EĞİTİMDE HEDEF; İLK 10

Vali İbrahim Şahin, Samsun un eğitimde istenilen seviyede olmadığını belirterek, İl sıralamasında 30’lu sıralardayız. Samsun çok daha üst sıralarda olmalı. Samsun’un 1-2 yıl içerisinde ilk 10’a girmesini hedefliyoruz dedi\r\n

EĞİTİMDE HEDEF; İLK 10
Samsun’un Çarşamba İlçesi nde, Vali İbrahim Şahin’in de katılımıyla okul idarecileri toplantısı yapıldı. Toplantıda konuşan Vali İbrahim Şahin, Samsun un eğitimde arzu edilen yerde olmadığını belirterek, Okul müdürleri, öğretmenler ve öğrencilerle beraber hep birlikte el ele verip, bu çizgimizi yukarıya doğru taşıyacağız. Samsun’un 1-2 yıl içerisinde ilk 10’a girmesini hedefliyoruz dedi.
OKUL MÜDÜRLERİ BULUŞTU
Çarşamba İlçesi nde düzenlenen toplantıda, “Adım Adım Başarıya” projesi okul idarecilerine anlatıldı.  Çarşamba, Terme, Salıpazarı ve Ayvacık ilçelerinde bulunan okulların idarecilerinin bir araya geldiği toplantıya Samsun Valisi İbrahim Şahin, Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin, Çarşamba İlçe Kaymakamı Caner Yıldız, Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, Çarşamba İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özdemir, ilçelerin Milli Eğitim Şube Müdürleri ve çok sayıda okul yöneticisi katıldı.
İDARECİLER SAHİP ÇIKSIN
Çarşamba Ticaret Borsası M. Rifat Hisarcıklıoğlu Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda açılış konuşması yapan İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin, “Ülkemizin geleceğini emanet ettiğimiz okul müdürlerimizle bir araya geldik. Eğitim sorunları konuşmak ve ülkemizin 2023 hedeflerini dile getirmek için bu toplantıyı düzenliyoruz. Dün ilk toplantımızı merkezdeki 4 ilçemizde gerçekleştirdik. Günümüzde 24 saatin yetmediği bir dünyada yaşıyoruz. Bizler eğitimde ölçülebilir, nitelikli ve sürdürülebilir bir anlayışı benimsemekteyiz. Ortaya koymuş olduğumuz temel bir projemiz var. Sizlerin de desteği ile ‘Adım Adım Başarıya’ projesi devam edecek. Bu projeye tüm idarecilerimizin sahip çıkmasını istiyoruz” dedi. 
ÖĞRETMENLER ESERLER YAZMALI
Girgin’in konuşmasının ardından kürsüye gelen Samsun Valisi İbrahim Şahin, “Öğretmenlerle yaptığım konuşmalarda vurguladığım, kendilerinden arzu ettiğim şeylerin başında öğretmenlerin mutlaka bir şeyleri yazmasıdır. Bunlar makale, hikaye kitabı, roman gibi eserler olabilir. Yazılmadığı takdirde bu konuda sıkıntılar doğabiliyor. Cumhuriyet döneminin ilk zamanında yazılmış olan romanlar, günümüzde tekrar tekrar dizi ve film hallerini aldı. Çünkü yeni çıkan fazla eserler yok. Onun için bu noktada öne çıkabilecek öğretmenlerimiz olabilir” diye konuştu. 
EL ELE VERECEĞİZ 
Başlattıkları projenin önemli olduğunu, bu konuda idarecilerin büyük katkılarının olacağını vurgulayan Vali Şahin, şöyle konuştu: “Bugün burada olmamızın sebebi Valiliğimizin ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün başlattığı çok önemsediğimiz bir proje var. Projeyi İl Milli Eğitim Müdürümüz sizlere açıklayacak. Bu proje için idarecilerimizin de öneri getirmesini istiyorum. Bizleri yönlendirmesini arzu ediyoruz. Nasıl eğitimi daha öne çıkartabiliriz. Eğitimde kaliteyi nasıl yakalayabileceğimiz konusunda sizlerin düşünceleri bizler için değerli. Samsun’un eğitimdeki yeri, çok beğendiğimiz bir yer değil. İl sıralamasında 30’lu sıralardayız. Samsun çok daha üst sıralarda olmalı. Samsun’un 1-2 yıl içerisinde ilk 10’a girmesini hedefliyoruz. Bunun için ne yapılması gerekiyorsa yapacağız. Üzerime düşen görevi yöneticiler olarak yapacağız. Okul Müdürleri, öğretmenler ve öğrencilerle beraber hep birlikte el ele verip bu çizgimizi yukarıya doğru taşıyacağız.  Bu söylemlerim çok kolay değil fakat arzu ederseniz, mesleğinize sıkı sıkıya bağlanırsanız, benim ilk 10 hedefimin bile abartılı olmayacağını göreceğinizi düşünüyorum. Bunun en görünür örneği de Kumköy’deki Dilek Öğretmenimiz. Kendisi Samsun ve Türkiye genelinde değil, dünya ölçeğinde en iyi 50 öğretmen arasına girdi. Ölçülebilir bir eğitim modeli ortaya koyacaksak, çok ciddi katkıların sağlanmasını düşünüyoruz” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin, Samsun Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün başlattığı “Adım Adım Başarıya” projesini okul idarecilerine anlattı. Sunumda ayrıca okul idarecileri ile eğitimdeki gündemde olan sorunlar masaya yatırılarak değerlendirildi.

İHA


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da sevindiren gelişme

1 Samsunspor'da sevindiren gelişme

Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren son noktayı koydu

2 Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren son noktayı koydu

Samsunspor ve Gazişehir'in şartları eşit

3 Samsunspor ve Gazişehir'in şartları eşit

Aynur Aydın: Aleyna Tilki evime geldiğinde sütyen giyiyorum

4 Aynur Aydın: Aleyna Tilki evime geldiğinde sütyen giyiyorum

Engin İpekoğlu'nun amacı ne?

5 Engin İpekoğlu'nun amacı ne?

Türk Eğitim-Sen Samsun Şube Başkanı: Müdür odaları vali odası gibi

6 Türk Eğitim-Sen Samsun Şube Başkanı: Müdür odaları vali odası gibi

Pistten çıkan uçağı çıkaracak vinçler Samsun'dan gitti

7 Pistten çıkan uçağı çıkaracak vinçler Samsun'dan gitti

Samsunspor'un rakibi moralli

8 Samsunspor'un rakibi moralli

Fotoğraf flu...

9 Fotoğraf flu...

Samsunspor'a Uğur'lu yardım

10 Samsunspor'a Uğur'lu yardım