“ÇARŞAMBA 2. ÜNİVERSİTEYE DOĞRU GİDİYOR”

Samsun Valisi İbrahim Şahin, Çarşamba ilçesinde Ali Fuad Başgil Hukuk Fakültesi ve Çarşamba İletişim Fakültesi’ni ziyaret etti. \r\n

“ÇARŞAMBA 2. ÜNİVERSİTEYE DOĞRU GİDİYOR”
Vali İbrahim Şahin, Çarşamba, Ayvacık ve Salıpazarı ilçelerinde bir dizi ziyaretlerde bulundu. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Çarşamba Mustafa Kemal Güneşdoğdu Kampüsü’nü gezen Vali İbrahim Şahin, burada akademisyen ve öğrencilerle sohbet etti. Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, Kaymakam Caner Yıldız, TSO Başkanı Ahmet Yılmaz’ında katıldığı ziyarette Vali Şahin, Çarşamba İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nurdan Öncel Taşkıran, Ali Fuad Başgil Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Tiftik ve öğretim görevlileri ile görüştü.
Yeni yapılan fakültelerle birlikte Çarşamba’nın bir üniversite şehri olma yolunda ilerlediğini kaydeden Vali Şahin, “Bugün Çarşamba İletişim ve Hukuk Fakültelerini ziyaret etme imkanımız oldu. Kendim de hukuk fakültesi mezunu olduğum için burayı ziyaret etmeyi özellikle arzuladım. Kütüphane ve amfileri gördük, öğrencilik yıllarımızı hatırladık. Burası önemli bir kampüs alanına dönüştü. Yeni yapılacak fakültelerle birlikte bu kampüs bir üniversiteyi kaldıracak yapıya kavuştuğunda Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nin ardından Samsun ikinci bir devlet üniversitesine kavuşur. Öğrencilerle sohbet etme şansımız oldu. Burada Türkiye’nin birçok ilinden öğrenciler var. Kütüphanenin gece saat 22.00’ye kadar açık olması, okuma salonunun 24 saat açık olması gerçekten öğrenciye isteği saatte ders çalışma imkanı da sağlıyor. İmkanlar oldukça geniş” dedi.
“ÇARŞAMBA’DA GENİŞ İMKANLAR VAR”
Çarşamba’nın nüfusu itibarıyla da büyük bir ilçe olduğunu ifade eden Vali İbrahim Şahin, “Bu bölge de böyle bir üniversite alanının oluşması fakültelerin yapılması gerçekten sevindirici bir gelişmedir. Çarşamba gelişmiş, sosyal alanları, alışveriş merkezi, sineması olan bir ilçemiz. Bu kadar geniş imkanların olması bir öğrenci için önemli ayrıcalıklardır. Bizlerin arzusu devletine milletine yararlı gençlerin yetişmesidir. Çarşamba bu yolda önemli gelişmeler kaydetti. Emeği geçenleri kutluyorum” diye konuştu.
İHAEN ÇOK OKUNANLAR

Cem Yılmaz'dan kırıp geçiren Tarkan esprisi!

1 Cem Yılmaz'dan kırıp geçiren Tarkan esprisi!

Taşeronda kadroya geçemeyecek çalışanlar belli oldu

2 Taşeronda kadroya geçemeyecek çalışanlar belli oldu

Fındık fiyatlarında son durum ne.... Fındık fiyatları ne kadar?

3 Fındık fiyatlarında son durum ne.... Fındık fiyatları ne kadar?

Ayite sosyal medyayı salladı

4 Ayite sosyal medyayı salladı

Altın Kelebek'te Cansu Taşkın öyle bir elbise giydi ki!

5 Altın Kelebek'te Cansu Taşkın öyle bir elbise giydi ki!

Samsun'da mezar yeri sorup hastanelik ettiler

6 Samsun'da mezar yeri sorup hastanelik ettiler

Samsun'daki cami inşaatı durduruldu

7 Samsun'daki cami inşaatı durduruldu

Samsun'da sahilde fenalaşan adam öldü

8 Samsun'da sahilde fenalaşan adam öldü

Samsun'da bunalıma giren kadın intihara kalkıştı

9 Samsun'da bunalıma giren kadın intihara kalkıştı

Samsun'da İYİ Parti'de kadrolar doluyor

10 Samsun'da İYİ Parti'de kadrolar doluyor