Ülkemiz muhteşem günler yaşayacak

Başbakan Yardımcısı Arınç, İnşallah 2015 seçimlerinden sonra kurulacak Sayın Davutoğlu hükümetinde ülkemiz muhteşem günler yaşayacak dedi.\r\n

Ülkemiz muhteşem günler yaşayacak
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Yakup Kılıç Kapalı Spor Salonu nda düzenlenen AK Parti Elazığ 5. Olağan İl Kongresinde. Elazığ ın hayatında çok önemli bir yeri olduğunu belirterek, ilkokulu burada okuduğunu söyledi.

Elazığ ı çok iyi bildiğini ifade eden Arınç, Elaziz gerçekten aziz bir yerdir, mübarek bir yerdir, insanıyla tabiatıyla kültürüyle tarih varlıklarıyla geçmişten bu yana hepimizin gıpta ettiğimiz bir ilimizdir diye konuştu.

Her fırsat bulduğumuzda geliyoruz çünkü Elazığ her zaman bizi bağrına basıyor diyen Arınç, siyasi hayatları boyunca Elazığ dan hep destek gördüklerine değindi. Arınç, bu yıl hayatını kaybeden Molla Bahri efendiyi de rahmetle andı. 

Bülent Arınç, 4 erkek kardeş olduklarını, yıllar sonra Elazığ da bir kız kardeşlerinin dünyaya geldiğini ancak küçük yaşta hayatını kaybettiğini anlatarak, rahmet diledi.

AK Parti nin Elazığ da kıymetli milletvekilleri, belediye başkanları olduğunu da belirten Arınç, eski belediye başkanı ve eski milletvekili Hamza Yanılmaz ı da rahmetle andı.

Arınç, AK Parti nin bütün seçimlerde Elazığ da çok yüksek oranda oy aldığını dile getirerek, son olarak Cumhurbaşkanı seçiminde Recep Tayyip Erdoğan a yüzde 70 in üzerine oy verildiğini anımsattı.

Arınç, Siz AK Parti ye destek verdiniz AK Parti de 13 yıldır sizi hiç yalnız bırakmadı, sözünü tuttu, hizmet getirdi ve Türkiyemizi nasıl yükselttiyse Elazığımızı da layık olduğu gibi hizmetlere boğdu ifadesini kullandı.

AK Parti nin dualarla kurulduğunu vurgulayan Arınç, partinin sadece Türkiye nin değil, İslam aleminin de gözbebeği olduğunu söyledi.

Arınç, AK Parti nin seçimlerde Elazığ da yüzde 50, 60, 70 leri yakladığını ifade ederek, Her zaman ilk zafer müjdesini Elazığ dan aldık. Sizleri alnınızdan öpüyorum. Şimdi 2015 seçimlerine gidiyoruz, inşallah seçimlerin önemini şüphesiz Sayın Başbakanımız çok güzel anlatacaktır. Benim Elazığ dan beklentim şudur. Siz o kadar başarılı oldunuz ki çıta çok yükseldi, bunun altına düşmeyeceğinize inanıyorum. İnşallah önümüzdeki seçimlerde Elazığ ın 5 milletvekilinden 5 ini de almak Elazığ ın boynuna borçtur. İnşallah 2015 seçimlerinden sonra kurulacak Sayın Davutoğlu hükümetinde ülkemiz muhteşem günler yaşayacak, büyük başarılar kazanacak, istikrar döneminin hizmetinin meyvelerini çok güzel şekilde alacağız değerlendirmesinde bulundu.

Bu milleti devletin tepesine çıkardınız

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu da yaklaşık 2 aydır Türkiye nin her noktasında belde, ilçe ve il kongreleri gerçekleştirdiklerini belirterek, Bu kongrelerle AK Parti, kendi içinde yenilenmenin, tazelenmenin, 12 yıldır ortaya koymuş olduğu büyük devrimleri yeniden bir sözleşmeyle devam ettirebilmenin heyecanını yaşamaktadır diye konuştu.

Soylu, bugün de aynı sözleşmenin altına imza atmanın ve büyük Türkiye geleceğini hep birlikte oluşturmanın heyecanını yaşadıklarını ifade etti.

Süleyman Soylu, Bizim güzel ülkemiz, güzel vatanımız çok badirelerden geçti. Gün oldu kardeşi kardeşe düşürdüler, gün oldu darbelerle karşı karşıya kaldık. Ama sinmediniz, korkmadınız, ürkmediniz ve bu milleti devletin tepesine çıkardınız ifadesini kullandı.

Türkiye nin bugün 12 yıl önce hayal bile edilemeyen bir noktaya geldiğine değinen Soylu, AK Parti bu ülkede 300 yıllık bir gerileme dönemini bitirdi. Bu milletin başına musallat olan vesayet dönemini bitirdi. Fakirliği, yolsuzluğu, yokluğu bitirdi dedi.

AK Parti nin darbelerle şantajlarla montajlarla çeşitli kereler önünün kesilmek istendiğini dile getiren Soylu, Ama bu millet AK Parti nin ortaya koyduğu büyük anlayışı sahiplendi. 2014 Mart ında bu aziz, büyük millet Menderes e yapılanların, Özal a yapılanların, Rahmetli Erbakan a yapılanların hesabını sandıkta sordu değerlendirmesinde bulundu.


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da meydan dayağı! Baygınlık geçirdi

1 Samsun'da meydan dayağı! Baygınlık geçirdi

Samsunspor taraftarlarından YEDAŞ'a kınama

2 Samsunspor taraftarlarından YEDAŞ'a kınama

Samsunspor'da geniş kapsamlı savunma

3 Samsunspor'da geniş kapsamlı savunma

Lime lime doğrandık

4 Lime lime doğrandık

Sakata geldik

5 Sakata geldik

Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş: 'Şansımız devam ediyor'

6 Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş: 'Şansımız devam ediyor'

Samsun'da ramazan pidesine zam

7 Samsun'da ramazan pidesine zam

MHP'li Usta birinci sıradan aday

8 MHP'li Usta birinci sıradan aday

Samsun'da yan yana 3 eve 3 mahalle

9 Samsun'da yan yana 3 eve 3 mahalle

ALS hastalığına 'meydan okuma' ölümle bitti

10 ALS hastalığına 'meydan okuma' ölümle bitti