Sayın Başbakan bir foyasını çıkardı

Başbakan Yardımcısı Arınç, Kemal Kılıçdaroğlu nu kastederek, Sayın Başbakan bir foyasını çıkardı. Bunun bütün belgeleri elimizde. Ne kadar yedi sülalesi varsa SSK ya doldurmuş dedi.\r\n

Sayın Başbakan bir foyasını çıkardı
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu nu kastederek, Sayın Başbakan bir foyasını çıkardı. Şimdi meydan okuyor ama bunun bütün belgeleri elimizde. SSK Genel Müdürü olmuş, İmtihan yapmaya gerek yok, vaktimiz de yok diyerek, ne kadar yedi sülalesi varsa SSK ya doldurmuş dedi.

Arınç, ilçede bir düğün salonunda düzenlenen AK Parti Orhangazi Olağan Kongresi nde ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

AK Parti nin, büyük bir parti olduğunu ve iktidarda 13 üncü yılına girdiğini belirten Arınç, Çok partili siyasi hayata gireli 60-65 yıl oldu. Hiçbir parti bu kadar uzun ömürlü, bu kadar güçlü, bu kadar ara vermeden sürekli iktidar halinde kalmadı ifadesini kullandı.

Milletin, üç seçimde oylarını artırarak AK Parti yi iktidar yaptığını ve yine üç yerel seçimde oylarını yükseltip seçimi kazandırdığını dile getiren Arınç, iki halk oylamasını başardıklarını, cumhurbaşkanını da yüzde 52 ile seçtiklerini anlattı.

Türkiye nin önünde şimdi çok daha büyük imtihanın bulunduğunu, gelecek yıl haziran ayında yeni bir milletvekili genel seçimi yapılacağını hatırlatan Arınç, şöyle devam etti:

Allah kısmet ederse şimdilik 7 Haziran tarihi görünüyor. Biz bu seçimde dördüncü defa inşallah iktidar olacağız. Allah bir mani keder vermezse, yer yarılmazsa, gök delinmezse inşallah dördüncü defa iktidar olacağız. Kül Tigin mi, Alper Tunga mı, Dede Korkut mu söylemişti bunu? Dilimin ucuna geldi yahu. Gök delinmezse, yer yarılmazsa kimindi? Dede Korkut diyor. Dedem Korkut boy boyladı, soy soyladı diye eskiden ortaokul lise kitaplarında okurduk. Yani kıyamet kopmadıkça Allah ın izniyle AK Parti yeniden iktidara gelecek.

Teyyib e oy vereceğim diyen Anadolu insanı

Arınç, AK Parti nin başarılarına rağmen partililerin asla yan gelip yatmaması gerektiğini vurguladı.

Bunun nedenlerine değinen Arınç, şunları kaydetti:

Üç dönem oldu kardeşim. Başımızda Tayyip Bey vardı. Başbakanımızı halk seviyordu. Teyyib e oy vereceğim diyen Anadolu insanı, AK Parti’yi bile görmeden oyunu veriyordu ama o şimdi cumhurbaşkanı oldu. Acaba AK Parti ne yapacak? Bir, bunu düşünenler var. İkincisi, Yeter yahu her gün kaymaklı baklava yese insan bıkar, 13 senedir bunlar var. Bir gitseler de kurtulsak diyenler de var. Üçüncüsü, Yeter artık be. Bunlar varken bize iktidar yüzü yok. Milletin gözü AK Parti den başka bir şey görmüyor. Biz bunları nasıl yıkarız, hangi hile ile çözeriz? Üçümüz bir araya geldik olmadı. 14 parti birleşti, Ekmek için Ekmeleddin dedi yine olmadı. Bu sefer acaba 15 parti yapsak bu iş olur mu? Mesela CHP ile HDP yi birleştirsek, yanına MHP yi eklesek. Adı sanı duyulmamış ne kadar parti varsa veya oy oranları yüzde 1 bile olsa Büyük Birlik Partisi ni de Saadet Partisi ni de bunların yanına koyuversek, bir de şöyle bir yüklensek artık bunlardan kurtulur muyuz? diye düşünenler var.

Araştırdılar uzaya gittiler, uzaydan baktılar içimize girdiler

Arınç, bu konuda içerisinin başka, dışarısının başka düşündüğünü ifade etti.

