X Reklamı Kapat

YOLCU OTOBÜSÜNDE KİTAP OKUMA KAMPANYASI

Tokat ta, Okullu Okulsuz Okuyoruz Projesi kapsamında yolcu otobüslerinde ve terminalde vatandaşlara kitap dağıtıldı.\r\n

YOLCU OTOBÜSÜNDE KİTAP OKUMA KAMPANYASI
Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından il genelinde temel eğitim ve ortaöğretim kapsamındaki öğrenciler ile halkın okuma alışkanlığı kazanmasına katkı sağlamak amacıyla yürütülen proje kapsamında şehir terminalinde etkinlik yapıldı. Tokat Valisi Cevdet Can, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, GOÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı ile İl Kütür ve Turizm Müdürü Abdurrahman Akyüz ün katıldığı etkinlik kapsamında yolcu otobüsü ile seyahat eden vatandaşlara kitap hediye edildi. Programa katılan protokol üyeleri vatandaşlar ve öğrencilerle kitap okudu. Vali Can, büyük alimlerin yetiştiği Tokat’ın o yıllarda okumanın merkezi olarak kabul edilmiş olduğunu belirterek, “İlk medrese Tokat’a yapılmış. Dolayısı ile okuma alışkanlığı kazandırılması için böyle bir faaliyetin yapılmasından son derece mutlu oldum” dedi.
Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ise insanların her fırsatta boşta kalan sürelerini okumaya ayırabileceklerini ifade ederek, “Bence bir ilden başka bir ile yapılan seyahatler insanların kafasını dinlendirdiği, diğer taraftan da kitap okumaya kendisine zaman ayırabileceği zaman dilimi diye düşünüyorum. Bu kapsamda 16-17 saat yolculuk yapacak vatandaşlarımıza kitap hediye ettik. Okuma alışkanlığı kazanmak adına bu etkinliğin vatandaşlarımız için bir fırsat olacağını düşünüyorum” diye konuştu. 
Ayrıca etkinlik kapsamında yenilenen terminal kütüphanesinde otobüs bekleyen vatandaşlara da kitap dağıtıldı. Vali Can ile Başkan Eroğlu başta olmak üzere etkinliğe katılanlar bir süre terminalde kitap okudu.


EN ÇOK OKUNANLAR

Elazığda trafik azası 1 ölü 2 yaralı

1 Elazığ'da trafik azası: 1 ölü 2 yaralı

Adanada barda silahlı kavga 1 kadın öldü, 5 kişi yaralandı

2 Adana'da barda silahlı kavga: 1 kadın öldü, 5 kişi yaralandı

Bodrumda 63 şiddetinde deprem

3 Bodrum'da 6.3 şiddetinde deprem

Bodrumdaki deprem İzmirde hissedildi

4 Bodrum'daki deprem İzmir'de hissedildi

Sokak kavgasında kan aktı 3 yaralı

5 Sokak kavgasında kan aktı; 3 yaralı

Kos Adasındaki caminin minaresi yıkıldı, büyük hasar oluştu

6 Kos Adası'ndaki caminin minaresi yıkıldı, büyük hasar oluştu

Deprem Datçada da hissedildi

7 Deprem Datça'da da hissedildi

Otomobiller kafa kafaya çarpıştı 4 yaralı

8 Otomobiller kafa kafaya çarpıştı: 4 yaralı

Deprem Didimlileri korkuttu

9 Deprem Didimlileri korkuttu

Boş bina küle döndü

10 Boş bina küle döndü