Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

İMO MESLEK ÖDÜLLERİ DAĞITTI

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO)Samsun Şubesi, meslekte 25 ve 40 yılın dolduran üyelere törenle plaket verdi. Başkan Cevat Öncü, Hiçbir kişi ve kurumu hedef almaksızın mesleki anlamda duyarlı olmaya çalışıyoruz dedi\r\n

İMO MESLEK ÖDÜLLERİ DAĞITTI
19 Aralık İnşaat Mühendisleri Günü nde İMO Samsun Şubesi, düzenlediği etkinlikle üyelerinin gününü kutladı. Oda Konferans Salonu nda düzenlenen törende inşaat mühendisliği mesleğinde 25 ve 40 yılını dolduranlara plaket verildi.
DUYARLI OLMAYA ÇALIŞIYORUZ
Tören öncesi konuşan İMO Samsun Şube Başkanı Cevat Öncü, İnşaat Mühendisleri Odamız, 60 yıllık deneyimle, her zaman kendi yasasından da aldığı güçle, kamu kurumu niteliğinde kuruluş olmasından dolayı çoğu zaman siyasi erkle, yönetenlerle, belediye yönetimleriyle çelişkiler yaşamaktadır. Çeşitli dönemlerde anayasal haklarımızı kullanarak çeşitli davalar açtık. Buradaki kriterimiz kesinlikle iktidar, yönetim veya herhangi bir siyasi anlayış ve kişiler değildi. Bizler kamu kurumu ve kamu menfeaati açısından olaylara bakıp, teknik anlamda yaklaşıyor olmamıza rağmen, bu tutumumuz pek tasvip görmüyor. Bizim açımızdan sevindirici tarafı açtığımız pek çok davayı odalarımızın kazanmasıdır. Hiçbir kişi ve kurumu hedef almaksızın mesleki anlamda duyarlı olmaya çalışıyoruz. Dün böyleydi, bugün de böyle, yarın da böyle kalacaktır diye konuştu.  
37 MÜHENDİSE PLAKET
Daha sonra TED Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Güney Özcebe, Türkiye de mühendislik eğitim ve İMO nun inşaat mühendisliği eğitimindeki yeri konulu söyleşi yaptı. Söyleşinin ardından meslekte 25 yılını dolduran 13, 40 yılını dolduran 24 inşaat mühendisine Başkan Cevat Öncü, Prof. Dr. Günrey Özcübe, Ziraat Mühendisleri  Odası Başkanı Hayati Tosun, Yrd. Doç. Dr. Fahri Birinci ve Doç.DR. Kemal Hacıefendioğlu, Doç. Dr.  Gökhan Demir tarafından plaketleri verildi. Plaket törenin ardından kokteyl düzenlendi. 

Bayram OK


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunda esrarengiz olay

1 Samsun'da esrarengiz olay

 Fındıkta fiyat umudu

2 Fındıkta fiyat umudu

Samsunspor Teknik Direktör Özköylü Hep aynı yenilgiler

3 Samsunspor Teknik Direktör Özköylü: Hep aynı yenilgiler

Samsundaki kazada sürücü parçalanan tırdan sağ çıktı

4 Samsun'daki kazada sürücü parçalanan tırdan sağ çıktı

Kabus gibi

5 Kabus gibi

Samsunsporda yenilerin hepsi oynadı

6 Samsunspor'da yenilerin hepsi oynadı

Samsunda hamsi fiyatları şok etti

7 Samsun'da hamsi fiyatları şok etti

 Samsunun tarihi siliniyor

8 Samsun'un tarihi siliniyor

Palamut bolluğu hamsiyi etkiledi

9 Palamut bolluğu hamsiyi etkiledi

 Tekstil esnafı zorda

10 Tekstil esnafı zorda