HARÇLIKLARIYLA UMUT OLDULAR

Samsun Gülsüm Sami Kefeli Ortaokulu öğrencileri, aralarında topladıkları parayla Arnavutluk ta 9 yetim öğrenciye 12 ay süreyle burs vermeye başladı\r\n

HARÇLIKLARIYLA UMUT OLDULAR
Milli Eğitim bakanlığı (MEB) ile İnsani Yardım Hareketi (İHH) arasında imzalanan protokolle Her sınıfta bir yetim kardeşin olsun projesi hayata geçirildi. Proje kapsamında Samsun İlkadım Gülsüm Sami Kefeli Ortaokulu öğrencileri, kendi aralarında topladığı parayla Arnavutluk ta 9 öğrenciye burs imkanı sağladı.  Öğrenciler tarafından toplanan paranın temsili çek, Gülsüm Sami Kefeli Ortaokulu Konferans Salonu nda  düzenlenen törenle, İlkadım Kaymakamı Turan Atlamaz, İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Çetinkaya, Gülsüm Sami Kefeli Ortaokulu Müdürü Necdet Bal ve öğrenciler tarafından, İHH Samsun Şube Başkanı İdris Akdin e verildi. 
ALINLARINIZDAN ÖPÜYORUM
Kaymakam Turan Atlamaz, zaman zaman duygulandığı konuşmasında, Açlıktan uyuyamayan kardeşlerinizi  düşünmüşünüz, onlara yardım etmeyi görev bilmişiniz. Ben de bugün burada sizlerle aynı havayı teneffüs etmekten son derece mutluyum. Sevgili yavrularım, ne mutlu sizlere, sizin için küçücük olan harçlıklarınızdan verdiğiniz paralar belki orada bir kardeşinize hayat olacak. Sizleri tebrik ediyorum. Gönül zenginliğiniz, samimiyetiniz, kirlenen havayı da, solan çiçekleri yeşertecek, kirlenen suları da berraklaştıracaktır. Dünyayı tekrar yaşanır hale getirecektir. Küçük rakamlarla, büyük rakamlar oluşur. O insanların dertlerine derman olur, yaralar sarılır. Aç insanlar olduğu uyuyamayan insanlar, nesiller sizlerin sayesinde hayat bulacak. Bunun için hepinizin alnından öpüyorum dedi.
İSRAF ETMEYELİM
İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Çetinkaya, Her sınıfta bir yetim kardeşin olsun projesinde uygulan ilk ilçe İlkadım,  ilk okul da Gülsüm Sami Kefeli Ortaokulu olmuştur. Ne mutlu sizlere. Bu gururu, bu onuru gerçekleştiren öğrenci ve öğretmenlerimizi kutluyorum. Bu faaliyetinizin ömür boyu devam etmesini  temenni ediyorum diye konuştu. 
Okul Müdürü Necdet Bal ise, projeye destek veren öğrenci, veli ve öğretmenleri kutladı.
İHH Samsun Şube Başkanı İdris Akdin de, Biz dünyanın birçok yerini geziyoruz. Burada israf ettiğimizin 10 da 1 i ile insanların hayatını idame ettireceğini gördük. Bunun için israf etmeyelim. Bu projeye destek veren öğrenci,  öğretmen ve velilere teşekkür ediyorum dedi.

Bayram OK


EN ÇOK OKUNANLAR

Meteorolojiden Samsun için kritik uyarı

1 Meteorolojiden Samsun için kritik uyarı!

Samsunsporda Davy Angan tamam

2 Samsunspor'da Davy Angan tamam

Karadenizin en büyük AVMsi inşa ediliyor

3 Karadeniz'in en büyük AVM'si inşa ediliyor

Samsunspor Teknik Direktörü Özalandan ters köşe

4 Samsunspor Teknik Direktörü Özalan'dan ters köşe

Samsunspor Başkanvekili  Araboğlu Açılışa yetişecek

5 Samsunspor Başkanvekili Araboğlu: 'Açılışa yetişecek'

Samsunspordan öğrenciye indirim Kombinede taksit imkanı

6 Samsunspor'dan öğrenciye indirim... Kombinede taksit imkanı!

Samsunda bir boğulma vakası daha İmam kurtarılamadı

7 Samsun'da bir boğulma vakası daha! İmam kurtarılamadı

Fındıkta umutlar tek tek dökülüyor

8 Fındıkta umutlar tek tek dökülüyor

Samsunlulara uyarı Bu saatlerde denize girmeyin

9 Samsunlulara uyarı! Bu saatlerde denize girmeyin

Göğsüne piercing taktırdı

10 Göğsüne piercing taktırdı