ÇOCUKLAR İLİM VE İRFAN ÖĞRENİYOR

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Mevlana Haftası nedeniyle düzenlenen kahvaltıda, Mevlana Eğitim, Kültür ve Yaşam Kampüsü nde eğitim gören öğrencilerin aileleriyle bir araya geldi. \r\n

ÇOCUKLAR İLİM VE İRFAN ÖĞRENİYOR
Eşi Nimet Genç in de katıldığı kahvaltıda öğrenci velileriyle sohbet eden Başkan Genç, manevi değerlerin önemine işaret etti. Mevlana nın sadece Türk milletine ait bir din ve irfan adamı değil, insanlığa yol gösteren evrensel bir şahsiyet olduğunu ifade eden Genç, kampüste eğitim gören çocukları, Mevlana nın ışığında geleceğe hazırladıklarını belirtti.
Eğitim ve irfan yuvası olan kampüse halkın da onayını alarak Hz. Mevlana nın adını koymalarında ki amacın, değerleri ön plana çıkarmak ve Mevlana yı çocuklara tanıtmak olduğunu ifade eden Genç, Mevlana Eğitim, Kültür ve Yaşam Kampüsü nde okuyan çocuklarımız ilimin yanında irfan da öğreniyor. Çocuklarımız geleceğe manevi değerlerimizi özümseyerek yürüyor. Çünkü aziz milletimizin var oluşunun tek sebebi kendi değerleriyle bütünleşmesidir. Bu millet ancak böyle huzuru bulmuştur ve insanlığa huzur getirmiştir dedi.
“TÜRKİYE DE BÖYLE KAMPÜS YOK”
Mevlana nın, Dün geçti gitti. Dün gibi, dünün sözü de geçti. Bugün yepyeni bir söz söylemek gerek sözünü hatırlatan Başkan Genç, Türkiye de böyle bir kampüs yok. Biz bu kampüsü yepyeni sözler söylemek amacıyla kurduk. 21. yüzyılı bilemezsek çocuklarımızı doğru birikimle donatamayız. Burada kurduğumuz eğitim tesisleri dershanelerin dönüşümüne de model olmuştur. Aynı zamanda Kur an-ı Kerim, tefsir, Peygamberimizin Hayatı gibi derslerle çocuklarımıza dinimizi öğretiyoruz. Tek amacımız, Hz. Mevlana nın dediği gibi ilim, irfan bilen, dinini öğrenen gençler yetiştirmek. Çünkü bir şehir sadece binalarla değil, manevi değerleriyle birlikte yükselmelidir diye konuştu.
GENÇ, ÇOCUKLARA ÖDÜL VERDİ
Kahvaltının sonunda Başkan Osman Genç, yoğun başvuru nedeniyle Mevlana Eğitim, Kültür ve Yaşam Kampüsü içerisinde bulunan Kariyer Gelişim Merkezi ve Canik Akıl Küpü Etüt Merkezi ne öğrenci almak için yapılan sınavda derece elde eden öğrencilere ödüllerini verdi.

İHA


EN ÇOK OKUNANLAR

ŞEHİR AYAĞA KALKTI

1 ŞEHİR AYAĞA KALKTI

Samsunspor başka oynuyor

2 Samsunspor başka oynuyor

Samsunspor'da düşmeme hesapları

3 Samsunspor'da düşmeme hesapları

12 yılda 1 yenilgi

4 12 yılda 1 yenilgi

Ahmet Cebe : 'İtibar etmeyin'

5 Ahmet Cebe : 'İtibar etmeyin'

Temayül sırası vekillerde

6 Temayül sırası vekillerde

Samsunspor'dan taraftara çağrı

7 Samsunspor'dan taraftara çağrı

Samsun'da uyuşturucu operasyonu: 5 tutuklama

8 Samsun'da uyuşturucu operasyonu: 5 tutuklama

İşçi emeklilerine TOKİ müjdesi

9 İşçi emeklilerine TOKİ müjdesi

Samsun'da park halindeyken hareket eden TIR direği devirdi

10 Samsun'da park halindeyken hareket eden TIR direği devirdi