Bu hafta 7 film vizyona girecek

Türkiye sinemalarında bu hafta aralarında 3 yerli yapımın da bulunduğu 7 film vizyona girecek.\r\n

Bu hafta 7 film vizyona girecek
Türkiye sinemalarında bu hafta 3 ü yerli 7 film vizyona girecek. 

İlk filmi Lüks Otel ile Altın Portakal da En İyi Görüntü Yönetmeni ödülünü kazanan Kenan Korkmaz ın ikinci filmi Gittiler: Sair ve Meçhul , izleyiciyle buluşacak. 

Dram türündeki film, Mezopotamya nın kadim halklarından Süryanilerin yaşadığı Aynvert (Gülgöze) köyünün muhtarı ve çocukları üzerinden, gitmek ve dönmek konularını işliyor. 

Rüzgarla Bir  

Eşinden şiddet gören bir kadının dram dolu yaşamının anlatıldığı Rüzgarla Bir filminin yönetmenliğini Dilek Çolak yaptı. 

Evren Duyal, Sermet Yeşil, Aytaç Öztuna, Sertaç Ekici ve Serhat Özcan ın oynadığı filmin konusu şöyle: 

Hemşire Leyla ve Levent yedi yıllık evlidir. Leyla hem kocası tarafından aldatılmakta hem de şiddet görmektedir. Bir yandan da kilolarından rahatsız olan Leyla, sürekli rejim ve spor yaparak yaşadıklarını görmezden gelmeye çalışmaktadır. Bu esnada cezaevlerine operasyon düzenlenmiş, siyasi tutuklular hücre tipi cezaevlerine karşı açlık grevine başlamıştır. Leyla nın çalıştığı hastaneye bu eylemcilerden biri getirilir. Bu genç adamın adı Kerem dir. Kerem tedaviyi kabul etmez. Leyla ve Kerem zaman ilerledikçe birbirlerinin yaşamlarını ve seçimlerini sorgularlar. Biri inandığı bir siyasi görüş için hayatını ortaya koyarken, diğeri çocuğu ve eşi için kendi yaşamından feragat etmektedir.  

Vay Başıma Gelenler 2 Buçuk

Başrollerini Hüsnü Şenlendirici ve BKM oyuncusu Metin Keçeci nin paylaştığı Vay Başıma Gelenler filminin ikincisi Vay Başıma Gelenler 2 Buçuk izleyiciyle buluşacak.

Devam filmi denebilecek komedi türündeki yapımın başrollerini, Yıldırım Memişoğlu, Bülent Çolak, Fatma Toptaş, Metin Zakoğlu ve Çiğdem Tunç üstlendi. 

Ferdi Merter, Veysel Diker, Hüseyin Elmalıpınar, Müge Oruçkaptan, Yaşar Üzer ve Atilla Pekdemir gibi isimlerin de konuk oyuncu olarak yer aldığı filmin yönetmenliğini Semra Dündar yapıyor. 

Karda Bir Beyaz Kuş  

Eva Green, Shailene Woodley, Christopher Meloni ile Shiloh Fernandez in oynadığı Karda Bir Beyaz Kuş un yönetmenliğini Gregg Araki yaptı. 

Dram türündeki filmde, annesi ortadan kaybolan 17 yaşındaki bir kızın yaşadığı gelgitler konu alınıyor. 

Ve Perde

Olivier Assayas ın yönettiği Ve Perde nin oyuncu kadrosunda; Juliette Binoche, Kristen Stewart, Chloe Grace Moretz ile Lars Edinger yer alıyor.

Filmde, Juliette Binoche nin canlandırdığı Maria Enders karakterinin, kariyerinin zirvesine ulaştıktan sonra, yirmi yıl önce ona şöhret kapılarını açan bir oyunda yeniden oynaması için teklif alması ve sonrasında yaşanan süreç anlatılıyor.

Hayatımın Şansı

Ünü Fransa dan dünyaya yayılarak 51 milyon kişi tarafından izlenen Can Dostum u çeken Olivier Nakache ve Eric Toledano nun yeni filmi Hayatımın Şansı , komedi ve aşkın içi içe geçtiği bir film. 

Başroldeki Omar Sy ve Charlotte Gainsbourg a, Tahar Rahim ve Izıa Higelin in eşlik ettiği film, daha iyi bir hayat umuduyla geldiği Fransa da düşük gelirli birçok işe girerek tutunmaya çalışırken göçmenlik bürosuna gönderilen Samba ile göçmenlik bürosunda çalışan Alice arasındaki duygusal ilişkiyi konu alıyor.

Çapkın Profesör

Marc Lawrence ın senaryosunu yazıp yönetmenliğini üstlendiği filmin başrollerini Hugh Grant ve Marisa Tomei paylaşıyor. İkiliye, Allison Janney, J.K. Simmons, Aja Naomi King ve Chris Elliott gibi isimler eşlik ediyor.

Romantik komedi türündeki filmin konusu şöyle:

Bir zamanların ünlü ve ödüllü senaristi Keith Michaels in hayatı, aradan geçen 15 yılda tepetaklak olmuştur. Boşanan ve 50 li yaşlarına yaklaşan Keith, uzun yıllardır ses getiren yeni bir senaryo yazamadığı için maddi anlamda da uçuruma gitmektedir. Bu nedenle New York ta bir üniversitenin senaryo dersleri için eğitmenlik yapması teklifini kabul ederken tereddüt yaşamaz. Keith Michaels, bir yandan derslerin sorumluluklarını yerine getirip diğer yandan da yeni bir senaryo yazma girişimlerine odaklanır. Keith in hayatı öğrencilerinden biri olan, iki çocuk annesi Holly ile tanıştıktan sonra değişmeye başlar.


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da geniş kapsamlı savunma

1 Samsunspor'da geniş kapsamlı savunma

Samsun'da yan yana 3 eve 3 mahalle

2 Samsun'da yan yana 3 eve 3 mahalle

Sakata geldik

3 Sakata geldik

Otomobille mermer yüklü TIR çarpıştı: 2 ölü

4 Otomobille mermer yüklü TIR çarpıştı: 2 ölü

Tünelde kafa kafaya çarpıştılar: 4'ü çocuk 9 yaralı

5 Tünelde kafa kafaya çarpıştılar: 4'ü çocuk 9 yaralı

Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş: 'Şansımız devam ediyor'

6 Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş: 'Şansımız devam ediyor'

Lime lime doğrandık

7 Lime lime doğrandık

Para değil, onur işi...

8 Para değil, onur işi...

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek: CHP, tarihinin kararını verdi

9 CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek: CHP, tarihinin kararını verdi

Siyasetin seviyesi düştü

10 Siyasetin seviyesi düştü