SAMSUN DA 6 BİN 300 MÜLTECİ VAR

SAGEM Başkanı Kürşat Gündoğdu, Samsun’da 4 bin 300 civarında Iraklı, kalanların da Afganistanlı ve Suriyeli olmak üzere 6 bin 300 mülteci bulunduğunu söyledi\r\n

SAMSUN DA 6 BİN 300 MÜLTECİ VAR
SAGEM Başkanı Kürşat Gündoğdu, mültecileri yaşadıkları evlerde ziyaret etti. Gündoğdu, Samsun da 4 bin 300 civarında Iraklı, kalanların da Afganistanlı ve Suriyeli olmak üzere 6 bin 300 mülteci yaşadığını ifade etti. Gündoğdu, sokaklarda dilenen Suriyelilerin kendi ülkelerinde de dilencilik yaptığını, her Suriyeli nin dilenci olmadığını söyledi.
YARDIMLA YAŞIYORLAR
Mültecilerin, kamuoyundaki algının aksine devletten ya da Birleşmiş Milletler den hiç bir maaş almadığını da kaydeden Gündoğdu, mültecilerin ihtiyaçlarının yardım kuruluşları tarafından karşılandığını belirterek, Mültecilerini hayatlarını Samsunlu duyarlı yardım kuruluşları saysenide devam ettiriyorlar. Bütün ihtiyaçları yardım kuruluşları, hayır sahipleri sayesinde sağlıyorlar. Biz de SAGEM olarak Samsun İnsani Yardım Hareketeti (SİYAH) kanalıyla Samsun’da bütün ihtiyaç sahiplerine olduğu gibi miltecilere de yardım ediyoruz. Hiçbir ayrım yapmadan her konuda yardımcı olmaya çalışıyoruz diye konuştu.


EN ÇOK OKUNANLAR