İMO MESLEK ÖDÜLLERİ DAĞITTI

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO)Samsun Şubesi, meslekte 25 ve 40 yılın dolduran üyelere törenle plaket verdi. Başkan Cevat Öncü, Hiçbir kişi ve kurumu hedef almaksızın mesleki anlamda duyarlı olmaya çalışıyoruz dedi\r\n

İMO MESLEK ÖDÜLLERİ DAĞITTI
19 Aralık İnşaat Mühendisleri Günü nde İMO Samsun Şubesi, düzenlediği etkinlikle üyelerinin gününü kutladı. Oda Konferans Salonu nda düzenlenen törende inşaat mühendisliği mesleğinde 25 ve 40 yılını dolduranlara plaket verildi.
DUYARLI OLMAYA ÇALIŞIYORUZ
Tören öncesi konuşan İMO Samsun Şube Başkanı Cevat Öncü, İnşaat Mühendisleri Odamız, 60 yıllık deneyimle, her zaman kendi yasasından da aldığı güçle, kamu kurumu niteliğinde kuruluş olmasından dolayı çoğu zaman siyasi erkle, yönetenlerle, belediye yönetimleriyle çelişkiler yaşamaktadır. Çeşitli dönemlerde anayasal haklarımızı kullanarak çeşitli davalar açtık. Buradaki kriterimiz kesinlikle iktidar, yönetim veya herhangi bir siyasi anlayış ve kişiler değildi. Bizler kamu kurumu ve kamu menfeaati açısından olaylara bakıp, teknik anlamda yaklaşıyor olmamıza rağmen, bu tutumumuz pek tasvip görmüyor. Bizim açımızdan sevindirici tarafı açtığımız pek çok davayı odalarımızın kazanmasıdır. Hiçbir kişi ve kurumu hedef almaksızın mesleki anlamda duyarlı olmaya çalışıyoruz. Dün böyleydi, bugün de böyle, yarın da böyle kalacaktır diye konuştu.  
37 MÜHENDİSE PLAKET
Daha sonra TED Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Güney Özcebe, Türkiye de mühendislik eğitim ve İMO nun inşaat mühendisliği eğitimindeki yeri konulu söyleşi yaptı. Söyleşinin ardından meslekte 25 yılını dolduran 13, 40 yılını dolduran 24 inşaat mühendisine Başkan Cevat Öncü, Prof. Dr. Günrey Özcübe, Ziraat Mühendisleri  Odası Başkanı Hayati Tosun, Yrd. Doç. Dr. Fahri Birinci ve Doç.DR. Kemal Hacıefendioğlu, Doç. Dr.  Gökhan Demir tarafından plaketleri verildi. Plaket törenin ardından kokteyl düzenlendi. 

Bayram OK


EN ÇOK OKUNANLAR

Bulak: 'Golleri nereden yiyeceğimizi biliyordum'

1 Bulak: 'Golleri nereden yiyeceğimizi biliyordum'

İki kız arkadaşı taciz eden sanıklar serbest bırakıldı

2 İki kız arkadaşı taciz eden sanıklar serbest bırakıldı

Alkollü sürücü dehşet saçtı : 1 ölü, 1 yaralı

3 Alkollü sürücü dehşet saçtı : 1 ölü, 1 yaralı

Akın Çorap Giresunspor'da 3 puan sevinci yaşanıyor

4 Akın Çorap Giresunspor'da 3 puan sevinci yaşanıyor

Ayvalık'ta aynı ormanda bir yangın daha çıktı

5 Ayvalık'ta aynı ormanda bir yangın daha çıktı

Amasya'da yolcu otobüsü yandı

6 Amasya'da yolcu otobüsü yandı

Alkollü sürücü aracıyla kavşağa çıktı: 2 yaralı

7 Alkollü sürücü aracıyla kavşağa çıktı: 2 yaralı

Ayvalık'ta ki orman yangınında bilanço 15 hektar alan yandı

8 Ayvalık'ta ki orman yangınında bilanço; 15 hektar alan yandı

Osmaneli Çerkeşli Gölet'inde balık tutarken düştüğü suda boğuldu

9 Osmaneli Çerkeşli Gölet'inde balık tutarken düştüğü suda boğuldu

Kuşadası'nda eski jandarma binasında yangın

10 Kuşadası'nda eski jandarma binasında yangın