Operasyona başlama oluru verdim

TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Köksal, Emniyet Genel Müdürü olduğu dönemde Tahşiyeciler operasyonuna olur verdiği iddialarına, Yapma oluru değil, başlama oluru. Yani prosedürün tamamlanması dedi.\r\n

Operasyona başlama oluru verdim
TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Oğuz Kağan Köksal, Emniyet Genel Müdürü olduğu dönemde tahşiyeciler operasyonunda olur verdiği iddialarına, Yapma oluru değil, başlama oluru. Her şey biter, evraklar hazırlanır gelir, başlayalım mı denir? Siz de olur dersiniz, yani prosedürün tamamlanmasıdır yanıtını verdi.

Köksal, TBMM kulisinde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin Emniyet Genel Müdürü olduğu dönemde tahşiyeciler operasyonuna olur verdiği iddiasını hatırlatması üzerine Köksal, Olur da değil. Şöyle olur: Yapma oluru değil, başlama oluru. Yani her şey biter, evraklar şunlar bunlar hazırlanır, gelir, başlayalım mı denir? Siz de gelen teklife göre olur dersiniz gider, yani prosedürün tamamlanmasıdır. Bunlar kendilerini rahatlatabilmek için, bizim üzerimizden bunu yapmaya çalışıyorlar. Benim üzerimden herkes kendini temize çıkartmaya çalışıyor diye konuştu.

Köksal, Yani tahşiyeciler grubunun tehlikesi yok muydu? sorusuna, Ben onu bilmem. Her şey hazırlanır gelir, ondan sonra konu adliyeye gider. Ona adliye bakar artık. Onu genel müdür olarak ben bilemem veya bir başka genel müdür onu bilemez. Orada her şey hazırlanır, bizim hazırlığımız tamam derler , konu adliyeye gider. Bu demek değildir ki eğer kanunsuz bir şey varsa yapın‘ anlamına gelmez bu. O tamamen adliyenin bileceği iş yanıtını verdi. 

Oğuz Kağan Köksal, konuyu internetten gördüğünü, aradan çok sene geçtiği için hatırlama imkanı olmadığını kaydetti.

Tahşiyeciler grubu masummuş gibi gösterilmeye çalışılıyor sözleri üzerine Köksal, Bilmiyorum, bilemediğim için bir şey diyemem dedi. 

Komisyon Başkanı Köksal, Yani siz ilk başta o operasyonun olurunu verdiniz sözlerine karşılık verirken, Olurunu da değil. Oradaki olur farklıdır. Burada iki tane ince nokta var. Önceden ilgililer otururlar derler ki bizim işimiz bitti, bunu işleme koymaya başlayalım derler ve başlarlar. Bundan sonrası adliyeye gider. Suçlu mu suçsuz mu onu bilemezseniz, önünüze dosya gelir siz de başlayın dersiniz sözlerini sarfetti.


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da bankalar bu paranın peşinde

1 Samsun'da bankalar bu paranın peşinde

Samsunspor'da maaş krizi

2 Samsunspor'da maaş krizi

Oktay Kaynarca'dan ayrılık mesajı

3 Oktay Kaynarca'dan ayrılık mesajı

Başkan Yılmaz: 'Hesabım ele geçirilerek ahlaksızca paylaşımlarda bulunulmuştur'

4 Başkan Yılmaz: 'Hesabım ele geçirilerek ahlaksızca paylaşımlarda bulunulmuştur'

Sahilde kadın cesedi bulundu

5 Sahilde kadın cesedi bulundu

Sokak ortasında tecavüz dehşeti!

6 Sokak ortasında tecavüz dehşeti!

Samsun'da Cumhuriyet coşkusu

7 Samsun'da Cumhuriyet coşkusu

Bakan Demircan Samsun'da

8 Bakan Demircan Samsun'da

Samsunspor erken gitti

9 Samsunspor erken gitti

'Bu saatten sonra'

10 'Bu saatten sonra...'