Davut Albayrak güven tazeledi

Samsun Lösemili ve Kan Hastalıklı Çocuklar Derneği (LÖSAM) Başkanı Prof. Dr. Davut Albayrak, yeniden başkan seçilerek güven tazeledi\r\n

Davut Albayrak güven tazeledi
LÖSAM Olağan Genel Kurulu nda Dernek Başkanı Prof. Dr. Davut Albayrak, tek liste ile gidilen seçimlerde, yeniden başkan seçilerek güven tazeledi. LÖSAM Dernek binasında Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Açık oylama ile gerçekleştirilen kurulda, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Çocuk Hastalıkları Hematoloji ve Onkoloji Anabilim Dalı Başkanı ve derneğin mevcut başkanı olan Prof. Dr. Davut Albayrak tekrar göreve getirildi.
DESTEKLER DEVAM ETSİN
Prof. Dr. Davut Albayrak, LÖSAM üyelerine teşekkür ederek, Derneğimiz Samsun’da tedavi olan lösemili ve kan hastalıklı çocukların bakımına, ihtiyaçlarına destek olmak üzere kurulmuş bir dernektir. Bu uzun süreli dernek hayatında, üyelerimiz gerekli fedakarlıkları göstererek, her faaliyetimize katıldı. Bundan sonraki dönemde de, üyelerimizin aktif bir şekilde yardım faaliyetlerine katılmasını istiyoruz. Samsun halkından da bu destekleri devam ettirmesini diliyoruz. Dileğimiz odur ki, muhtaç olan insanlara yardım etmede başka derneklerde, bizim derneğimiz gibi aktif bir şekilde çalışsın diye konuştu.
AB VE ABD STANDARDINA ULAŞILIYOR
2014 yılı içerisinde, toplam 35 yeni lösemili hastanın tedavisini üstlendiklerini söyleyen Başkan Albayrak, Önceki dönemlerden de gelen hastalarımız var, onlarla aşağı yukarı 140-150 hastanın tedavisi devam eden hasta gruplarımız var. Bu tedavilerde, son dönemlerde lösemi tedavisinde başarı oranı oldukça yükseldi, biz de hastanemizde, Avrupa da ya da Amerika’daki standartalarda iyileşme oranlarına ulaşıyoruz. Bunlar hem hekimlerin katkılarıyla oluyor, hem de sosyal ihtiyaçları karşılayan hastaların düzenli takibini sağlayan dernek çalışanlarımızın gayretleriyle oluyor. Bu tedavide hekimler, hemşireler, gönüllü sivil kuruluş örgütleri, herkes birlikte çalışmalı. 2013 yılında, üniversitemizin kemik iliği merkezinde, 19 hastaya kemik iliği nakli yapıldı. 2014 yılında ise, 18 civarında kemik iliği yapıldı şeklinde konuştu.

İHA


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da beklenen kar geliyor

1 Samsun'da beklenen kar geliyor

Samsunspor'da şehitlere büyük ayıp

2 Samsunspor'da şehitlere büyük ayıp

Samsunspor'da personele müjde

3 Samsunspor'da personele müjde

Reis ailesinin acı günü

4 Reis ailesinin acı günü

Samsunspor'da teknik ekip ve futbolcular, anmada yoklar yemekte varlar

5 Samsunspor'da teknik ekip ve futbolcular, anmada yoklar yemekte varlar

1 günlük Hasılat Samsunspor'a

6 1 günlük Hasılat Samsunspor'a

Samsun Valisi Osman Kaymak: 'Taraftarın sevinci bizim sevincimiz'

7 Samsun Valisi Osman Kaymak: 'Taraftarın sevinci bizim sevincimiz'

Afrin sınırında üst düzey askeri hareketlilik

8 Afrin sınırında üst düzey askeri hareketlilik

Jonathan Ayite ve Samed Kılıç'la ilgili kriz çözüldü

9 Jonathan Ayite ve Samed Kılıç'la ilgili kriz çözüldü

Sadaka kutusu çalarken güvenlik kameralarına takılan hırsız yakalandı

10 Sadaka kutusu çalarken güvenlik kameralarına takılan hırsız yakalandı