Atakum Kavaklıları tiritte buluştu

Atakum Kavaklılar Derneği tarafından geleneksel tirit gecesi yapıldı. Dernek Başkanı Av. Umut Altan Sökmen, Tiriti hiç tatmayan insanlara tanıtmaktan ve Atakum un kültürel zenginliğine renk katmaktan mutluyuz dedi\r\n

Atakum Kavaklıları tiritte buluştu
Atakumlu Kavaklılar tirit gecesinde buluştu. Atakum Eğitim ve Eğlence Merkezi nde, Atakum Kavaklılar Derneği tarafından gelenek Tirit Gecesi nin 4 ncüsü düzenlendi. Geceye Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, KADEF Başkanı Opr. Dr. Yılmaz Karagöz, siyasi parti, dernek ve oda başkanları da katıldı. 

ÖRGÜTLÜ HAREKET EDİYORUZ
Geleneksel hale getirdikleri tirit gecelerinin birini daha düzenlemenin ve hemşehrilerini bir araya getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Atakum Kavaklılar Derneği Başkanı Av. Umut Altan Sökmen, Bu akşam geleneksel 4. kaz tirit gecesini düzenlemekten mutluyuz. Derneğimizin kuruluş amacı, derneğimize üye hemşehrilerimizin sorunlarına çare bulmak her platformda temsil edebilmektir. Kavaklıları bir araya toplamaktı. Tirit gecesi gibi etkinliklerde de biraraya gelerek dayanışma örneği sergiliyoruz. Örgütlülük içinde hareket etmeye çalışıyoruz. Eğer hala ulaşamadığımız Kavaklı hemşehrimiz varsa bunları da derneğimize bekliyoruz. Bu gece 900 kişilik tirit yemeği organize ettik. Bu yemeğin hazırlanması için de 50 kaz ve 80 tavuk kesildi. Tirit iç bölgenindir, Samsunlunundur. Bunu tanıtmak da bize nasip oluyor. Hayatımda tirit yemeyen insanlar vardı. Bu kültürü tanıtmak da bize nasip oluyor. Bugün 4 ncüsünü düzenliyoruz, inşallah 14 cüsünü, 25 ncisini düzenleyeceğiz. Bu yönüyle de Atakum un kültürel zenginliğine katkıda bulunduğumuzu düşünüyorum diye konuştu.

Bayram OKEN ÇOK OKUNANLAR

Milletvekilleri Genel Kurulu oturumu bittikten sonra fotoğraf çektirdiler

1 Milletvekilleri Genel Kurulu oturumu bittikten sonra fotoğraf çektirdiler