Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

YAPACAK ÇOK İŞİMİZ VAR

Tarihi Kentler Birliği Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, koruma ve yaşatma bilincinin her gün yükseldiğini belirterek, Kat ettiğimiz mesafenin çok büyük olduğuna inanıyorum. Ama yine de yapacak çok işimizin olduğunu biliyoruz dedi\r\n

YAPACAK ÇOK İŞİMİZ VAR
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı ve Tarihi Kentler Birliği Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Safranbolu nun, UNESCO Dünya Miras Listesi ne alınışının 20 nci yılı kutlamalarına katıldı. 
Burada bir konuşma yapan Başkan Yılmaz, birçok belediye başkanının tarihi değerleri gün yüzüne çıkarmak için bir mücadele ettiğini belirterek, Bundan 10 sene öncesinde bu yoktu. Ondan da 10 yıl öncesinde bu tür değerleri yıkarak onların yerlerine yeni bir şey yapmak marifet sanılıyordu dedi.
KORUMA BİLİNCİ YÜKSELİYOR
Koruma altındaki tarihi ev konaklarıyla Osmanlı mimarisini yaşatan Karabük ün tarihi ilçesi Safranbolu nun, UNESCO Dünya Miras Listesi ne alınışının 20 nci yılı kutlandı. Kazdağı Meydanı ndaki ilk kutlamada, hazırlanan 20 nci yıl logosunun açılışı yapıldı. Ardından tarihi Cinci Han daki etkinliğe geçildi. Burada konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı ve Tarihi Kentler Birliği Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, koruma ve yaşatma bilincinin her gün yükseldiğine işaret etti. 
BAŞKANLAR MÜCADELE VERİYOR
Türkiye nin her tarafında belediye başkanı arkadaşlarının bu değerlerin açığa çıkarılmasıyla ilgili heyecan duyduklarını ifade eden Başkan Yılmaz, Birçok belediye başkanı ilinde, ilçesinde bu değerleri gün yüzüne çıkarmak için bir mücadelenin içerisinde. Bundan 10 sene öncesinde bu yoktu. Ondan da 10 yıl öncesinde bu tür değerleri yıkarak onların yerlerine yeni bir şey yapmak marifet sanılıyordu. Kat ettiğimiz mesafenin çok büyük olduğuna inanıyorum. Ama yine de yapacak çok işlerimizin olduğunu biliyoruz dedi.
Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Ahmet Haluk Dursun da bir şehrin nasıl oluştuğu, diğerlerinden nasıl farklılaştığını anlamak için Evliya Çelebi yi iyi okumak gerektiğini söyledi. Evliya Çelebi nin kıstasları çok açık bir şekilde ortaya koyduğunu ve bunların büyük kısmının Safranbolu ya uyduğunu ifade eden Dursun, İnşallah uymaya da devam eder dedi.


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor Çağrı ve John imzalıyor

1 Samsunspor: Çağrı ve John imzalıyor

Samsun Haber Kendisini parçalamak isteyen köpeğini boğarak ölümden kurtuldu

2 Samsun Haber: Kendisini parçalamak isteyen köpeğini boğarak ölümden kurtuldu

Samsunspor Samsunsporda listeye son rötuşlar

3 Samsunspor: Samsunspor'da listeye son rötuşlar

Samsunspor Murat Gürbüzerol Taraftarı unutamam

4 Samsunspor: Murat Gürbüzerol: 'Taraftarı unutamam'

Samsunspor Samsun istedi Adana aldı

5 Samsunspor: Samsun istedi Adana aldı

Vali Şahin, Bylockçu mu

6 Vali Şahin, Bylockçu mu?..

Samsun Haber Samsuna şehit ateşi düştü

7 Samsun Haber: Samsun'a şehit ateşi düştü!

Samsun Haber Samsundaki olaylı yıkım o vatandaşlara umut oldu

8 Samsun Haber: Samsun'daki olaylı yıkım o vatandaşlara umut oldu!

Böyle bir yer yok Bambaşka Ladik olacak

9 Böyle bir yer yok... Bambaşka Ladik olacak

Samsun Haber Vali Şahin Samsuna veda etti

10 Samsun Haber: Vali Şahin Samsun'a veda etti