BİR EL ATAK PROJESİ

Samsun Toplum Gönüllüleri Vakfı İğne Deliği Gençlik Merkezi gönüllüleri, Bir El Atak projesi kapsamında mahalle okulunun ihtiyaçlarını karşıladı. Gençler, gün boyunca öğrencilere neşeli dakikalar yaşattı\r\n

BİR EL ATAK PROJESİ
Samsun Toplum Gönüllüleri Vakfı İğne Deliği Gençlik Merkezi gönüllüleri, Vezirköprü İlçesi Halkahavli İlkokulu ndan gelen yardım çağrısına sessiz kalmayıp, okulun bazı ihtiyaçlarını karşladı. 
BİR EL ATAK
Vezirköprü İlçesi Halkahavli İlkokulu öğretmeni Ramazan Aktürk, Samsun Toplum Gönüllüleri Vakfı ile iletişime geçerek, birleştirilmiş sınıfta okuyan 19 öğrencisi için kırtasiye malzemesi, hikaye kitapları, kitaplık ve pano gibi ihtiyaçları olduğunu iletti.  Bunun üzerine, Bir El Atak proje koordinatörleri Mustafa Kartal ve Hazel Ayten Berçin ile birlikte 30 toplum gönüllüsü genç, okula kitap ve kırtasiye desteği sağlayıp, bir gün boyunca çocuklara tiyatro, yüz boyama, sokak oyunları gibi birçok etkinlik gerçekleştirdi. 
EKİP ÇALIŞMASI YAPILDI
Koordinatörlerden Mustafa Kartal, Yüreği büyük insanlarla bir ekip çalışması yapıldı. Herkes topluma bir nebze de olsa fayda sağlamak için oradaydı. Çocukların gözlerindeki o ışıltıyı ve geleceğe dair o güzel ve umutlu bakışları görmek bize yetti.Tüm ekip arkadaşlarımın yüreğine sağlık. Gençlerimiz tarafından uygulanmakta olan Bir Et Atak projesinde maddi durumu yetersiz olan mahalle okullarında eğitimin kalitesini arttırmak amacıyla, okulun fiziki şartlarının iyileştirilmesi, kitap, kırtasiye desteği sağlanması ve çocuklarla eğitici etkinliklerin yapılmasını kapsıyor. Projenin uygulanmasında gönüllü gençler Samsunlu esnaftan okullar için bağış topluyor. Proje daha önce Salıpazarı ve Çarşamba ilçelerinde uygulandı diye konuştu.

Bayram OK


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunlu iş adamının haciz isyanı

1 Samsunlu iş adamının haciz isyanı

Samsundaki silahlı saldırıda 2 oğlu ölen baba tutuklandı

2 Samsun'daki silahlı saldırıda 2 oğlu ölen baba tutuklandı

Samsunspor afişindeki sır oyuncu

3 Samsunspor afişindeki sır oyuncu

Tim 20 yıl sonra Samsunda buluştu

4 Tim 20 yıl sonra Samsun'da buluştu

Samsun görüntü kirliliğine savaş açtı

5 Samsun görüntü kirliliğine savaş açtı!

Samsunda otostop yapan hayat kadınlarına operasyon

6 Samsun'da otostop yapan hayat kadınlarına operasyon

Kamp sonuna kadar denenecek

7 Kamp sonuna kadar denenecek

Orduda kadın avukat otel odasında ölü bulundu

8 Ordu'da kadın avukat otel odasında ölü bulundu

Samsunsporda program değişti

9 Samsunspor'da program değişti

Karadenizde can pazarı 3 ölü, 3 yaralı

10 Karadeniz'de can pazarı: 3 ölü, 3 yaralı