Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

MAHALLE OLMANIN FATURASI

Samsun’un Terme İlçesi nde Büyükşehir Yasası ile mahalle olan beldelerde 1 yıldır su faturası tahsilatı yapılmayınca vatandaşlara 4 bin lirayı bulan faturalar geldi\r\n

MAHALLE OLMANIN FATURASI
Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) eskiden belde olan Terme’nin Bazlamaç Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlara ilk su faturalarını gönderdi. Eskiden cüzi paralar ödeyen yöre sakinleri, Büyükşehir tarifesi üzerinden kesilen yaklaşık 1 yıllık faturalar ile neye uğradıklarını şaşırdı. 800 liradan 4 bin liraya kadar su borcu olduğunu öğrenen vatandaşlar şimdi ödemek için çare arıyor.
ÖDEYECEK DURUMUMUZ YOK
Su faturalarından birinde 02.01.2014-05.12.2014 tarihi arasında kullanılan 1870 metreküp su için 3 bin 954 lira borç çıkması, vatandaşı kara kara düşündürüyor.  Faturayı ödeme durumun olmadığını söyleyen ve yetkililerden yardım bekleyen 56 yaşındaki Osman Özer, Mahallemizde 3 bin nüfus var. Hemen hemen herkese 800 lira ile 4 bin lira arasında değişen su faturası geldi. Bizler bu kadar yüksek miktarları ödeyecek durumumuz yok dedi.
BU KADAR SU HARCAMADIM
341 günlük su kullanımında 409 metreküp su harcadığının iddia edilerek kendisine 867 liralık fatura geldiğini söyleyen mahalle sakini Ahmet Hazar ise, Ben bu kadar su harcamadım. Mahallemizde çöplerimiz toplanmıyor ve konteynırımız bile yok. Ancak bizden Çevre Temizlik Vergisi bile alınıyor. Biz bu kadar yüksek miktarda olan faturaları nasıl ödeyebiliriz? Yetkililerden yardım bekliyoruz diye konuştu.
SASKİ’DEN AÇIKLAMA
Konuyla ilgili açıklama yapan SASKİ Genel Müdür Yardımcısı Kamil Demircioğlu, Bize devredilmeden önce beldelerde sağlıklı bir su faturası sistemi yoktu. Devraldığımız belediyeler bize sağlıklı bir veri teslim edemedi. Aylarca süren su kullanımının faturalandırılması gündeme geldi. Biz de bunları faturalandırdık. İtirazlar geliyor ancak yasa çerçevesinde biz bu faturaları gönderiyoruz dedi.

İHA


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun Haber Samsunda arkadaş kavgası cinayetle bitti

1 Samsun Haber: Samsun'da arkadaş kavgası cinayetle bitti

Samsunspor 46 farklı isim

2 Samsunspor: 46 farklı isim

Samsunspor Sözleşmesi bitenler görüşme odasına

3 Samsunspor: Sözleşmesi bitenler görüşme odasına

Samsunlu  hemşire 27 yıldır yoğun bakımda

4 Samsunlu hemşire 27 yıldır yoğun bakımda

Samsunspor Samsun Valisi Şahinden süper istek

5 Samsunspor: Samsun Valisi Şahin'den 'süper' istek

Samsun Haber  Bafra İşletme Fakültesi binasına kavuşuyor

6 Samsun Haber: Bafra İşletme Fakültesi binasına kavuşuyor

Samsunspor Samsunspor Başkanı Erkurt Tutu her şeyi açıklayacak

7 Samsunspor: Samsunspor Başkanı Erkurt Tutu her şeyi açıklayacak

 Kopyala-yapıştır

8 Kopyala-yapıştır...

Yem makinesine düşen adam feci şekilde can verdi

9 Yem makinesine düşen adam feci şekilde can verdi

Giresun Haber Giresunda yaşlı kadın üst geçide çıkarak intihara kalkıştı

10 Giresun Haber: Giresun'da yaşlı kadın üst geçide çıkarak intihara kalkıştı