YAPACAK ÇOK İŞİMİZ VAR

Tarihi Kentler Birliği Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, koruma ve yaşatma bilincinin her gün yükseldiğini belirterek, Kat ettiğimiz mesafenin çok büyük olduğuna inanıyorum. Ama yine de yapacak çok işimizin olduğunu biliyoruz dedi\r\n

YAPACAK ÇOK İŞİMİZ VAR
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı ve Tarihi Kentler Birliği Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Safranbolu nun, UNESCO Dünya Miras Listesi ne alınışının 20 nci yılı kutlamalarına katıldı. 
Burada bir konuşma yapan Başkan Yılmaz, birçok belediye başkanının tarihi değerleri gün yüzüne çıkarmak için bir mücadele ettiğini belirterek, Bundan 10 sene öncesinde bu yoktu. Ondan da 10 yıl öncesinde bu tür değerleri yıkarak onların yerlerine yeni bir şey yapmak marifet sanılıyordu dedi.
KORUMA BİLİNCİ YÜKSELİYOR
Koruma altındaki tarihi ev konaklarıyla Osmanlı mimarisini yaşatan Karabük ün tarihi ilçesi Safranbolu nun, UNESCO Dünya Miras Listesi ne alınışının 20 nci yılı kutlandı. Kazdağı Meydanı ndaki ilk kutlamada, hazırlanan 20 nci yıl logosunun açılışı yapıldı. Ardından tarihi Cinci Han daki etkinliğe geçildi. Burada konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı ve Tarihi Kentler Birliği Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, koruma ve yaşatma bilincinin her gün yükseldiğine işaret etti. 
BAŞKANLAR MÜCADELE VERİYOR
Türkiye nin her tarafında belediye başkanı arkadaşlarının bu değerlerin açığa çıkarılmasıyla ilgili heyecan duyduklarını ifade eden Başkan Yılmaz, Birçok belediye başkanı ilinde, ilçesinde bu değerleri gün yüzüne çıkarmak için bir mücadelenin içerisinde. Bundan 10 sene öncesinde bu yoktu. Ondan da 10 yıl öncesinde bu tür değerleri yıkarak onların yerlerine yeni bir şey yapmak marifet sanılıyordu. Kat ettiğimiz mesafenin çok büyük olduğuna inanıyorum. Ama yine de yapacak çok işlerimizin olduğunu biliyoruz dedi.
Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Ahmet Haluk Dursun da bir şehrin nasıl oluştuğu, diğerlerinden nasıl farklılaştığını anlamak için Evliya Çelebi yi iyi okumak gerektiğini söyledi. Evliya Çelebi nin kıstasları çok açık bir şekilde ortaya koyduğunu ve bunların büyük kısmının Safranbolu ya uyduğunu ifade eden Dursun, İnşallah uymaya da devam eder dedi.


EN ÇOK OKUNANLAR

YEDAŞ'a ateş püskürdü! Bu ihmalin telafisi olmaz

1 YEDAŞ'a ateş püskürdü! Bu ihmalin telafisi olmaz

Samsun'da tarım aracına otomobil çarptı: 1 ölü

2 Samsun'da tarım aracına otomobil çarptı: 1 ölü

'Çaycı Hüseyin' tribünleri coşturdu

3 'Çaycı Hüseyin' tribünleri coşturdu

Karadeniz'den 25 kiloluk levrek çıktı

4 Karadeniz'den 25 kiloluk levrek çıktı

Üçü de sahada

5 Üçü de sahada

Tülin Şahin Victoria Secret defilesinde...

6 Tülin Şahin Victoria Secret defilesinde...

Karaaslan'dan Erdoğan'a yatırım brifingi

7 Karaaslan'dan Erdoğan'a yatırım brifingi

Samsunspor - Adanaspor maçı ilk 11'i

8 Samsunspor - Adanaspor maçı ilk 11'i

Tartıştığı karısını pompalı tüfekle vurdu

9 Tartıştığı karısını pompalı tüfekle vurdu

Görev Ercan'ın

10 Görev Ercan'ın