Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

BELEDİYELERE VE MÜTEAHHİTLERE KÜÇÜK ASANSÖR SİTEMİ

Trabzon İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Osman Güner, 112 ekiplerinin yaşadıkları sorunlara dikkat çekerek, “Ülkelerin gelişmişlik düzeyi en çok sağlık sisteminin başarısıyla ölçülür” dedi. \r\n

BELEDİYELERE VE MÜTEAHHİTLERE KÜÇÜK ASANSÖR SİTEMİ
22 Aralık Paramedikler Günü Avrasya Üniversitesi nde düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı. Avrasya Üniversitesi Ömer Yıldız Yerleşkesi Konferans Salonu nda, Avrasya Üniversitesi ve PARDER’in ortaklaşa düzenlediği konferansın açılış konuşmasını yapan İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Osman Güner, binalardaki en küçük asansörün sedye sığacak büyüklükte olması gerektiğini söyledi. Güner, bu tür binalara yapı kullanma izni veren belediyelere tepki göstererek “Yapı kullanma izni veren belediyelere şunu söyleyeceğiz, lütfen asansörleri sedye sığacak büyüklükte olan binalara izin verin . 10. kattan aşağı hastaları sedyeyle indiremiyoruz, asansörlere sedye sığmıyor. Soruyoruz nasıl yapı kullanma izni veriyorsunuz? Orada insana yaşama hakkı tanıyorsunuz, yapı kullanma izni nedir? Orada rahatça yaşayabilirsin demektir. Ama ben sağlıkçı olarak bunun sıkıntısını yaşıyorum. Ben kanamalı hastayı onuncu kattan almaya geldiğimde onu sakince sessizce huzuru sağlanmadan indiremiyorum, merdivenlerden indiriyorum. Hasta zaten inerken ölüyor. Nerede hasta hakları? İşte bizim sesimiz bu noktada çok çıkmalı. Bunun hayalini kuruyorum. Sesimiz tutanaklarla çıkacak. Tutanaklar tutacağız, meclise gelecek. Meclis te de bu 112 ile ilgili yaşanan sorunlar sürekli gündeme gelerek çözüm üretmek zorunda kalacaklar. Müteahhitlerimiz en küçük asansör sedye sığacak büyüklükte binalar inşa etmeli. Ondan daha küçük asansöre ruhsat verilmeyecek. O zaman bizde işimizi güzel yapacağız. Onları asansörle sarsmadan aşağı indirip acile kavuşturacağız. Ülkelerin gelişmişlik düzeyi en çok sağlık sisteminin başarısıyla ölçülür” ifadelerini kullandı.
Muhtarların da levha konusunda duyarlı olması gerektiğini belirten Güner, “112 vakaya gittiği zaman adres bulmakta zorluk çekiyor. Neden zorluk çekiyor? Çünkü muhtarlarımız yönlendirme levhalarını doğru dürüst koymuyor. Yol ayrımlarında doğru dürüst levhalar olmadığı için yanlış yollara sapıyoruz. Ondan sonra da niye geç kaldınız? diye bize sitem ediliyor. Niye doğru koymamış, muhtarlara söyleyeceğiz, ileteceğiz. Yönlendirme levhalarını doğru koyacaksınız” diye konuştu.
Avrasya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yavuz Özoran ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü İsmail Hakkı Ocak’ın da katıldığı etkinliğe Avrasya Üniversitesi öğrencileri büyük ilgi gösterdi.


EN ÇOK OKUNANLAR

Yönetim sessiz taraftar tepkili

1 Yönetim sessiz taraftar tepkili

Samsun dahil 3 ildeki FETÖ operasyonunda şok ayrıntı

2 Samsun dahil 3 ildeki FETÖ operasyonunda şok ayrıntı!

Liderimizin emirlerine amadeyiz

3 Liderimizin emirlerine amadeyiz

Kritik haftalar

4 Kritik haftalar

Bir gözaltı ve bir gerçek

5 Bir gözaltı ve bir gerçek...

ALTTAN DAHA DA UZAKLAŞMALIYIZ

6 ALTTAN DAHA DA UZAKLAŞMALIYIZ

Samsunda meslektaşlarını yaralayan kişiye polis şefkati

7 Samsun'da meslektaşlarını yaralayan kişiye polis şefkati

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz Elimiz kuvvetlendi

8 CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz: 'Elimiz kuvvetlendi'

 Samsundan Berline evlilik teklifi

9 Samsun'dan Berlin'e evlilik teklifi

Güvenlik Uzmanı Mete Yarardan Samsun OMÜde önemli açıklamalar

10 Güvenlik Uzmanı Mete Yarar'dan Samsun OMÜ'de önemli açıklamalar