Davut Albayrak güven tazeledi

Samsun Lösemili ve Kan Hastalıklı Çocuklar Derneği (LÖSAM) Başkanı Prof. Dr. Davut Albayrak, yeniden başkan seçilerek güven tazeledi\r\n

Davut Albayrak güven tazeledi
LÖSAM Olağan Genel Kurulu nda Dernek Başkanı Prof. Dr. Davut Albayrak, tek liste ile gidilen seçimlerde, yeniden başkan seçilerek güven tazeledi. LÖSAM Dernek binasında Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Açık oylama ile gerçekleştirilen kurulda, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Çocuk Hastalıkları Hematoloji ve Onkoloji Anabilim Dalı Başkanı ve derneğin mevcut başkanı olan Prof. Dr. Davut Albayrak tekrar göreve getirildi.
DESTEKLER DEVAM ETSİN
Prof. Dr. Davut Albayrak, LÖSAM üyelerine teşekkür ederek, Derneğimiz Samsun’da tedavi olan lösemili ve kan hastalıklı çocukların bakımına, ihtiyaçlarına destek olmak üzere kurulmuş bir dernektir. Bu uzun süreli dernek hayatında, üyelerimiz gerekli fedakarlıkları göstererek, her faaliyetimize katıldı. Bundan sonraki dönemde de, üyelerimizin aktif bir şekilde yardım faaliyetlerine katılmasını istiyoruz. Samsun halkından da bu destekleri devam ettirmesini diliyoruz. Dileğimiz odur ki, muhtaç olan insanlara yardım etmede başka derneklerde, bizim derneğimiz gibi aktif bir şekilde çalışsın diye konuştu.
AB VE ABD STANDARDINA ULAŞILIYOR
2014 yılı içerisinde, toplam 35 yeni lösemili hastanın tedavisini üstlendiklerini söyleyen Başkan Albayrak, Önceki dönemlerden de gelen hastalarımız var, onlarla aşağı yukarı 140-150 hastanın tedavisi devam eden hasta gruplarımız var. Bu tedavilerde, son dönemlerde lösemi tedavisinde başarı oranı oldukça yükseldi, biz de hastanemizde, Avrupa da ya da Amerika’daki standartalarda iyileşme oranlarına ulaşıyoruz. Bunlar hem hekimlerin katkılarıyla oluyor, hem de sosyal ihtiyaçları karşılayan hastaların düzenli takibini sağlayan dernek çalışanlarımızın gayretleriyle oluyor. Bu tedavide hekimler, hemşireler, gönüllü sivil kuruluş örgütleri, herkes birlikte çalışmalı. 2013 yılında, üniversitemizin kemik iliği merkezinde, 19 hastaya kemik iliği nakli yapıldı. 2014 yılında ise, 18 civarında kemik iliği yapıldı şeklinde konuştu.

İHA


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'a ağır fatura

1 Samsunspor'a ağır fatura

O sıradan biri olmaz!..

2 O sıradan biri olmaz!..

Sulama kanalına düşen çocuk boğuldu

3 Sulama kanalına düşen çocuk boğuldu

Samsun Canik'te 'müzik dolu' günler

4 Samsun Canik'te 'müzik dolu' günler

Marsilya, tura göz kırptı

5 Marsilya, tura göz kırptı

Ankara'da genç emlakçının sır ölümü

6 Ankara'da genç emlakçının sır ölümü

Arsenal, 10 kişi kalan Atletico Madrid'e diş geçiremedi

7 Arsenal, 10 kişi kalan Atletico Madrid'e diş geçiremedi

Bir facia daha istemiyoruz

8 Bir facia daha istemiyoruz

Bol bol şut attılar

9 Bol bol şut attılar

Bar sahibinin katili yanında çalışan kişi çıktı

10 Bar sahibinin katili yanında çalışan kişi çıktı