardı. Kimse Samsunspor un kapısından geçmiyordu ki. Biz şehrin bütün dertleriyle dertlendiğimiz için buradayız. Samsunspor un çok seviyorum. Benim başka bir takımımda yok. Samsun un en önemli markası tanıtım aracıdır.  
PANK A İSTİFA ETMESİNİ SÖYLEDİM 
Manisaspor maçından iki gün önce kulüp başkanlığıan vekalet eden Mehmet Pank, randevu talep etti ve geldi. Bundan sonra para da olsa teknik heyet ve futboculara güven veremeyeceğini düşünerek Mehmet Pank a Manisaspor maçı sonrası istifa etmesi gerektiğini söyledim. O da tamam başkanım. Ben gereğini yapacağım dedi.  
GÜVEN BUNALIMI PARAYLA ORTADAN KALKMAZ 
Hatta şunuda söyledim Şimdi kulübe git. Teknik heyete ve futbolculara yönetimden bunu açıklamasını söyledim. Güven bunalımını futbolculara 5 lira, 10 lira, 15 lira alacaklarından para versenizde ortadan kaldıramassınız. Yeni bir heyecan o güven bunalımını ortadan kaldırır ve maçı kazanırsınız dedim.  
FUTBOLCULARA  ÖVGÜ
Futbulcular o kadar yokluğun içerisinde onurlarıyla gururlarıyla kişilikleriyle Samsunspor formasının ağırlığıyla mücadele ettiler. Hepsini canı gönülden kutluyorum.  
TUTU HAZIR OLDUĞUNU SÖYLEDİ 
AK Parti İl Başkanı Fuat Köktaş, kulüp başkanlığı için aday olmayı düşünen Erkut Tutu ile görüştüğünü söyledi. Başkan Köktaş, Manisaspor maçından önce Erkut Tutu geldi. Göreve hazır olduğunu söyledi. Sorumlulukları ve bizim yapabileceklerimizi konuştuk diye konuştu. 

MUHAMMET ÇAVUŞOĞLU


EN ÇOK OKUNANLAR

TAHTA AÇILDI, ŞOV BAŞLADI

1 TAHTA AÇILDI, ŞOV BAŞLADI

Samsun'da feci kaza, 1'i ağır 2 yaralı

2 Samsun'da feci kaza, 1'i ağır 2 yaralı

Zonguldak'tan iki isme kanca

3 Zonguldak'tan iki isme kanca

Otoparka yeni düzenleme yolda

4 Otoparka yeni düzenleme yolda

Samsunspor'da durmak yok

5 Samsunspor'da durmak yok

Oy için gittiler

6 Oy için gittiler

İbrahim Özyer son yolculuğuna uğurlanıyor

7 İbrahim Özyer son yolculuğuna uğurlanıyor

Samsun'da Ketenci'ye son görev

8 Samsun'da Ketenci'ye son görev

Kazada ölen İbrahim Özyer Samsun'da defnedildi

9 Kazada ölen İbrahim Özyer Samsun'da defnedildi

Samsun'da 'yol verme' kavgası kanlı bitti: 1 yaralı

10 Samsun'da 'yol verme' kavgası kanlı bitti: 1 yaralı