Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Hakim Mursi nin duasına Amin dedi

Görevinden uzaklaştırılan Cumhurbaşkanı Mursi nin Rabbim, üzerimizdeki ve Muhammed ümmeti üzerindeki bu musibeti kaldır duasına, Mahkeme Başkanı Şami, Amin diyerek karşılık verdi.\r\n

Hakim Mursi nin duasına  Amin  dedi
Mısır da darbeyle görevinden uzaklaştırılan Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ve 35 kişinin yargılandığı casusluk davasında savunma heyeti, sanıklar hakkındaki suçlamaları tutarsız oldukları gerekçesiyle reddetti.

Yargı kaynaklarından alınan bilgiye göre, Mursi ve 35 sanığın yargılandığı davanın duruşmasına devam edildi. Duruşmada Mursi nin, Rabbim, üzerimizdeki ve Muhammed ümmeti üzerindeki bu musibeti kaldır şeklindeki duasına Mahkeme Başkanı Hakim Şaban eş-Şami, Amin diyerek karşılık verdi.

Mursi nin dış işlerinden sorumlu yardımcısı Isam el-Haddad ın avukatı Semir Hafız, İstihbarat teşkilatının yaptığı ve Mursi nin sekreteri Ahmed Abdulati nin Haddad için biri İspanya nın başkenti Madrid de İslamcılarla diğeri Kahire de Türk Büyükelçisiyle aynı anda görüşme tertip ettiği yönünde suçlamalar içeren soruşturmanın çelişkili olduğunu savundu.

Müvekkilim aynı anda iki farklı yerde nasıl görüşme yapabilir? diyen Hafız, yabancı ülkelerde yapılacak görüşmelerin o ülkelerdeki Mısır büyükelçilerinin eşliğinde gerçekleştiğini hatırlatarak, bu konuda resmi belgelere başvurulması gerektiğini söyledi.

Mursi nin yardımcılarından Eymen Ali nin avukatı Hasan Abdusselam ise Emniyet teşkilatı nasıl olur da hain ve casuslukla suçlanan Cumhurbaşkanı nın bir yıl bu görevde kalmasına izin verir diyerek, sanıklara yöneltilen suçların tutarlı olmadığını belirtti.

Abdusselam, müvekkilinin, Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) üyesi olmadığını ve daha önce de bunu ispatlamak amacıyla dava açtığını kaydetti.

Duruşma, savunma heyetinin dinlenilmesi için 22 Aralık a ertelendi.

Mursi ile 35 kişinin yargılandığı casusluk davasında sanıklar, Devletin çıkarlarına zarar vermek amacıyla Hamas, Lübnan daki Hizbullah örgütü ve İran Devrim Muhafızları yla suç amaçlı işbirliği yapmakla itham ediliyor. 36 sanıktan 22 si tutuklu, 14 ü ise gıyaben yargılanıyor.


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor 46 farklı isim

1 Samsunspor: 46 farklı isim

Samsunspor Sözleşmesi bitenler görüşme odasına

2 Samsunspor: Sözleşmesi bitenler görüşme odasına

Samsun Haber Samsunda arkadaş kavgası cinayetle bitti

3 Samsun Haber: Samsun'da arkadaş kavgası cinayetle bitti

Samsunspor Samsunspor Başkanı Erkurt Tutu her şeyi açıklayacak

4 Samsunspor: Samsunspor Başkanı Erkurt Tutu her şeyi açıklayacak

Samsunspor Samsun Valisi Şahinden süper istek

5 Samsunspor: Samsun Valisi Şahin'den 'süper' istek

Samsunlu  hemşire 27 yıldır yoğun bakımda

6 Samsunlu hemşire 27 yıldır yoğun bakımda

Samsunspor Samsunsporda olağan kongre haziran sonu

7 Samsunspor: Samsunspor'da olağan kongre haziran sonu

Yem makinesine düşen adam feci şekilde can verdi

8 Yem makinesine düşen adam feci şekilde can verdi

Elazığda Başhekime silahlı saldırı

9 Elazığ'da Başhekime silahlı saldırı

Uyuşturucuya karşı kano ile Karadenize açılan şahıs Samsuna ulaştı

10 Uyuşturucuya karşı kano ile Karadeniz'e açılan şahıs Samsun'a ulaştı