Hakim Mursi nin duasına Amin dedi

Görevinden uzaklaştırılan Cumhurbaşkanı Mursi nin Rabbim, üzerimizdeki ve Muhammed ümmeti üzerindeki bu musibeti kaldır duasına, Mahkeme Başkanı Şami, Amin diyerek karşılık verdi.\r\n

Hakim Mursi nin duasına Amin dedi
Mısır da darbeyle görevinden uzaklaştırılan Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ve 35 kişinin yargılandığı casusluk davasında savunma heyeti, sanıklar hakkındaki suçlamaları tutarsız oldukları gerekçesiyle reddetti.

Yargı kaynaklarından alınan bilgiye göre, Mursi ve 35 sanığın yargılandığı davanın duruşmasına devam edildi. Duruşmada Mursi nin, Rabbim, üzerimizdeki ve Muhammed ümmeti üzerindeki bu musibeti kaldır şeklindeki duasına Mahkeme Başkanı Hakim Şaban eş-Şami, Amin diyerek karşılık verdi.

Mursi nin dış işlerinden sorumlu yardımcısı Isam el-Haddad ın avukatı Semir Hafız, İstihbarat teşkilatının yaptığı ve Mursi nin sekreteri Ahmed Abdulati nin Haddad için biri İspanya nın başkenti Madrid de İslamcılarla diğeri Kahire de Türk Büyükelçisiyle aynı anda görüşme tertip ettiği yönünde suçlamalar içeren soruşturmanın çelişkili olduğunu savundu.

Müvekkilim aynı anda iki farklı yerde nasıl görüşme yapabilir? diyen Hafız, yabancı ülkelerde yapılacak görüşmelerin o ülkelerdeki Mısır büyükelçilerinin eşliğinde gerçekleştiğini hatırlatarak, bu konuda resmi belgelere başvurulması gerektiğini söyledi.

Mursi nin yardımcılarından Eymen Ali nin avukatı Hasan Abdusselam ise Emniyet teşkilatı nasıl olur da hain ve casuslukla suçlanan Cumhurbaşkanı nın bir yıl bu görevde kalmasına izin verir diyerek, sanıklara yöneltilen suçların tutarlı olmadığını belirtti.

Abdusselam, müvekkilinin, Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) üyesi olmadığını ve daha önce de bunu ispatlamak amacıyla dava açtığını kaydetti.

Duruşma, savunma heyetinin dinlenilmesi için 22 Aralık a ertelendi.

Mursi ile 35 kişinin yargılandığı casusluk davasında sanıklar, Devletin çıkarlarına zarar vermek amacıyla Hamas, Lübnan daki Hizbullah örgütü ve İran Devrim Muhafızları yla suç amaçlı işbirliği yapmakla itham ediliyor. 36 sanıktan 22 si tutuklu, 14 ü ise gıyaben yargılanıyor.


EN ÇOK OKUNANLAR

Terme aşkı şair yaptı

1 Terme aşkı şair yaptı

Samsunspor Kayyum Başkanı Karayılmaz: 'Gün birlik olma günü'

2 Samsunspor Kayyum Başkanı Karayılmaz: 'Gün birlik olma günü'

22 Nisan Pazar Samsun hava durumu

3 22 Nisan Pazar Samsun hava durumu

Tanju Çolak moral verdi

4 Tanju Çolak moral verdi

Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş: 'Savaş vereceğiz'

5 Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş: 'Savaş vereceğiz'

Şeytana yenilmek...

6 Şeytana yenilmek...

Edremit'te korkunç kaza ucuz atlatıldı

7 Edremit'te korkunç kaza ucuz atlatıldı

Samsun'da öğrencilerden 'İlk Kıvılcım' belgeseli

8 Samsun'da öğrencilerden 'İlk Kıvılcım' belgeseli

Konuşmak için yanına gittiği arkadaşlarını vurdu: 1 ölü

9 Konuşmak için yanına gittiği arkadaşlarını vurdu: 1 ölü

Halk müziği rüzgarı esti

10 Halk müziği rüzgarı esti