Son yıllarda yaşanan gelişmelere değinen Arınç, şu değerlendirmelerde bulundu:

Dışarıda da böyle; Biz bittik tükendik yahu. 2008 den beri ekonomik kriz bizim belimizi büktü. Şu anda hemen yanı başımızdaki komşudan başlayarak, AB üyesi ülkelere bakalım. Büyümesi eksi 2 de. İşsizlik en iyisinde yüzde 16, en kötüsünde yüzde 28. Maaşlara zam yapamıyorlar. Maaş ödeyemiyorlar. İşçiler toplu sözleşmede eksi 10 lara imza atıyor. Bazı ülkeler adalarını satışa çıkardı. Yunanistan ı kastetmiyorum. Biraz daha yukarıda İzlanda, İrlanda tarafında toprak satacak noktaya geldiler. Türkiye, yüzde 4,5 artışın içerisinde, onlar eksi 2 lerde en iyisi. İhracatımız, milli gelirimiz, üretimimiz artıyor. Çok şükür her yıl 1,5 milyon insana istihdam sağlıyoruz. Veriyoruz. Allah verdikçe veriyor, biz de millete dağıtıyoruz kardeşim. Bizde bereket var. Peki ben bu haldeyim de bu AK Parti ye ne oluyor? Bu işin bir sırrı var. Araştırdılar uzaya gittiler, uzaydan baktılar içimize girdiler. Her şeyi yaptılar, bunları bölmekten parçalamaktan başka çare yok. Onlar da başka hesapların içinde olabilir.

Artık Türkler de fazla oluyor

Türkiye nin artık fazla olduğunu düşünenlerin olduğunu söyleyen Arınç, önceki yıllarda televizyonlarda yayınlanan bir reklamı anımsattı. Arınç, sözlerini şöyle sürdürdü:

Blue jean markası. Artık Türkler de fazla oluyor diye bir yerlerde konuşanlar vardı. Fazla olduk. Ne demek? 2 bin dolar milli geliri 11 bin 500 dolara çıkardık. Bir de hedef koyduk. Pazar günkü seçimi pazartesi olarak düşünmüyoruz. 2023 hedefini koyduk. Yani 9-10 yıl sonrasını koyduk. O yetmedi 2053 ü koyduk. O az geldi 2071 i koyduk. Sen koşuyorsun, Allah veriyor kardeşim. Bazen diyorum Ashab-ı Kehf gibi bir yerde uykuya yatsam, üç ay ortadan kaybolsak, Memlekette hükümet kurmak için sokağa çıksalar kiminle hükümet kurulur? deseniz, bunların benzerleri 99 da hükümet kurdu; DSP, MHP, ANAP. Ne hale geldi ülke? Aynı kafada bunlar hatta aynı partiler çoğu. Türkiye yandı yıkıldı yahu. Bankalar battı. Esnaf mahvoldu. Yüzde 100 Türk parası devalüe edildi. O, 6 sıfırları biz o zaman aldık. Bunlara hükümet mi verilir? Ne dört dakikası ne dört senesi kardeşim. Daha iyisi olsa canıma millet.  

  Sizden hükümet mi olur?

Başbakan Yardımcısı Arınç, AK Parti den daha iyi bir alternatifin olmadığını belirtti.

Partisinden iyisinin bulunamayacağını dile getiren Arınç, Ben meydan okuyorum; AK Parti den daha iyisini bulun size helal olsun ama bizden daha iyisini bulacaksınız. Daha çok çalışanını bulacaksınız. Daha çok bilenini bulacaksınız. Daha çok milletle beraber olanı bulacaksınız. Daha çok milletin inancına, ahlakına, örf ve adetine sahip çıkanı bulacaksınız. Sizden hiçbir şey olmaz ve sizin üçünü, beşini toplasanız, benim paçama yetişemiyorsunuz. Sizden hükümet mi olur? ifadesini kullandı.

