AFGAN KIZIN SERGİ HAYALİ

Afganistan daki iç savaştan kaçarak Türkiye ye sığınan Rahimi ailesinin 4 çocuğundan biri olan 17 yaşındaki Sara Rahimi, kara kalemle yaptığı resimlerle sergi açmanın hayalini kuruyor\r\n

AFGAN KIZIN SERGİ HAYALİ
Afganistan da yaşanan iç savaş nedeniyle önce İran a, daha sonra da yürüyerek zorlu bir yolculuğun ardından geçen yıl Türkiye ye geçiş yapan Afgan aile, Samsun un İlkadım İlçesi ndeki Zeytinlik Mahallesi ne yerleşti.   Baba Muhammed Hasan Rahimi nin ülkelerinde olduğu gibi terzilik yaparak geçimini sağladığı ailesi, Türkiye de kendilerini güvende hissettiklerini belirtiyor.
HEDEFİ RESSAM OLMAK 
Samsun Şehit Ahmet Altunoğlu İmam Hatip Lisesi 1. sınıf öğrencisi Sara Rahimi, savaş bittiğinde doğduğu topraklara yeniden dönmek istediklerini söyledi. Resim yapmaya 10 yaşında başladığını dile getiren Rahimi, bu işle uğraşırken kendisini çok mutlu hissettiğini söyledi. Sara Rahimi, çalışmalarının birçoğunun Afganistan da kaldığını anlatarak, İleride ressam olmak istiyorum. Boş zamanlarımda genellikle resim çiziyorum. Renkli çalışmalar da yapıyorum ama daha çok kara kalem resimler çiziyorum dedi.
SERGİ AÇMAK İSTİYOR 
Resim yapmanın hayatının vazgeçilmezleri arasında olduğunu ifade eden Sara Rahimi, Hedefim çalışmalarımdan oluşan bir kişisel resim sergisi açmak. Resim yaparken kendimi çok iyi hissediyorum dedi. 
Kardeşi İdris Rahimi (16) gibi imam hatip lisesinde okuduğunu ve birçok arkadaş edindiğini belirten Sara Rahimi,   Resim yapmanın dışında ileride İngilizce öğretmeni olmak istiyorum ve bunu devam ettirmek istiyorum. Türkiye de kalmaya devam edersek tercümanlık yapmak istiyorum ifadelerini kullandı.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da ambulans otomobil ile çarpıştı: 1 yaralı

1 Samsun'da ambulans otomobil ile çarpıştı: 1 yaralı

Eski MHP'li vekile ihraç talebi

2 Eski MHP'li vekile ihraç talebi

Haklı olmak yetiyor mu

3 Haklı olmak yetiyor mu?..

Taraftar sahip çıktı

4 Taraftar sahip çıktı

Samsun'da 8,5 asırlık ahşap çivisiz cami ve ilginç hikayesi

5 Samsun'da 8,5 asırlık ahşap çivisiz cami ve ilginç hikayesi

Başbakan'dan taşeron işçilere müjde!

6 Başbakan'dan taşeron işçilere müjde!

Hem komik hem riyakar

7 Hem komik hem riyakar

Ozan Arif'e kamu davası

8 Ozan Arif'e kamu davası

E1 Express Otobüs mü yoksa Tramvay mı

9 E1 Express Otobüs mü yoksa Tramvay mı?

Samsunlularla paylaşmak keyif

10 Samsunlularla paylaşmak keyif