Cumhurbaşkanı Erdoğan Hanuka Bayramı nı kutladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Musevilerin Hanuka Bayramı nı kutladı.\r\n

Cumhurbaşkanı Erdoğan Hanuka Bayramı nı kutladı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Musevilerin Hanuka Bayramı nı kutladı.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezinden yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan ın Hanuka Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda, Musevi vatandaşlara huzur, barış, mutluluk ve esenlik dileklerinde bulunduğu belirtildi.

Mesajda şu ifadeler yer aldı: 

“Musevi vatandaşlarımızın Hanuka Bayramı’nı en samimi dileklerimle tebrik ediyorum. Toplumsal, kültürel ve beşeri yapımızdaki çeşitliliği, Türkiye’yi bugünlere taşıyan, birlik ve beraberliğimizi pekiştiren, dayanışmamızı ve muhabbetimizi artıran en büyük zenginliğimiz olarak görüyoruz. Türkiye, bu zengin kültürel ve tarihsel mirasını şimdiye kadar nasıl özenle koruduysa bundan sonra da aynı şekilde muhafaza edecektir.

12 yıldır hayata geçirilen reformlarla her vatandaşın, din, dil, ırk, etnik köken ve inanç ayrımına maruz kalmadan, eşit bireyler olarak, kendi kültür, gelenek ve inançlarını özgür bir şekilde yaşayabilmelerini temin etmenin çabası içinde olunduğu belirtilen mesajda şunlar kaydedildi: 

Tarihin en zor ve acı dönemlerinde kendilerine kucak açtığımız, asırlardır bu topraklarda, medeniyetlerin beşiği Anadolu’da, birlik, beraberlik ve karşılıklı saygı içinde yaşadığımız Musevi vatandaşlarımız, hiç şüphesiz, Türkiye’nin asli unsurları arasında yer alıyorlar.

Musevi vatandaşlarımız, geçmişte olduğu gibi bugün de mesleki, sosyal, akademik ve iş dünyasındaki başarıları ile ülkemize emsalsiz katkılar sağlamaya devam ediyorlar.

Yüzyıllardır sevinç ve ümitlerimizin yanı sıra kederlerimizin de ortak olduğunu unutmadan, kadim birlikteliğimizi muhafaza ederek ve 77 milyon el ele vererek geleceğe yürüyeceğimize, ülkemizin 2023 hedeflerini hep beraber gerçekleştireceğimize yürekten inanıyorum.

İdrak ettikleri bu müstesna günlerin, Musevi vatandaşlarımıza huzur, barış, mutluluk ve esenlikler getirmesini diliyor, tüm Musevilerin Hanuka Bayramı’nı bir kez daha kutluyor, bu vesileyle bütün vatandaşlarıma en kalbi sevgi ve selamlarımı sunuyorum.”


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor 4 maddeden PFDK'ya sevk edildi

1 Samsunspor 4 maddeden PFDK'ya sevk edildi

Samsun'daki eski hastaneye Bakanlık talip oldu

2 Samsun'daki eski hastaneye Bakanlık talip oldu

Emin Kar yakın takipte

3 Emin Kar yakın takipte

Samsun'da UBFED'de deprem

4 Samsun'da UBFED'de deprem

Samsunspor'da kurtuluş hesabı

5 Samsunspor'da kurtuluş hesabı

Emekliye enflasyon farkı! Çifte zam geliyor

6 Emekliye enflasyon farkı! Çifte zam geliyor

Nükleer, Karadeniz'i bitirir

7 Nükleer, Karadeniz'i bitirir

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, milletvekili aday adayı

8 CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, milletvekili aday adayı

Samsun dahil 19 ilde FETÖ operasyonu: 41 gözaltı kararı

9 Samsun dahil 19 ilde FETÖ operasyonu: 41 gözaltı kararı

Samsun'da 12 adrese uyuşturucu baskını

10 Samsun'da 12 adrese uyuşturucu baskını