Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

CANİK TE YENİ YILDA YENİ HEDEFLER

Yepyeni Canik sloganıyla şehri geleceğe taşıdıklarını belirten Canik Belediye Başkanı Osman Genç, 2015 yılında da önemli projeleri hayata geçireceklerini söyledi. \r\n

CANİK TE YENİ YILDA YENİ HEDEFLER
Canik Belediyesi, yeni yıla dolu dolu girmeye hazırlanıyor. Üçüncü dönemde Yepyeni Canik sloganıyla ilçeyi 2023 ve 2071 e hazırladıklarını belirten Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Samsun un gelişimi için önemli olduğuna inandıkları projeleri 2015 te başlatacaklarını ifade ederek, Canik in Projeler İlçesi unvanını yeni yılda da sürdüreceklerini söyledi. Genç, Proje üretmek ve hayata geçirmek bizim işimiz. Canik Belediyesi olarak projelerimizle 2071 e koşuyoruz diye konuştu.
YENİ MAHALLE ESTETİK OLACAK
Yeni yılda başlatacakları en önemli projelerden birinin Yeni Mahalle Kentsel Dönüşüm Projesi olduğunu vurgulayan Başkan Genç, Yeni Mahalle de uygulayacağımız dönüşüm projemizle bu mahallemiz yepyeni bir çehreye kavuşacak. Buradaki hurdacılar proje dahilinde kalkacak ve estetik bir yaşam merkezi inşa edilecek. Bu projemiz içerisinde bayanlarımıza özel olacak bir de Hanımlar Konağı projemizi yapacağız. Ayrıca engelli vatandaşlarımıza yönelik yapacağımız Engelsiz Kafe projemiz de 2015 yılı içerisinde hayat bulacak dedi.
SANCAKTEPE HAYAT BULUYOR
Samsun turizmine önemli katkısı olacak olan Sancaktepe Projesi nin de yeni yılda tamamlanacağına işaret eden Genç, Bir sosyal yaşam projesi olan çalışma kapsamında 70 bin metrekare alan üzerinde 2 bin kişilik anfi tiyatro, kafeteryalar, seyir alanları, yürüyüş yolları yer alacaktır. Proje tamamlandığında Samsun, şehre turistlerin ve vatandaşlarımın uğramadan geçemeyecekleri bir mekana kavuşacak. Projemizi başlattık ve çalışmaları aksamadan yürütülüyor. İnşallah 2015 te tamamlanacak şeklinde konuştu.

İHA


EN ÇOK OKUNANLAR

TUTU VE EKİBİ DEVAM EDİYOR

1 TUTU VE EKİBİ DEVAM EDİYOR

Samsun Haber Şehidin eşi ve çocukları aynı uçakla geldi

2 Samsun Haber: Şehidin eşi ve çocukları aynı uçakla geldi

Özköylü Samsuna çağrıldı

3 Özköylü Samsun'a çağrıldı

Nasıl bir nefis bu

4 Nasıl bir nefis bu?..

Yürek burkan yaşam mücadelesi

5 Yürek burkan yaşam mücadelesi

Yolcu otobüsleri çarpıştı 40 yaralı

6 Yolcu otobüsleri çarpıştı: 40 yaralı

Kritik toplantı İPTAL

7 Kritik toplantı İPTAL

Otomobil ile kamyonet çarpıştı 2 yaralı

8 Otomobil ile kamyonet çarpıştı: 2 yaralı

Katliam gibi kaza 8 ölü, 32 yaralı

9 Katliam gibi kaza: 8 ölü, 32 yaralı

Kavşakta otomobille çarpışan cip takla attı 1 ölü, 2 yaralı

10 Kavşakta otomobille çarpışan cip takla attı: 1 ölü, 2 yaralı