Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

SEVGİ ELİ PROJESİ

Bafra Kaymakamlığı tarafından hazırlanan “Sevgi Eli Projesi” kapsamında risk altında bulunan 9-16 yaş grubu çocuklar koruma alına alınacak\r\n

 SEVGİ ELİ PROJESİ
Samsun un Bafra İlçesi nde devam eden “Sevgi Eli Projesi”nin kapsamı genişletiliyor. Projenin kırsal kesimde de uygulaması için pilot bölge seçilen Dededağ Ortaokulu’nda Bafra Kaymakamı Halis Arslan başkanlığında toplantı yapıldı. Toplantıya ayrıca Garnizon Komutanı Binbaşı İlhan Güngör, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu, İlçe Müftüsü İsmail Çiçek, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Osman Şenoçak, Dededağ Muhtarı Hüseyin Demir, Halk Merkezi Müdürü Hamdi Yıldız ve Dededağ İlk ve Ortaokul müdür ve idarecileri katıldı.
ÇOCUKLAR KAMPA ALINACAK
Toplantı öncesi proje hakkında bilgi veren Kaymakam Arslan, “Öncelikle 9- 16 yaş grubu parçalanmış aile çocukları daha doğrusu risk altında bulunan çocuklar hedef kitlemiz. Bu çocuklara bir takım sportif, kültürel, sosyal etkinliklerle farkındalık oluşturacağız. İlçe merkezinde süren çalışmalarımıza şimdi de pilot bölgemiz olan Dededağ la devam edeceğiz. Şubat tatilinde çocuklarımızı kampa alacağız. İkinci yarının başında çok önemli bir startla çocuklarımızı kapalı spor salonunda sporun değişik dallarında cumartesi, pazar olmak üzere çalışmalara alacağız dedi. 
SEVGİ ÇEMBERİNİ ALINACAK
Her türlü sportif faaliyetlerin dışında halk oyunları, Türk Sanat Müziği ve çocukların kendilerinin yazdığı ve oynayacağı tiyatro çalışmalarında destek vereceklerini ifade eden 
Arslan, Projenin kırsal kesimindeki ayağı olan Dededağı’nda pilot uygulama için buradayız. Bu çocuklarımızın eşofmanlarını, ayakkabılarını vereceğiz. Bu çocuklarımızı zaman zaman alıp Bafra yı tanıtacağız. Sonra yakın çevremizi tanıtacağız. Bu çocuklarımız, daha itinayla ilgileneceğimiz çocuklar olacak. Bizim hedefimiz, ilk ve ortaokul çağında olan çocuklarımızı her türlü risklerden, kötü alışkanlıklardan, bir takım istenmeyen davranışlarından uzak tutmak ve bizim spor ve sevgi çemberi içerisine almak suretiyle geleceğe dönük bir şekilde daha başarılı olmalarını sağlamak. Yakında bunun da meyvelerini alacağız” diye konuştu. 

Ümit CEYLAN


EN ÇOK OKUNANLAR

SORUN PARA DEĞİL

1 SORUN PARA DEĞİL

Veee Samsunspordan resmi açıklama

2 Veee... Samsunspor'dan resmi açıklama

İyi seyirler

3 İyi seyirler...

Samsunspordan gollü prova

4 Samsunspor'dan gollü prova

Karşıdan karşıya geçmek isterken hayatını kaybetti

5 Karşıdan karşıya geçmek isterken hayatını kaybetti

Yönetim Kalparla görüştü mü

6 Yönetim Kalpar'la görüştü mü?

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci,Biz bir dakika diyoruz, hesapları alt üst oluyor

7 Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci,:'Biz bir dakika diyoruz, hesapları alt üst oluyor

Nihat Hatipoğlu Giresunda Şühedanın izinde konferansına katıldı

8 Nihat Hatipoğlu Giresun'da 'Şühedanın izinde' konferansına katıldı

TÜRFADdan Tezola vefa

9 TÜRFAD'dan Tezol'a vefa

Alkollü sürücü faciaya neden oluyordu

10 Alkollü sürücü faciaya neden oluyordu