Arınç, AK Parti lilerin ülkesini, milletini sevdiğini, diğer partilerde böyle bir şey olmadığını söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu nun, partisinin kongresinde 900 kişi tarafından aday gösterildiğini ve oylamada delegelerden 250 sinin fire verdiğini kaydeden Arınç, şöyle konuştu:

Biz bin 348 ile aday gösterdik, bin 368 oy çıktı. Aramızdaki fark bu. Şimdi öyle bir genel başkanı düşünün, Ulan beni satan kim bunların içinde? diyecek. 900 ün yarısı satmış, nereye gittiği de belli. Bu adam partisinde rahat değil. Bunu nasıl başbakan yapacaksınız? Kim güveniyor buna, kim destekler bunu? Sayın Başbakan bir foyasını çıkardı. Şimdi meydan okuyor ama bunun bütün belgeleri elimizde. SSK Genel Müdürü olmuş, İmtihan yapmaya gerek yok, vaktimiz de yok diyerek, ne kadar yedi sülalesi varsa SSK ya doldurmuş. Onun için SSK batmış zaten. Onun için SSK, Hazinenin sırtında yük olmuş.

Birtakım operasyonlar düşünebilirler

Bülent Arınç, şimdi ise SGK ya her sene milyarlarca lira verdiklerini bildirdi.

Bu paraların, pırıl pırıl hastanelerde herkes sağlık bulsun diye verildiğini dile getiren Arınç, şöyle dedi:

Allah’a hamdolsun ben her sene 70 katrilyon lira (70 milyar lira) veriyorum, helali hoş olsun. Siz razı olun, dua edin bizim için yeter. O yüzden bunları bir devirsek diye fevkalade hileler yapılabilir. İnsanlar kandırılabilir. Birtakım operasyonlar düşünebilirler. Bugüne kadar çok örneklerini gördük ama yel kayadan bir şey koparamadı. Ben 40 yıldır siyasetin içindeyim. AK Parti nin kuruluşundan bugüne kadar varım. AK Parti yi ben kurdum arkadaşlarımla beraber ama bazıları da seçimden bir gün önce geldi AK Parti ye. Şimdi onlarla birlikteyiz. Onlar da hizmet ediyorlar, koşuyorlar ve Allah ın izniyle ben görüyorum ki milletin şansı, kabul olunmuş duası AK Parti dir. O yüzden biz başarılı olmaya mecburuz. Daha çok çalışacağız, böyle güzel bir başbakanımız ile birlikte önümüzdeki seçimlerde AK Parti’nin 63 üncü hükümetini yeniden kuracağız. 367 ile geleceğiz. Yeni anayasa yapacağız, millete kalmış hizmetlerimizi tek tek gerçekleştireceğiz.

Onların anladığı dilden ancak konuşabiliriz

Başbakan Yardımcısı Arınç, terör sorununu bitirmek için gayret ettiklerini ve akılcı adımlar attıklarını belirterek, Elinde silah olan, silahını kullanan, şiddet kullanan, masum insanların kanına giren eşkıya ile konuşacak hiçbir şeyimiz yok. Onların anladığı dilden ancak konuşabiliriz. Onu da yerine getiriyoruz dedi.

Hükümeti engellemeye yönelik hiçbir çabanın başarıya ulaşamadığını söyleyen Arınç, Onlara şunu yapsak da şöyle bitiriversek şeklindeki planların tutmadığını dile getirdi.

Erkan Mumcu nun çıkarıldığını, grup kuracak kadar milletvekili verildiğini ancak şimdi hem onun hem de partisinin ortada olmadığını ifade eden Arınç, Abdüllatif Şener partisini kurdu, İktidara geleceğim dedi. Kendisi de partisi de yok. Son zamanlarda aramızdan ayrılanlar, uyduruk uyduruk partiler kurdular. Zorla 30 kişiyi bir araya getirdiler, 7 tanesi ikinci gün firar etti, Ben bunları tanımıyorum dedi ama daha akılcı davranabilirler, daha akılcı politikalarla bizi zaafa uğratmak isteyebilirler ifadesini kullandı.

Aramızdaki dedikodulara hiç fırsat vermeyeceğiz

Arınç, her zamankinden daha çok birbirleriyle dayanışma içinde olacaklarını, kucaklaşacaklarını vurguladı.

Aramızdaki dedikodulara hiç fırsat vermeyeceğiz diyen Arınç, bu memlekete AK Parti hükümetinin lazım olduğunu söyledi.

