TMMOB’DAN DEĞİŞİKLİK TEPKİSİ

TMMOB Samsun İl Koordinasyon Sekreterliği üyeleri bir araya gelerek hükümetin içinde imar, iskan, yapı denetim ve TMMOB Kanunu nun bulunduğu yeni torba yasa ile ilgili yapılması düşünülen değişiklilere tepki gösterdiler. \r\n

TMMOB’DAN DEĞİŞİKLİK TEPKİSİ
Samsun un İlkadım ilçesinde bulunan İstiklal Caddesi üzerinde bir araya gelen TMMOB Samsun İl Koordinasyon Sekreterliği üyeleri hükümetin içinde imar, iskan, yapı denetim ve TMMOB Kanunu nun bulunduğu yeni torba yasa ile ilgili yapılması düşünülen değişiklilerle ilgili basın açıklaması yaptılar. 
Üyeler adına basın açıklaması yapan Adnan Korkmaz, TMMOB Yasası’nda yapılması öngörülen değişiklikleri içermektedir. Söz konusu değişikliklerin ana temalarını şöyle özetleyebiliriz: TMMOB ve bağlı odalarını yapısal dönüşüme uğratmak, özel teknik müşavirlik şirketleri yoluyla meslek alanlarımız ve örgütlerimizi işlevsizleştirmek, yapı üretim sürecinde şehir planlama, mimarlık ve mühendisliğin tasarım sürecini teknik müşavirlik firmalarının faaliyet alanına sokarak önemsizleştirilmek. Yeni değişikliklerle; mühendislik, mimarlık, şehir planlama hizmetleri ve ilgili meslek örgütlerinin, böl, parçala, küçült, etkisizleştir ve yönet yaklaşımıyla demokratik ve merkezi yapılardan rekabetçi yerel yapılara dönüştürülmesi, siyasi iktidarın yönetimine, bakanlıklara bağlanması amaçlanmaktadır dedi.
Pankart ve dövizler eşliğinde gerçekleşen basın açıklamasının ardından TMMOB Samsun İl Koordinasyon Sekreterliği üyeleri olaysız şekilde dağıldılar.

İHA


EN ÇOK OKUNANLAR

Ünlü iş adamı Samsun'da hayatını kaybetti

1 Ünlü iş adamı Samsun'da hayatını kaybetti

Samsun'da bir tabanca ortalığı karıştırdı

2 Samsun'da bir tabanca ortalığı karıştırdı

Baykal'ın tedavisi Samsunlu cerrahın kontrolünde

3 Baykal'ın tedavisi Samsunlu cerrahın kontrolünde

Samsun'da korkunç ölüm!

4 Samsun'da korkunç ölüm!

Samsun'da belediye binasında intihar girişimi!

5 Samsun'da belediye binasında intihar girişimi!

Benimle birlikte kulübede oturur

6 Benimle birlikte kulübede oturur

Kendisi istemiş

7 Kendisi istemiş

Askeri üsse saldırı: 41 ölü

8 Askeri üsse saldırı: 41 ölü

Tavukçulukta kafalar karıştı

9 Tavukçulukta kafalar karıştı

Hazır değil

10 Hazır değil