CANİK TE KURSİYERLER SAHAYA İNDİ

Canik Belediyesi tarafından açılan kuaförlük kursunda eğitim gören kursiyerler sahaya indi. \r\n

CANİK TE KURSİYERLER SAHAYA İNDİ
Teorik bilgilerini pratiğe döken kuaför adayları, vatandaşlara kuaförlük hizmeti verdi. Belediye Başkanı Osman Genç Açtığımız kurslar sayesinde bayanlarımız meslek ediniyor. Bu zamana kadar binlerce bayanımızı sertifika sahibi yaptık dedi.
Canik Belediyesi 8 Mart Aile Okulu ve Eğitim Merkezi nde açılan kuaförlük kursuna katılan bayanlar, uygulamalı eğitim heyecanı yaşadı. Hacı İsmail Mahallesi nde bulunan Canik Belediyesi Kurs Merkezi nde kurs öğretmenleri eşliğinde pratik eğitime tabi tutulan kursiyerler, mahallede bulunan bayanlara kuaförlük hizmeti verdi. Oldukça renkli görüntülerin yaşandığı uygulamalı eğitimden memnun kalan bayanların kimi saçlarını yaptırdı kimisi makyaj yaptırmayı tercih etti.
MESLEK SAHİBİ OLUYORLAR
Canik Belediye Başkanı Osman Genç in de hazır bulunduğu uygulamalı eğitimde, kursiyerler teorik bilgilerini pratiğe dökmenin deneyimini yaşarken, mahallede yaşayan bayanlar da ücretsiz kuaförlük hizmeti almanın mutluluğunu yaşadı. Düzenledikleri kurslarla bayanların meslek sahibi olmalarını amaçladıklarını belirten Başkan Osman Genç, İstiyoruz ki bayanlarımız evlerinde oturmasın, kendilerini geliştirsin, yeni şeyler öğrensin. Açmış olduğumuz kurslar sayesinde bayanlarımız meslek ediniyor ve ev ekonomilerine katkıda bulunuyor diye konuştu. Başkan Genç, bu zamana kadar düzenlenen kurslarla binlerce kişiyi sertifika sahibi yaptıklarına işaret etti.
ÖĞRENCİLERİ KIRMADI
Amaçlarının kursiyerlere pratik deneyim kazandırmak ve bayanlara ücretsiz kuaförlük hizmeti vermek olduğunu ifade eden Kurs Öğretmeni Nagihan Fidan da, kurslara bayanların ilgisinden memnun olduklarını söyledi. Ücretsiz kuaförlük hizmeti alan bayanlar ise, böyle bir hizmeti gerçekleştirdiği için Başkan Osman Genç e teşekkür etti. Başkan Genç, Hacı İsmail Mahallesi Kurs Merkezi ne kendisini görmeye gelen öğrencilerin Okulumuza gelir misiniz isteğini kırmayarak, öğrencilerle birlikte Hacı İsmail Orta Okulu ve anaokulunu ziyaret etti. Burada öğrencilerle sohbet eden Başkan Genç, 2023 hedefleri doğrultusunda önceliklerinin eğitim olduğunu belirtti.

İHA


EN ÇOK OKUNANLAR

Sulama kanalına düşen çocuk boğuldu

1 Sulama kanalına düşen çocuk boğuldu

Marsilya, tura göz kırptı

2 Marsilya, tura göz kırptı

Başkan Memiş: 'Üniversitelerin Sağlık Bakanlığında ki gibi sağlık çalışanlarına

3 Başkan Memiş: 'Üniversitelerin Sağlık Bakanlığında ki gibi sağlık çalışanlarına

Bar sahibinin katili yanında çalışan kişi çıktı

4 Bar sahibinin katili yanında çalışan kişi çıktı

Ankara'da genç emlakçının sır ölümü

5 Ankara'da genç emlakçının sır ölümü

İki küçük çobanın cesetleri su kuyusunda bulundu

6 İki küçük çobanın cesetleri su kuyusunda bulundu

Arsenal, 10 kişi kalan Atletico Madrid'e diş geçiremedi

7 Arsenal, 10 kişi kalan Atletico Madrid'e diş geçiremedi

Otomobille traktör çarpıştı: 3 yaralı

8 Otomobille traktör çarpıştı: 3 yaralı

Toplantı salonuna kurulan dev LED ekranlar böyle devrildi

9 Toplantı salonuna kurulan dev LED ekranlar böyle devrildi