Tekrar geriye gidiş olmadığını kaydeden Arınç, şöyle devam etti:

Üçü de beşi de gelse cihana meydan okuyacağız ki dördüncü dönem iktidarımız ile ondan sonra dört altın yıl kazanacağız. 2019 a kadar hiçbir seçim yok. Dört altın yılda da Orhangazi yi dört defa altınla bezeyeceğiz inşallah. Çok bereketli bir partiyiz. Biz cumhurbaşkanı yaptık sayın Başbakanımızı. Bu parti çok şükür Abdullah Gül, Tayyip Erdoğan ve Ahmet Davutoğlu, 3 başbakan çıkardı. Abdullah Gül, Tayyip Erdoğan, iki cumhurbaşkanı çıkardı. Bülent Arınç, Köksal Toptan, Mehmet Ali Şahin, Cemil Çiçek, 4 meclis başkanı çıkardı. Allah a ne kadar dua etsek, şükretsek azdır.

Benden önce gazoz kapağı açar gibi basit şeyleri bile...

Arınç, böyle güçlü bir partinin görülmediğini, 365 ile de 346 ile de 320 küsur ile de geldiklerini hatırlatarak, hep güçlü olarak iktidara gediklerini ve güzel işler yaptıklarını anlattı.

AK Parti nin, hizmetleriyle her yerde iz bıraktığını belirten Arınç, şunları kaydetti:

Bugün Türkiye de nereden nereye giderseniz, üzerinde yürüdüğünüz yol benim eserimdir; AK Parti yi kastediyorum. Üniversite varsa benim eserimdir. Havaalanı, okullar varsa benim eserimdir. Ben AK Parti yim. Benden önce gazoz kapağı açar gibi basit şeyleri bile ülke bayağı alkışlıyordu. Şimdi ben 470 katrilyonluk bütçe ile Türkiye yi idare ediyorum ve hamdolsun her şeyi yapıyorum. 1 milyon dolar kredi bulmak için Avrupa kapısında saatlerce ayakta bekletilenler gitti, IMF ye Sana lazımsa 5 milyar dolar da ben borç vereyim diyen hükümetler geldi.

Başbakan Yardımcısı Arınç, milletin, kendilerine boşuna oy vermediğini, güvendiği için seçtiğini ifade etti.

Kimsenin başını zorla kapatmak, açmak iddiasında değiliz

Anadolu insanının, geçmişte kıyafetinden dolayı horlandığını anımsatan Arınç, bu sırada duygulanarak, sözlerini şöyle sürdürdü: 

Şimdi kıyafetini üniversitede çalıştığı yerde, okulda, kamuda, her yerde temsil edebiliyor. Geçtiğimiz günlerde baktım, şöyle bir eski günleri hatırladım. Merve Kavakçı gözümün önüne geldi. Nasıl salondan hakaretlerle çıkarıldığını hatırladım. Orada 6 kardeşimi gördüm. Ya Rabbi sana hamdolsun dedim. Hemen yanı başımda stenograflar oturur. Pek çoğumuz bilmez, başkan kürsüsünün önünde şöyle bir yarım daire vardır. Orada da her konuşanın ayrıca konuşmasını not eden stenograflar oturur. Ben gelinceye kadar Meclis Başkanlığında stenograf sayısı çok azdı. Kendi aralarında bazen sabahlara kadar çalışıyorlardı. İlk defa 30 kişilik stenograf kadrosu çıkardım. Onları sınavla aldım, yetiştirdim. O stenograflara şöyle bir baktım. Başı örtülü stenograf vardı. Allah a hamdettim. Çok şükür bugün öğretmenler, okullara gidiniz, adliyelerde çalışan kızlarımız, zabıt katibelerimiz. Şu anda hakimler için böyle bir imkan yok ama Türkiye deki bütün kamu dairelerinde tapu kadastrolar, belediyelere kadar çok şükür kıyafet ayrımcılığı yok.

Arınç, herkesin istediği kıyafetle çalışmasını istediklerini ifade ederek, Kimsenin başını zorla kapatmak, açmak iddiasında değiliz. Kadın kendisini karar versin kendi kıyafetine; istediğimiz budur ve hiç kimse başındaki örtüsüne, başındaki saçına el uzatmasın. İstediğimiz tek şey bu. Çok şükür iyi gidiyoruz ifadesini kullandı.

Hangi dinden, hangi mezheptendir diye bakmıyoruz

Ülke sınırları dışında çok acı olaylar yaşandığına da değinen Arınç, Türkiye nin ise bir huzur adası gibi olduğunu vurguladı. 

