PANK IN YALANLARI

Haber Gazetesi nin haberlerinin gerçek olmadığını iddia etmek için basın toplantısı düzenleyen Mehmet Pank ı belgeler yalancı çıkardı. Mbilla nın ses kaydı ve Tutu nun bu futbolcuya yaptığı ödemenin makbuzları Pank ın yalanlarını gözler önüne serdi\r\n

PANK IN YALANLARI
SES KAYITLARI VAR
Samsunspor Başkanı Mehmet Bank düzenlediği basın toplantısında, gazetemizde yayımlanan Tutu bana kal dedi, kaldım ve Tutu Mbilla ya 10 bin Euro vermiş haberlerini yalanlamaya çalıştı.
Samsunsporlu golcü Mbilla nın Haber Gazetesi Spor Müdürü Muhammet Çavuşoğlu na yaptığı ve ses kayıtlarının bulunduğu, Mehmet Pank ı hiç sevmiyorum. Çok yalan konuşuyor. Mehmet Pank Samsunspor da kalacaksa o zaman ben gideceğim. Ben sevmiyorum o adamı. Erkut başkan bana, Mbilla lütfen kal dedi. Ben de şimdilik kaldım. Erkut başkanı bekliyorum. Erkut Tutu, başkan olduğu zaman burada kalacağım. Konuşuyorum kendisiyle. Başkan olursa ben kalacağım yoksa gideceğim açıklamalarının gerçeği yansıtmadığını iddia etti. Pank, Mbilla nın ses kayıtlarından çözülerek yapılan haberle ilgili Gazetede çıkan haberler gerçeği yansıtmıyor. Tamamen hayal ürünüdür, amaçlı ve kasıtlıdır.  Mbilla böyle bir şey yapmaz ve söylemez ifadelerini kullandı.
TUTU GÖRÜŞTÜĞÜNÜ SÖYLEMİŞ
Pank, başkan adayı Erkut Tutu nun Mbilla ya kal ifadeleriyle ilgili de şu iddialarda bulundu: Gazetede çıkan haberlerle ilgili Erkut Tutu yu da aradım. Gazetede çıkan haberi sordum.  Sayın Erkut Tutu bana hiçbir gazeteci ile görüşmediğini, telefonlarına bakmadığını, Mbilla ile bir taraftar, bir Samsunsporlu olarak görüştüğünü, takımı bırakmaması gerektiğini anlattığını söyledi. Bunun dışından Mbilla ya hiçbir söz vermediğinin de altını çizdi. Erkut Tutu yu olayın içine çekmek istiyorlar. Ona da yazık.  
BELGESİ YOK ZANNETTİ
Pank, Tutu Mbilla ya 10 bin Euro vermiş haberimizi de yalanlamaya çalıştı. Pank, düzenlediği basın toplantısında, Mbilla için avukatına bin euora para yatırdık bu haftada 44 bin euora yatıracağımızın sözünü verdik. Çıkan haber bizi üzdü, gerçeği yazacaksınız arkadaş. Tutu nun Mbilla ya 10 bin euro ödeme yaptığı yazılmış. Mbilla nın avukatını aradım. Avukatı Mbilla nın kesinlikle 10 bin Euro almadığını, alsa benim haberim olurdu dedi. Bu haberler nereden çıkıyor merak ediyorum.  Gerçekleri yazın, bilmiyorsanız gelin benden öğrenin. Böyle yalan haber yapmaya kimsenin hakkı yok. Gerçekleri öğren yaz, bak yatırdım bin eoroyu, bunu yaz sözleriyle bu haberimizi de yalanmaya çalıştı. 
YALANLAR BELGELERE TAKILDI
Ancak, belgesiz haber yapmayan Haber Gazetesi nin paranın dekontunun görüntüsünün elinde olmadığını zanneden Pank yine yanıldı. Başkan adayı Erkut Tutu nun Garanti Bankası ndan yatırdığı 5 bin Euro nun belgesiyle Samsunspor Başkanı nın yalanı olarak ortaya çıktı. Emin Kar ın istifasının ardından başkanlık koltuğuna oturan, Bakan Kılıç ın Yönetime güvensizliklik var , Vali İbrahim Şahin in Hemen kongreye gidilmeli uyarılarına rağmen görevde kalmakta direnen Bank ın Samsun kamuoyunun gerçekleri öğrenmesini engellemek için yalanlama çabaları belgelere takıldı. Bank ın yalanları belgelerle kanıtlanmış oldu.
YALANLARI İLK DEĞİL
Yaklaşık 1 ay önce Samsunspor dan giden ve parasını alamadığı için sözleşmesini fesheden Umar, bomba etkisi yaratmıştı. Ancak, başkan olarak Pank ın aradan geçen zamana rağmen Umar konusunda bir defa dahi basın toplantısı düzenlememesi  dikkat çekti. Pank ın tutarsızlığı bunulada sınırlı değil. Yapılacak ödemeler konusunda futbolculara defalarca söz verip yerine getirmeyen Pank, idmana çıkmama eyleminde de onları yalanlamaya çalışmıştı. Fakat tüm futbolcular ortak açıklama yapıp Pank ı  yalanlarken bu durum Samsunspor tarihine geçmişti.   
İŞTE O BELGE 
Mehmet Pank ın Tutu ödeme yapmamış, yalan yazıyorlar diye basın toplantısı düzenlediği haberin belgesini yayınlıyoruz. İşte Erkut Tutu nun Mbilla nın hesabına iki ayrı zamanda yaptığı 5 bin er euroluk havalenin dekontu. Erkut Tutu ödemeyi Garanti Bankası nın Kutlukent Şubesi nden gerçekleştirmiş. Erkut Tutu nun Mbilla nın serbest kalmaması için Samsunspor kulübü adına 2014-2015 sezonu maaş ödemesi ibaresiyle havale yaptırdığı paranın dekontu herşeyi anlatıyor.  Başkanlık koltuğunda oturduğunda Samsunspor un en değerli futbolcusu Umar a ödeme yapamadığı için serbest kalmasına neden olan sonra da serbest kalacağı süreden haberimiz olmadı diyen Pank ın, Mbilla nın da serbest kalmaması ve Samsunspor un bir büyük yara daha almaması için başkan adayı Erkut Tutu nun devreye girmesine gösterdiği tepki ise kıskançlık olarak nitelendirildi.

MUHAMMET ÇAVUŞOĞLU


EN ÇOK OKUNANLAR

TAHTA AÇILDI, ŞOV BAŞLADI

1 TAHTA AÇILDI, ŞOV BAŞLADI

Zonguldak'tan iki isme kanca

2 Zonguldak'tan iki isme kanca

Samsun'da feci kaza, 1'i ağır 2 yaralı

3 Samsun'da feci kaza, 1'i ağır 2 yaralı

Samsunspor'da durmak yok

4 Samsunspor'da durmak yok

Otoparka yeni düzenleme yolda

5 Otoparka yeni düzenleme yolda

Oy için gittiler

6 Oy için gittiler

İbrahim Özyer son yolculuğuna uğurlanıyor

7 İbrahim Özyer son yolculuğuna uğurlanıyor

Samsun'da Ketenci'ye son görev

8 Samsun'da Ketenci'ye son görev

Oy kullanma rehberi

9 Oy kullanma rehberi

Türkiye, Cumhurbaşkanını ve milletvekillerini seçiyor...

10 Türkiye, Cumhurbaşkanını ve milletvekillerini seçiyor...