BİR EL ATAK PROJESİ

Samsun Toplum Gönüllüleri Vakfı İğne Deliği Gençlik Merkezi gönüllüleri, Bir El Atak projesi kapsamında mahalle okulunun ihtiyaçlarını karşıladı. Gençler, gün boyunca öğrencilere neşeli dakikalar yaşattı\r\n

BİR EL ATAK PROJESİ
Samsun Toplum Gönüllüleri Vakfı İğne Deliği Gençlik Merkezi gönüllüleri, Vezirköprü İlçesi Halkahavli İlkokulu ndan gelen yardım çağrısına sessiz kalmayıp, okulun bazı ihtiyaçlarını karşladı. 
BİR EL ATAK
Vezirköprü İlçesi Halkahavli İlkokulu öğretmeni Ramazan Aktürk, Samsun Toplum Gönüllüleri Vakfı ile iletişime geçerek, birleştirilmiş sınıfta okuyan 19 öğrencisi için kırtasiye malzemesi, hikaye kitapları, kitaplık ve pano gibi ihtiyaçları olduğunu iletti.  Bunun üzerine, Bir El Atak proje koordinatörleri Mustafa Kartal ve Hazel Ayten Berçin ile birlikte 30 toplum gönüllüsü genç, okula kitap ve kırtasiye desteği sağlayıp, bir gün boyunca çocuklara tiyatro, yüz boyama, sokak oyunları gibi birçok etkinlik gerçekleştirdi. 
EKİP ÇALIŞMASI YAPILDI
Koordinatörlerden Mustafa Kartal, Yüreği büyük insanlarla bir ekip çalışması yapıldı. Herkes topluma bir nebze de olsa fayda sağlamak için oradaydı. Çocukların gözlerindeki o ışıltıyı ve geleceğe dair o güzel ve umutlu bakışları görmek bize yetti.Tüm ekip arkadaşlarımın yüreğine sağlık. Gençlerimiz tarafından uygulanmakta olan Bir Et Atak projesinde maddi durumu yetersiz olan mahalle okullarında eğitimin kalitesini arttırmak amacıyla, okulun fiziki şartlarının iyileştirilmesi, kitap, kırtasiye desteği sağlanması ve çocuklarla eğitici etkinliklerin yapılmasını kapsıyor. Projenin uygulanmasında gönüllü gençler Samsunlu esnaftan okullar için bağış topluyor. Proje daha önce Salıpazarı ve Çarşamba ilçelerinde uygulandı diye konuştu.

Bayram OK


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da termometreler patlayacak

1 Samsun'da termometreler patlayacak

Samsun'da kanlı düğün!

2 Samsun'da kanlı düğün!

Engin İpekoğlu: 'Bu sonuç bizi üzmüyor'

3 Engin İpekoğlu: 'Bu sonuç bizi üzmüyor'

Samsun'da şüpheli ölüm

4 Samsun'da şüpheli ölüm

Test edildi, onaylandı

5 Test edildi, onaylandı

Samsunlu futbolcunun mutlu günü

6 Samsunlu futbolcunun mutlu günü

'Neden ben' diye sormak!

7 'Neden ben' diye sormak!..

Eski vekile ihraç talebi

8 Eski vekile ihraç talebi

Samsunspor puanı kurtardı

9 Samsunspor puanı kurtardı

Samsun'da silahlı saldırı!

10 Samsun'da silahlı saldırı!