Bülent Arınç, herkesin gözünü Türkiye ye diktiğini belirterek, şöyle konuştu: 

Dün ekonomi zirvesinde kapanış konuşmasını ben yaptım. 70 ülkeden 700 yatırımcı ve katılımcı vardı. Bir kısmı gitmişti. Son gün katıldım. Orada Afrika dan, Ortadoğu, Uzakdoğu dan gelen, Batı dan sınırlı sayıda sanayici iş adamı, yatırımcı, bankacı vardı. Onlara Türkiye deki istikrarın sebeplerini anlattım. Türkiye deki gelişmelerin sırrını anlattım. Sadece rakam vermedim. Tabii orada Birleşik Arap Emirlikleri nden, Suudi Arabistan dan, Katar dan, Kuveyt ten diğer ülkelerden de yatırımcılar vardı. Onlara da ümit verdim. Bu olaylar bir gün bitecek dedim. Biz bu ülkelerdeki insan hakları ihlallerine de kayıtsız kalmıyoruz. Bakın 1,5 milyon Suriyeli can havliyle bize geldi. Biz bunları barındırıyoruz. 200 bin Kobani den geldi, barındırıyoruz. 40 bin Yezidi geldi, barındırıyoruz. Hangi dinden, hangi mezheptendir, hangi etnik kökendendir diye bakmıyoruz. Aman Allah, beni kurtar diyen herkese kucağımızı açıyoruz. Hollandalılara, Avusturyalılara onu söylüyorum; ya siz Suriye ye komşu olan ülke olsaydınız ve bu kadar insan size gelmek istese alır mıydınız? Haşa ve zinhar diyorlar. Akılları bile almıyor ama biz alırız. Çünkü Osmanlı öncesi Selçuklu Müslümanlığı ne zaman kabul etmişsek o günden bu yana kapımıza aman dileyerek gelmiş olan hiç kimseyi reddetmedik. Onun canını bizim canımız, namusunu bizim namusumuzdur bildik. Evet sıkıntı var. Sadece maddi değil, elbette bu kadar insanın Türkiye ye gelmiş olması önemli ama inşallah kısa zamanda o ülkelerde de demokratik rejimlerle iktidara gelenler olacak ve buradan kendi ülkesine gidenler bize ömür boyu şükran duyguları ile veda edecekler. Siz olmasaydınız hayatta olmazdık diyecekler. Türkiye her zaman bu alicenaplığını göstermiş güzel bir memlekettir.

Çözüm süreci

Ülke dışındaki ve içindeki meseleleri çözdüklerini anlatan Arınç, bunun için çabaladıklarını belirtti.

Çözüm sürecine de değinen Arınç, şu değerlendirmelerde bulundu:

Terör meselesini bitirmek için gayret ediyoruz. Akılcı adımlar atıyoruz. Kamu düzeni sağlanmadan size hiçbir şey söylemez ve hiçbir şeyi kabul etmeyiz. Hem elinizde silah olacak, hem de çözüm sürecini konuşacağız. Hem sokakları yakıp yıkacaksınız hem de çözüm süreci var diye üzerine yatacağız öyle mi? Yok öyle bir şey. Elinde silah olan, silahını kullanan, şiddet kullanan, masum insanların kanına giren eşkıya ile konuşacak hiçbir şeyimiz yok. Onların anladığı dilden ancak konuşabiliriz. Onu da yerine getiriyoruz. Herkes müsterih olsun.


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da yıkım!

1 Samsunspor'da yıkım!

Samsunspor - Denizlispor maçı canlı anlatım

2 Samsunspor - Denizlispor maçı canlı anlatım

Samsunspor maçından sonra taraftarlar birbirine girdi

3 Samsunspor maçından sonra taraftarlar birbirine girdi

Haberaks TV canlı yayınlayacak

4 Haberaks TV canlı yayınlayacak

Samsun'da şafak operasyonu, çok sayıda gözaltı...

5 Samsun'da şafak operasyonu, çok sayıda gözaltı...

Samsunlular Dernek Başkanı'nın oğlu silahla yaralandı

6 Samsunlular Dernek Başkanı'nın oğlu silahla yaralandı

Samsunpor'a çılgın prim...

7 Samsunpor'a çılgın prim...

Samsun'a yeni hastane

8 Samsun'a yeni hastane

15 CHP milletvekili İyi Parti'ye geçiyor! İşte o isimler

9 15 CHP milletvekili İyi Parti'ye geçiyor! İşte o isimler

8 puanımız çalındı

10 8 puanımız çalındı