Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

İMO MESLEK ÖDÜLLERİ DAĞITTI

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO)Samsun Şubesi, meslekte 25 ve 40 yılın dolduran üyelere törenle plaket verdi. Başkan Cevat Öncü, Hiçbir kişi ve kurumu hedef almaksızın mesleki anlamda duyarlı olmaya çalışıyoruz dedi\r\n

İMO MESLEK ÖDÜLLERİ DAĞITTI
19 Aralık İnşaat Mühendisleri Günü nde İMO Samsun Şubesi, düzenlediği etkinlikle üyelerinin gününü kutladı. Oda Konferans Salonu nda düzenlenen törende inşaat mühendisliği mesleğinde 25 ve 40 yılını dolduranlara plaket verildi.
DUYARLI OLMAYA ÇALIŞIYORUZ
Tören öncesi konuşan İMO Samsun Şube Başkanı Cevat Öncü, İnşaat Mühendisleri Odamız, 60 yıllık deneyimle, her zaman kendi yasasından da aldığı güçle, kamu kurumu niteliğinde kuruluş olmasından dolayı çoğu zaman siyasi erkle, yönetenlerle, belediye yönetimleriyle çelişkiler yaşamaktadır. Çeşitli dönemlerde anayasal haklarımızı kullanarak çeşitli davalar açtık. Buradaki kriterimiz kesinlikle iktidar, yönetim veya herhangi bir siyasi anlayış ve kişiler değildi. Bizler kamu kurumu ve kamu menfeaati açısından olaylara bakıp, teknik anlamda yaklaşıyor olmamıza rağmen, bu tutumumuz pek tasvip görmüyor. Bizim açımızdan sevindirici tarafı açtığımız pek çok davayı odalarımızın kazanmasıdır. Hiçbir kişi ve kurumu hedef almaksızın mesleki anlamda duyarlı olmaya çalışıyoruz. Dün böyleydi, bugün de böyle, yarın da böyle kalacaktır diye konuştu.  
37 MÜHENDİSE PLAKET
Daha sonra TED Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Güney Özcebe, Türkiye de mühendislik eğitim ve İMO nun inşaat mühendisliği eğitimindeki yeri konulu söyleşi yaptı. Söyleşinin ardından meslekte 25 yılını dolduran 13, 40 yılını dolduran 24 inşaat mühendisine Başkan Cevat Öncü, Prof. Dr. Günrey Özcübe, Ziraat Mühendisleri  Odası Başkanı Hayati Tosun, Yrd. Doç. Dr. Fahri Birinci ve Doç.DR. Kemal Hacıefendioğlu, Doç. Dr.  Gökhan Demir tarafından plaketleri verildi. Plaket törenin ardından kokteyl düzenlendi. 

Bayram OK


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor Çağrı ve John imzalıyor

1 Samsunspor: Çağrı ve John imzalıyor

Samsun Haber Kendisini parçalamak isteyen köpeğini boğarak ölümden kurtuldu

2 Samsun Haber: Kendisini parçalamak isteyen köpeğini boğarak ölümden kurtuldu

Samsunspor Samsunsporda listeye son rötuşlar

3 Samsunspor: Samsunspor'da listeye son rötuşlar

Samsunspor Murat Gürbüzerol Taraftarı unutamam

4 Samsunspor: Murat Gürbüzerol: 'Taraftarı unutamam'

Samsunspor Samsun istedi Adana aldı

5 Samsunspor: Samsun istedi Adana aldı

Vali Şahin, Bylockçu mu

6 Vali Şahin, Bylockçu mu?..

Samsun Haber Samsuna şehit ateşi düştü

7 Samsun Haber: Samsun'a şehit ateşi düştü!

Samsun Haber Samsundaki olaylı yıkım o vatandaşlara umut oldu

8 Samsun Haber: Samsun'daki olaylı yıkım o vatandaşlara umut oldu!

Böyle bir yer yok Bambaşka Ladik olacak

9 Böyle bir yer yok... Bambaşka Ladik olacak

Taşeron Sendikalar taşerona hayır diyor

10 Taşeron: Sendikalar taşerona 'hayır' diyor!