Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

AFGAN KIZIN SERGİ HAYALİ

Afganistan daki iç savaştan kaçarak Türkiye ye sığınan Rahimi ailesinin 4 çocuğundan biri olan 17 yaşındaki Sara Rahimi, kara kalemle yaptığı resimlerle sergi açmanın hayalini kuruyor\r\n

AFGAN KIZIN  SERGİ  HAYALİ
Afganistan da yaşanan iç savaş nedeniyle önce İran a, daha sonra da yürüyerek zorlu bir yolculuğun ardından geçen yıl Türkiye ye geçiş yapan Afgan aile, Samsun un İlkadım İlçesi ndeki Zeytinlik Mahallesi ne yerleşti.   Baba Muhammed Hasan Rahimi nin ülkelerinde olduğu gibi terzilik yaparak geçimini sağladığı ailesi, Türkiye de kendilerini güvende hissettiklerini belirtiyor.
HEDEFİ RESSAM OLMAK 
Samsun Şehit Ahmet Altunoğlu İmam Hatip Lisesi 1. sınıf öğrencisi Sara Rahimi, savaş bittiğinde doğduğu topraklara yeniden dönmek istediklerini söyledi. Resim yapmaya 10 yaşında başladığını dile getiren Rahimi, bu işle uğraşırken kendisini çok mutlu hissettiğini söyledi. Sara Rahimi, çalışmalarının birçoğunun Afganistan da kaldığını anlatarak, İleride ressam olmak istiyorum. Boş zamanlarımda genellikle resim çiziyorum. Renkli çalışmalar da yapıyorum ama daha çok kara kalem resimler çiziyorum dedi.
SERGİ AÇMAK İSTİYOR 
Resim yapmanın hayatının vazgeçilmezleri arasında olduğunu ifade eden Sara Rahimi, Hedefim çalışmalarımdan oluşan bir kişisel resim sergisi açmak. Resim yaparken kendimi çok iyi hissediyorum dedi. 
Kardeşi İdris Rahimi (16) gibi imam hatip lisesinde okuduğunu ve birçok arkadaş edindiğini belirten Sara Rahimi,   Resim yapmanın dışında ileride İngilizce öğretmeni olmak istiyorum ve bunu devam ettirmek istiyorum. Türkiye de kalmaya devam edersek tercümanlık yapmak istiyorum ifadelerini kullandı.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun Haber Şehidin eşi ve çocukları aynı uçakla geldi

1 Samsun Haber: Şehidin eşi ve çocukları aynı uçakla geldi

Kavşakta otomobille çarpışan cip takla attı 1 ölü, 2 yaralı

2 Kavşakta otomobille çarpışan cip takla attı: 1 ölü, 2 yaralı

İzmirde ilk teravih namazı kılındı

3 İzmir'de ilk teravih namazı kılındı

Bartın Üniversitesi 9uncu mezunlarını verdi

4 Bartın Üniversitesi 9'uncu mezunlarını verdi

Zonguldakta yerin 200 metre altında ilk sahur

5 Zonguldak'ta yerin 200 metre altında ilk sahur