Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

DEĞERLERİMİZE SAHİP ÇIKIYORUZ

Hz. Mevlana, vuslatının 741. yıldönümünde Canik te konferansla anıldı. Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Hz. Mevlana nın geleceğe ışık tutan bir rehber olduğunu belirterek, Biz geleceğimizi manevi değerlerimizle birlikte şekillendiriyoruz, değerlerimize

DEĞERLERİMİZE SAHİP ÇIKIYORUZ
Canik Belediyesi tarafından Mevlana Haftası nedeniyle Canik Kültür Merkezi nde Hz. Mevlana yı Anma Gecesi düzenlendi. Yoğun ilgi gören gecede Kur an-ı Kerim okunurken, semazen gösterileri izleyenleri büyüledi. Gecede OMÜ Fen Edebiyat Fakültesi Felsefe Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Cevdet Kılıç, Hz. Mevlana nın Hayatı ve Şahsiyeti , OMÜ İlahiyat Fakültesi Tasavvuf Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Ali Bolat da Hz. Mevlana yı Anlamak konulu konferans verdi.
SEMAZEN GÖSTERİLERİ BÜYÜLEDİ
Hz. Mevlana nın, vuslatının 741. yıldönümünde anıldığı anlamlı gece Kur an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Daha sonra sahneye çıkan Dolunay Semazen Grubu nun sunduğu gösteri izleyenleri adeta büyüledi. Konferans öncesi konuşan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Hz. Mevlana nın sadece yaşadığı döneme değil, bugüne de ışık tuttuğunu söyledi. Hz. Mevlana nın ilim ve irfana büyük önem verdiğine işaret eden Genç, yaptıkları eğitim yatırımlarıyla ilim ve irfan sahibi gençler yetiştirdiklerini belirtti.
MANEVİ DEĞERLERİMİZLE YÜKSELİYORUZ
Manevi değerlerinden yoksun bir milletin geleceğinin sağlıklı olmasından söz edilemeyeceğini ifade eden Genç, Biz, bir şehrin manevi değerleriyle birlikte yükseleceğine inanıyoruz. Bunun için gençlerimize Hz. Mevlana gibi değerlerimizi tanıtmamız gerekiyor. İlçemizde kurduğumuz Türkiye nin en büyük eğitim kampüsüne de Hz. Mevlana nın adını verdik. Orada çocuklarımızı ilim ve irfan sahibi olarak geleceğe hazırlıyoruz diye konuştu.
MEVLANA RUHLU BAŞKAN
Hz. Mevlana nın Hayatı ve Şahsiyeti konulu konferans veren OMÜ Fen Edebiyat Fakültesi Felsefe Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Cevdet Kılıç da, Bangladeş te su kuyuları açan, Suriye ye yardım tırları gönderen Canik Belediye Başkanı Osman Genç için Mevlana ruhlu Başkan dedi. OMÜ İlahiyat Fakültesi Tasavvuf Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Ali Bolat da konferansında Hz. Mevlana yı Anlamak konusunu işledi.
GENÇ TEN OSMANLI KAFTANI
Gecenin sonunda Canik Belediye Başkanı Osman Genç, konuşmacılar Doç. Dr. Cevdet Kılıç ve Doç. Dr. Ali Bolat a seramikten Osmanlı kaftanı hediye etti. Mevlana Anma Gecesi ne Başkan Genç in yanısıra AK Parti Canik İlçe Başkan Ercan Eler, AK Parti Canik Eski İlçe Başkanı Yılmaz Hocaoğlu, Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri ve vatandaşlar katıldı. 


EN ÇOK OKUNANLAR

Tekel bayisine silahlı saldırı 1 ölü

1 Tekel bayisine silahlı saldırı; 1 ölü

Mehdi Eker  Lordlar Kamarası, Sizi şimdi anladık dedi

2 Mehdi Eker: 'Lordlar Kamarası, 'Sizi şimdi anladık' dedi'

Patlama sonrası çıkan yangında bir öğretmen hayatını kaybetti

3 Patlama sonrası çıkan yangında bir öğretmen hayatını kaybetti

Silahla yol kesip, 2 kişiyi kaçıran fidyeciler kamerada

4 Silahla yol kesip, 2 kişiyi kaçıran fidyeciler kamerada