MUHTARA SENDİKA TEPKİSİ

Tekkeköy de muhtar ve bir grup cemaatin protesto ettiği imama Türk Diyanet Vakıf-Sen destek çıktı. Sendika Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Gümüş, ağır eleştirilerde bulunduğu muhtar hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi\r\n

MUHTARA SENDİKA TEPKİSİ
Samsun un Tekkeköy İlçesi Gökçe Karaoğlun Merkez Camii İmamı İzzet Aşçı yı bir grup cematle protesto ederek, cami içinde ardında saf oluşturmayıp, bahçede namaz kılan ve başka yere atanmasını isteyen Ahmet Şahin e Türk Diyanet Vakıf-Sen tepki gösterdi.  
Sendika Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Gümüş, İmam İzzet Aşçı nın camiye siyaset buluştırdığını, ikilik yarattığını iddia eden Gökçe Karaoğlan Mahallesi Muhtarı Ahmet Şahin hakkında Cumhuriyet Savcılığı na suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı. 
KOMPLOCULARI  DEŞİFRE EDECEĞİZ
Türk Diyanet ve Vakıf Hizmetleri Kolu Kamu Görevlileri Sendikası (Türk Diyanet Vakıf-Sen) Genel  Başkan Yardımcısı Ahmet Gümüş, Samsun Şube Başkanı Şemşettin Akça, yönetim kurulu üyeleri Hasan Ali  Hocaoğlu ve Hüseyih Ragıp Atam ile Türkiye Kamu Sen Samsun Şubesi nde basın açıklaması yaptı.  Gümüş, İmam hatip arkadaşımız İzzet Aşçı ya kurulan komployu protesto ediyoruz.  Toplumu din konusunda aydınlatma görevi olan din görevlilerini siyasete alet etmeye ve onları toplum nezdinde rencide etmeye, küçük düşürmeye ne muhtar Ahmet Şahin in, ne de başka kurum ve kuruluşların gücü yetmez.  Her konuda iyiyi, doğruyu, yüreğinde hoşgörüyü eksik etmeyen imam hatip arkadaşımız İzzet Aşçı yalnız değildir.  Her platformda bu yalancı ve komplocuları kamuoyuna deşifre edeceğiz. Bu tür kişiler nefesimizi her zaman  enselerinde hissedeceklerdir. Muhtarlar ellerini din görevlilerin üzerinden çekmelidir diye konuştu.
HADLERİNİ BİLECEKLER
Diyanete ve din görevlisine saldıranların bundan böyle hadlerini bileceğini de ifade eden Gümüş, açıklamasında şunları söyledi: Özellikle Tekkeköy İlçesi Gökçe Karaoğlan Mahallesi Muhtarı Ahmet Şahin haddini bilecektir. Gözümüz muhtarın üzerindedir. Yaptığı her işi takip edeceğiz. İmam Hatip arkadaşımıza yaptığı iftirayı ve komplonun hesabını bir gün Türk adaleti önünde mutlaka verecektir. Sendika olarak muhtar hakkında Cumhuriyet Savcılığı na suç  duyurusunda bulunacağız. Muhtar Ahmet Şahin i muhtarların yüzkarası olarak görüyoruz ve yaptığı bu yanlıştan  dolayı şiddetle kınıyoruz. 140 bin diyanet çalışanları adına muhtar Şahin i, imam hatip arkadaşımız İzzet Aşçı dan en kısa  zamanda özür dilemeye davet ediyoruz.  

Bayram OK


EN ÇOK OKUNANLAR