DİLEK ÖĞRETMENE BAŞARI BELGESİ

Varkey Gems Vakfı Küresel Öğretmen Ödülü Komitesi nin seçtiği dünyada en iyi 50 öğretmen arasında yer alan öğretmen Dilek Livaneli, Samsun Valisi İbrahim Şahin tarafından başarı belgesiyle ödüllendirildi.

DİLEK ÖĞRETMENE BAŞARI BELGESİ
Amerika Varkey Gems Vakfı Küresel Öğretmen Ödülü Komitesi nin seçtiği Dünyada en iyi 50 öğretmen arasında yer alan Samsun un Çarşamba ilçesi Kumköy İlkokulu’nda öğretmenlik yapan 33 yaşındaki Dilek Livaneli’ye, Samsun Valisi İbrahim Şahin tarafından başarı belgesi verildi. 
Samsun Olgunlaşma Enstitüsü nde Samsun Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce düzenlenen Başarıya Adım Adım Projesi toplantısına katılan 33 yaşındaki Dilek Livaneli, başarı belgesini Samsun valisi İbrahim Şahin in elinden aldı. Belge takdimi sonrası müdürlerine, meslektaşlarına ve köy halkına teşekkür eden Dilek Livaneli, başarının tesadüf olmadığını söyledi.
“GÜNÜN BİRİNDE FARK EDİLEBİLECEĞİMİ DÜŞÜNÜYORDUM”
Öğretmen Livaneli, Dünyanın en iyi 50 öğretmeni arasına giren ilk Türk öğretmen olmak çok mutluluk verici. Aslında başarı tesadüf değil. 12 yıllık öğretmenim. Yılların vermiş olduğu deneyimle, mesleğime olan özveri ve öğrencilerime olan sevgimle harmanlanan bir ödül aslına bu benim için. Günün birinde fark edilebileceğimi düşünüyordum. Dünya çapında bir başarı olabilir ancak bu imkansız değil. Hiçbir öğretmen için imkansız değil. Hangi meslekte olursa olsun işinizi sevdiğiniz zaman daha üretken ve daha farklı projeler geliştirmeye başlıyorsunuz ve sonrasında ödül kendiliğinden geliyor zaten. Adı üzerinde zaten ilkokul öğretmeni, ben onların ilk öğretmeniyim. Onlara zaten ilkleri yaşatma konusunda öncü olmam gerekiyor. Özellikle bunun köy okulunda olması buna sebep oldu dedi.

İHA


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da doktora saldırı

1 Samsun'da doktora saldırı

Kinleri deve, hafızaları fil gibi...

2 Kinleri deve, hafızaları fil gibi...

Bir yerden başlamalıyız

3 Bir yerden başlamalıyız

Samsun'da çalıştılar

4 Samsun'da çalıştılar

Taraftardan akın var

5 Taraftardan akın var

Öğretmenlik aşk ister

6 Öğretmenlik aşk ister

Rakip genç ve dinamik

7 Rakip genç ve dinamik

İstanbul'da kritik viraj

8 İstanbul'da kritik viraj

Kamyona arkadan çarpan otomobildeki 2 kişi öldü

9 Kamyona arkadan çarpan otomobildeki 2 kişi öldü

Kamyonun çarptığı genç hayatını kaybetti

10 Kamyonun çarptığı genç hayatını kaybetti