“KENDİN İÇİN BİR SAAT” ADLI PROGRAM DÜZENLENDİ

Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi tarafından Kredi ve Yurtlar Kurumu nda kalan öğrencilere yönelik Kendin İçin Bir Saat programı düzenlendi. \r\n

“KENDİN İÇİN BİR SAAT” ADLI PROGRAM DÜZENLENDİ
Rize Gençlik Merkezi ve Rize Halk Sağlığı Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen programlar kapsamında üniversite öğrencilerine her Perşembe günü farklı bir konu belirlenerek uzmanlar tarafından seminer verildi. Gençlik Merkezi Gençlik Liderleri Gençlik ve Spor Bakanlığı projelerini tanıtarak yerelde yapılan proje ve faaliyetler, Gençlik Merkezi ne üye olma, faaliyetlere katılma konusunda katılımcılara bilgi verdi.
Rize Valisi Ersin Yazıcı nın eşi Hanife Yazıcı nın da destek verdiği ve öğrencilerle bir araya geldiği programlarda üniversite öğrencilerinin sağlıklı yaşam konusunda bilinçlendirilmesi, kişisel ve sosyal gelişimlerinin desteklenmesi için Halk Sağlığı Müdürlüğü uzmanları tarafından Kişisel Bakım ve Hijyen , Sağlıklı Beslenme ve Fiziksel Aktivite , Stresle Başa Çıkma ve Zaman Yönetimi ve Bulaşıcı ve Kronik Hastalıklarda Erken Tanı ve Önemi konu başlıklarıyla sunumlar yapıldı.
Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik, yaptığı açıklamada “İlimizdeki üniversite öğrencilerinin Gençlik Merkezi ve yürütülen gençlik çalışmaları hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamak ve boş zamanlarını daha kaliteli, etkin geçirmelerini desteklemek Gençlik Liderlerimiz tarafından tanıtım programları ve seminerler düzenlenmektedir. Özellikle yurtta kalan öğrencilerin ihtiyaç duyabileceği ve sağlıklı yaşam için gerekli olan bilgilerin de sunulması noktasında Kredi ve Yurtlar Kurumu Rize İl Müdürlüğü ve Halk Sağlığı Müdürlüğü ile işbirliği yapılarak Kendin İçin 1 Saat seminerleri gerçekleştirildi. Programa destekleri için Hanife Yazıcı Hanımefendiye ve kurum müdürlerimize teşekkür ederiz.” diyerek Kendin İçin Bir Saat seminerlerinin her sene düzenleneceğini belirtti.


EN ÇOK OKUNANLAR

Kaybolan kız ağacın altında uyurken bulundu

1 Kaybolan kız ağacın altında uyurken bulundu

Kafa kafaya çarpışan iki otomobildeki 4 kişi yaralandı

2 Kafa kafaya çarpışan iki otomobildeki 4 kişi yaralandı

Muğla'da otomobil su kanalına devrildi; 5 yaralı

3 Muğla'da otomobil su kanalına devrildi; 5 yaralı

Kahramanmaraş'ta Silahlı Kavga: 1 Ölü, 9 Yaralı

4 Kahramanmaraş'ta Silahlı Kavga: 1 Ölü, 9 Yaralı

Karaman'daki otobüs kazasında ölen 3 kişinin kimliği belirlendi

5 Karaman'daki otobüs kazasında ölen 3 kişinin kimliği belirlendi