Açıklamalar kafa karıştırdı

TRT, Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde sıkışan teröristler hedef şaşırtmak için 2 karakola eş zamanlı saldırı yaptığını, çatışmada 24 teröristin öldürüldüğünü ve 1 korucunun şehit olduğunu açıkladı.

Açıklamalar kafa karıştırdı

\n TRT’nin haberine göre, Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde sıkışan teröristler hedef şaşırtmak için 2 karakola eş zamanlı saldırı yaptı. Çatışmada 24 terörist öldürüldü, 1 korucu ise şehit oldu.  Kalabalık terörist grubu saat 16.00 sıralarında Şemdinli ilçesi Güzelkonak ve Altınsu karakollarına sızmaya çalıştı.Bölgeye havadan özel birlikler indirildi. Çıkan çatışmada 24 terörist etkisiz hale getirildi, 1 korucu şehit oldu.Teröristlerin, Şemdinli-Yüksekova karayolunun 20. Kilometresinde bulunan Güzelkonak Jandarma Karakol Komutanlığı'nın önüne bir kamyonetle geldiği öğrenildi.Kaçan teröristlerin yakalanması için Bordo bereliler, Jandarma ve Polis özel harekat timleri operasyonu sürdürüyor.

\n

\n VALİ YARDIMCISI: GELİŞME OLURSA AÇIKLAMA YAPACAĞIZ

\n

\n Şemdinli İlçesi'nin Güzelkonak Karakolu'na yapılan saldırı ile ilgili Hakkari Vali Yardımcısı Abdullah Şen açıklamalarda bulundu. Bölgedeki çatışmalarda şu ana kadar bir köy korucusunun şehit olduğunu belirten Şen, yaralı sayısı ile ilgili henüz kendilerine bir bilginin gelmediğini söyledi. Vali Yardımcısı Şen, öldürüldüğü öne sürülen 24 PKK'lı ile ilgili de kendilerine henüz net bir bilginin ulaşmadığını, bir gelişme olması halinde açıklama yapacaklarını söyledi.

\n

\n HAKKARİ VALİLİĞİ: 10 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

\n

\n Şemdinli İlçesi'nin Güzelkonak Karakolu'na yapılan saldırı ile ilgili Hakkari Valiliği'nden açıklama yapıldı. Açıklamada, teröristlerce yapılan saldırının ardından çıkan çatışmada, 1 korucunun şehit olduğu, 6'sı asker 9 kişinin yaralandığı, 10 teröristin de etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

\n

\n 1 KORUCU ŞEHİT, 6'SI ASKER 9 KİŞİ YARALI

\n

\n Valilikten yapılan açıklama şöyle:

\n

\n "Bir grup terist tarafından 14 Eylül 2012 günü saat 15.00 sıralarında Hakkâri Şemdinli Güzel Konak ve Şapatan Jandarma Karakolları ile Durak Piyade Hudut Bölük Komutanlığı uzun namlulu silahlar ve roketatarlarla taciz edilmiş, aynı anda anayol kenarındaki Güzel Konak Jandarma Karakoluna bir pikap ile gelen teröristlerce saldırı teşebbüsünde bulunulmuş, bununla eş zamanlı olarak çevreden karakola yoğun ateş açılmıştır. İlk tespitlere göre 10 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Kaçan bazı teröristlerin takibine ve arazi tarama faaliyetlerine devam edilmektedir. çatışmalar sırasında 6 askerimiz hafif şekilde (hayati tehlikeleri yoktur) yaralanmıştır.Konunun haber alınması üzerine söz konusu karakola kobra helikopterleri sevk edilerek müdahale edilmiştir. Ayrıca bir özel kuvvet taburu ve bir jandarma özel harekât bölüğü havadan indirilmiştir. Ayrıca kirpi araçları ve polis özel harekât timleri de takviye olarak gönderilmiştir.Ancak Hakkari Vali Yardımcısı Şen, öldürüldüğü öne sürülen 24 PKK'lı ile ilgili net bilgi olmadığını söyledi. Akşam saatlerinde ise valilikten gelen açıklamada 10 teröristin öldürüldüğü, 1 korucunun şehit olduğu ve 6'sı asker 9 kişinin yaralandığı açıklandı.

\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Sakaryaspor -Samsunspor maçı hangi kanalda, saat kaçta?

1 Sakaryaspor -Samsunspor maçı hangi kanalda, saat kaçta?

Deplasman yolunda kaza

2 Deplasman yolunda kaza

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Samsun'a iki müjde birden

3 Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Samsun'a iki müjde birden

Protokol yalnız bırakmayacak... Destek için gittiler

4 Protokol yalnız bırakmayacak... Destek için gittiler

Başkan Zihni Şahin'den 'Siyasi pazarlık' tepkisi

5 Başkan Zihni Şahin'den 'Siyasi pazarlık' tepkisi

Samsun'da otomobilde silahlı saldırı

6 Samsun'da otomobilde silahlı saldırı

Erhan Usta: 'Büyüme yok, küçülüyoruz'

7 Erhan Usta: 'Büyüme yok, küçülüyoruz'

Silahlı saldırı: 2 yaralı

8 Silahlı saldırı: 2 yaralı

Saathane, bu projeyle cazibe merkezi olur

9 Saathane, bu projeyle cazibe merkezi olur

MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin: 'Anlaşamazsak yarışırız'

10 MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin: 'Anlaşamazsak yarışırız'