İHRACATI 11 KAT ARTIRDIK

AK Parti Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş, 12 yıllık iktidarlarında Samsun un ihracatını 11 kat artırdıkları, bunun emsal şehirlerin artışından fazla olduğunu söyledi\r\n

 İHRACATI 11 KAT ARTIRDIK
AK Parti Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş, İlkadım, Kavak ve Asarcık ilçe başkanlarını ziyaret ederek seçildikleri ilçe başkanlığı görevlerinde başarı diledi. Başkan Köktaş, 2002 yılında 38 milyon dolar ihracatı olan Samsun un dış satışını 423 milyon dolar a çıkararak 11 kat artırdık dedi
AK Parti Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş,  İlkadım İlçe Başkanı Adnan Varol, Kavak İlçe Başkanı Bülent Yüksel ve Asarcık İlçe Başkanı Hami Karakaş ı ayrı ayrı ziyaret ederek, seçildikleri görevlerinde başarı diledi. Ziyaretlerde teşkilat üyeleriyle de biraraya gelen Köktaş, AK Parti nin Türkiye nin siyasi ve ekonomi alanlarında büyük sıkıntılar yaşadığı, koliyasyon hükümetlerinin ülkeyi kaosa götürdüğü bir dönemde kurulduğunu ifade etti.
LAF DEĞİL HİZMET ÜRETTİK
Köktaş ziyaretlerinde yaptığı açıklamalarda şunları söyledi: AK Parti 13 yıllık bir parti olmasına rağmen, kökleri geçmişe dayanan bir harekettir. Biz kökü olmayan, ruhu olmayan, geçmişiyle irtibatlarını koparmış bir parti değiliz. Kurucu Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan ın önderliğinde 13 yıl önce siyaset sahnesinde yerini alan AK Parti, teşkilat mensuplarımızın üstün gayretleri ve yüce milletimizin teveccühü ile girmiş olduğu tüm seçimlerden alnının akıyla birinci parti olarak çıkmış, her zaman laf değil, hizmet üretmiştir. İşte bu çalışmaların neticesinde Türkiye bugün dünyanın en saygın, en itibarlı ülkeleri arasında yerini almıştır. İktidarımız ile birlikte yapılan yatırımlarla ilimiz üreten, ürettiğini dünyaya pazarlayan bir dünya markası olma yolunda hızla ilerlemektedir. Bu anlamda 2002 yılında 38 milyon dolar ihracat yapan Samsun, 2013 yılı itibariyle 423 milyon dolar ihracat yapmaktadır. Yani Samsun ihracatı 11 kat artmıştır. Büyükşehir olan diğer iller bazında baktığımız zaman Denizli 4,5 kat, Kayseri 5 kat, Eskişehir 6 kat, Antalya 6 kat, Balıkesir 7 kat, Gaziantep 10 kat artış göstermiştir.
Kişi başına düşen milli gelirde de yine bir rekor elde ettik. 2002 yılında 3 bin 492 dolar olan kişi başına düşen milli gelirimiz, 2013 yılında 11 bin dolar seviyene çıkmıştır. Yani 3.15 kat artmıştır. Bu rakamın Cumhuriyet imizin 100 üncü yılında yani 2023 te 25 bin dolara çıkarmayı hedefliyoruz.  
Köktaş ziyaretlerde İlkadım İlçe Başkanı Adnan Varol, Kavak İlçe Başkanı Bülent Yüksel ve Asarcık İlçe Başkanı Hami Karakaş a seramik üzerine işlemeli tablo hediye etti.


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'daki eski hastaneye Bakanlık talip oldu

1 Samsun'daki eski hastaneye Bakanlık talip oldu

Samsunspor 4 maddeden PFDK'ya sevk edildi

2 Samsunspor 4 maddeden PFDK'ya sevk edildi

Emin Kar yakın takipte

3 Emin Kar yakın takipte

Samsunspor'da kurtuluş hesabı

4 Samsunspor'da kurtuluş hesabı

Samsun'dan yurt dışına yeni uçak seferleri başlıyor

5 Samsun'dan yurt dışına yeni uçak seferleri başlıyor

Samsun'da UBFED'de deprem

6 Samsun'da UBFED'de deprem

Samsun'da 12 adrese uyuşturucu baskını

7 Samsun'da 12 adrese uyuşturucu baskını

Samsun'da otomobil ağaca çarptı: 2 yaralı

8 Samsun'da otomobil ağaca çarptı: 2 yaralı

Bir Allah'ın kulu olmaz mı?..

9 Bir Allah'ın kulu olmaz mı?..

 Genel müdürden öğretmene plaket

10 Genel müdürden öğretmene plaket